Yeşil Niksar ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin her Cumartesi ve Pazartesi günü sosyal medya mecrası facebook üzerinden kendi facebook sayfası ve yeşil Niksar facebook sayfasından canlı yayın yaparak, siz değerli dostlarımızın da katkıları ve sorularıyla gündemi değerlendiriyor.

KAR YAĞDI

Cemalettin Bilgin “İyi akşamlar sevgili dostlar, arkadaşlar en güzel akşamlar sizlerin olsun. Evet bugün pazartesi günü kar yağışlı Niksar. Çok güzel, gerçekten kar yağdı. Ama bugün havada güneş olmasına rağmen hava soğuktu. Güneşli diye insan aldandı, ama hava soğuktu. Bereket yağdı. Yağan karlar eridi ama henüz daha çatılarda hepsi erimedi. Dolayısıyla doğayı besleyen özellikleri oldu. Çok şükür. Biz insanlar hani diyoruz ya biz insanlar birbirimize kalsak birbirlerimizi yeriz ama netice itibarıyla cenabı Allah’a şükürler olsun. Ne kadar şükretsek azdır gerçekten bütün problemlerimize rağmen belki de ne kadar şükrediyoruz bilemiyorum ama gerçekten cenabı Allah hiçbir zaman nimetlerini biz insanlardan esirgemiyor çok şükür defalarca şükür etmemiz gerekir.” Diyerek yayına başladı.

KONUĞUM YAYINA KATILAMADI

Cemalettin Bilgin bu haftaki konuğunun şehir dışına çıktığı için canlı yayına katılamadığını ifade etti. İsim söylemedi gelmedi pozisyona düşürmek istemediği için dolayısıyla cumartesi günü canlı yayın konuğu olacağını, siyasi konular hakkında konuşacaklarını, gelen sorulara cevap vereceklerini söyledi.

SEZEN AKSU’YU ŞİDDETLE KINIYORUM

Cemalettin Bilgin “Özellikle sanatçıların toplumda yeri olan, toplumda bir yer edinmiş olan sevilen sanatçıları gerçi her sanatçı için bu geçerlidir. Minik serçe diye ün yapmış Sezen Aksu’nun İslam dinine, bütün dünyadaki insanlar için değerli olan Adem Aleyhisselam hazretleri ile Adem babamız ve Havva anamız da ilgili söylediği şarkısındaki çirkin ifadeler, benzetmeler gerçekler bütün topluluğu yaraladı. Gerçi şimdi biz bunu söylüyoruz ama netice itibariyle mutlaka ne diyelim her satıcının bir alıcısı olur diyelim. Daha doğrusu onu da hala kenarından köşesinden desteklemeye çalışanlar var. Yani arkadaşlar, sevgili dostlar gerçekten hepimiz biliyoruz her canlı doğduğu gibi bir gün ölümü tadacaktır. Bizlerde öyle yani insan peygamberine dünyadaki bütün insanlar için geçerli olan peygamberine yani Hz.Adem efendimize Hz.Havva anamıza dua etmemiz gerekir onun dışında biz insanların onlara söz söyleyebileceği hiçbir şey olamaz, ben üzüldüm. Toplumun beğendiği sanatçıların insanları parçalayacak, bölebilecek özellikleri içermemeli diye düşünüyoruz, yazık oldu, günah oldu, ayıp oldu. Sezen Aksu’yu şiddetle kınıyoruz.” Diyerek Sezen Aksu’nun  “Şahane şey yaşamak” adlı şarkısında geçen “selam söyleyin o cahil Havva ile Ademe” sözlerini söylemesi üzerine Minik Serçeyi kınadığını ifade etti.

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜNLER

Cemalettin Bilgin “Yerli ve milli ürünleri be çok önemsiyorum. TOGG’UN yüzde şu kadarı yerli değil, yüzde şu kadarı dışardan geliyor. ABD dünyayı sömüren, bütün dünya ki devletlerin egemenliğini almak isteyen bir ülke olmasına rağmen dünyanın en güçlü, en hızlı teknolojisine sahip olmasına rağmen F35’lerin belli parçalarını ülkemizde yaptırdığını herkes biliyor.  Gerçi bilenlerde inkâr ediyor. ABD bile bizim gibi ilkelerde parçalarını yaptırıyor. Buna rağmen burada yerli ürünleri de küçümsemek üzücü. Türk insanın yaptığı her şeyden mutlu olmalıyız” diyerek yerli ve milli ürünlerin öneminden bahsederek bunlardan Türk milletinin gurur duyması gerektiğini ifade etti.

Cemalettin Bilgin “bir tane bilim insanımız kanser hastalığını tespit edebilen bir çalışma yapmış, biz bununla gurur duymalıyız. Yok efendim traktörün şunu varmış, otomobilin bunu varmış, arkadaşlar bakın ben inkar etmiyorum Reno Fransız malı ama Türkiye’de üretiliyor. Biz bunu yerli ürün olarak gördük, içimize sindirdik. Markası İtalyan Olabilir ama Türkiye’de üretiliyor” diyerek yerli ve milli ürünlerin öneminden bahsetti ve bunlardan gurur duyulması gerektiğini ifade etti.

ZİLE’DE LEBLEBİ ÜRTİLİYOR

Cemalettin Bilgin kendisine arkadaşının getirdiği leblebinin kaliteli olduğunu ve tadının harika olduğunu söyledi. Yerli üretimleri destelemek adına almak isteyenleri kendi aracıyla götürebileceğini söyledi. Önemli olan yerli ve millî ürünlere destek vermek dedi. İzleyenlere kendisini dinledikleri için teşekkür etti iyi akşamlar diledi canlı yayını bitirdi.

Canlı yayını izlemek için bağlantı linki; https://www.facebook.com/100013770576331/videos/632880504428780/