15 Ocak 2022 Cumartesi günkü canlı yayın konuğu MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım oldu.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ sahibi Cemalettin Bilgin’in 15 Ocak 2022 günü sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayın konuğu MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım oldu.

Bilgin, canlı yayın konuğuna hoş geldiniz dedikten sonra; “çiçeği burnunda başkanım kendinizi kısa olarak tanıtır mısınız?” diyerek sözlerine başladı.

MHP ile başkanı Azmi Yıldırım;” Niksar’da doğrum ilk ve ortaokulu Niksar’da okuduktan sonra Liseyi Sivas’ta okudum, Üniversite hayatına İstanbul’da başladım siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum, çeşitli iş kollarında çalıştıktan sonra şimdi özel bir şirkette pazarlama müdürü olarak görev yapıyorum, güzel bir yayına bizleri davet ettiğiniz için sizlere ve çalışan personelinize teşekkür ederken, aynı zamanda Çalışan gazeteciler gününüzü kutlarım” diyerek sözlerine başladı.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ sahibi Cemalettin Bilgin’in, “başkan MHP ilçe başkanlığından önce parti içinde görevleriniz odumu? Evet, iki dönem önce MHP Belediye meclisi üyeliği yaptım, aldığımız görevi layığı ile yaptığıma inanıyorum, Niksar’ın ve halkımızın faydasına önemli çalışmalar yaptık ve MHP ilçe başkanı arkadaşımız Dursun Yılmaz başkanın istifasından sonra genel merkezimiz bizlere bu görevi layık gördü ve bu göreve başladık, aldığımız görevi en iyi şekilde yaparak bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz, bu kutsal görevi bizlere tevdi eden başta Bilge Liderimiz sayın Devlet Bahçeli beye ve çalışma arkadaşlarına saygılar sunuyorum” dedi.

MHP ilçe başkanı ile 1 saatlik canlı yayın programı izleyiciler tarafından ilgi ile izlendiği dikkat çekti.

MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım ile yapılan sohbette son günlerde PKK terör örgütü ile samimi ilişkiler içinde olduğu tespit edilen HDP milletvekiline tepki göstermeyen CHP genel başkanı ve İP genel başkanlarının takındıkları tavırlar değerlendirildi.

  1. Dönem Manisa Milletvekili, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın şu sözleri değerlendirildi, Akçay; “CHP ve İP milletvekilleri, PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” 2 yıl 6 ay hapis cezası alan PKK destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlediler” sözleri konu başlıkları içinde yer aldı.

MHP ilçe başkanı Yıldırım; “başkanım bu ülkenin temellerine dinamit koyan kim olursa olsun ilk tepkili sayın genel başkanımız Devlet bey veriyor, Grup başkan vekilimiz sayın Erkan Akçay’ın sözlerinin tamamen arkasındayız, TBMM ne terör destekçisi kim olursa olsun asla barındırılmamalıdır. Bilge liderimiz sayın Devlet Bahçeli Bey zaten Türk Milliyetçilerinin gür sesi olarak her sıkıntılı süreçleri değerlendiriyor, bizlere ışık tutuyor, inşallah bizlerde aldığımız bu kutlu görevi 2023 seçimlerinde taçlandırmış olarak görevimizi yapmış olacağız, partimizden şu veya bu şekilde ayrılmış olan dava arkadaşlarımızı göreve başladığım günden itibaren davet etmeye başladık, bundan sonra çalmadığımız kapı, elini sıkmadığımız insan kalmamak üzere çalışmalara başladık, Cenabı Allah bizleri mahcup etmesin, böyle güzel bir yayına bizleri davet ettiğiniz için tekrardan şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum, sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

Bir saati aşkın sürede devam eden Cemalettin Bilgin ve Yeşil Niksar gazetesi Facebook sayfasından devam etti.