Cemalettin Bilgin

BULGARİSTAN SINIRINA 100 BİN KİŞİ

BARIŞ PINARI HAREKATININ tam hayat bulması için Hükümetimiz 100 bin kişiyi Bulgaristan sınırına gitmesine izin vermelidir.

Dost ve düşman zor günde belli olurmuş, Barış Pınarı Harekatı hangi ülkenin dost, hangi ülkenin düşman olduğunu daha iyi anlamaya yaradı.

Ülkelerde ebedi düşmanlık olmaz denir, ama ebedi dostlukların olduğu ülkeler vardır,  can Pakistan gerçek bir dost ülkedir, hangi dönem olursa olsun her gelen devlet adamları ülkemize her zaman dostça davranmışlar, sıkıntılı her anımızda Türkiye’nin yanında yer almışlardır, Can Azarbaycan bağımsızlığına kavuştuktan sonra  “iki devlet tek millet” diyerek can kardeşliği yapan önemli bir ülkedir.

Barış Pınarı Harekatında bir dost ülkeyi daha tanıma imkanımız oldu, MACARİSTAN.

Barış Pınarı Harekatı ülkemiz için ve dünya için çok önemli bir harekattı,  bu harekatın ne anlama geldiğini bilmeyen ülkemiz içinde yaşayan gafillerin olduğunu görüyoruz.

Barış Pınarı harekatı öncesinde Fırat kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı harekatlarına karşı gelenler, bugün Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısı karşısında alkış tutmaları gerekirken, ne yazık ki Hükümet üzerinden Türk Ordusunu eleştirmekten utanmıyorlar.

Barış Pınarı Harekatı gerçekten Dünya insanlığı bakından çok önemlidir, gerçekleşen harekat karşısında Türk Ordusuna gıptayla bakan milletler varken, içimizdeki Bizanslıların!, çeşitli şekillerde harekatı kötülemeleri bizleri şaşırtmamaktadır.

Barış Pınarı Harekatı  hedefine ulaşmıştır, bu harekatın taçlanması için “bir hamle daha yapılmalıdır” diye düşünüyorum.

Barış Pınarı harekatının en önemli hedefi, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 8 yıl önce ABD başkanına; “Suriye halkının yaşaması için, Türkiye’ye göç etmemesi için sınırlarımız bölgesinde bulunan alanda GÜVENLİ BÖLGE OLUŞTURULMALIM” demesine rağmen 8 yılı aşkın zamanda bir Güvenli Bölge oluşturulmamış, Suriye halkı her gün atılan Bombalardan korunmak için Türkiye’ye sığınma ihtiyacı duymuş ve ülkemizde 4 milyona yakın Suriyeli insan gelmiştir.

Şimdi ülkemizde 4 milyon Suriyeli vatandaş yaşıyor, Barış Pınarı Harekatı sonrasında ülkemizde yaşayan 4 milyon Suriyeli vatandaşın büyük bir kısmı yeni Oluşturulacak olan Güvenli Bölgeye yerleştirilecek inşallah.

Barış Pınarı Harekatı sonrasında Güvenli bölgeye kaç kişi yerleşecek bunu tam kestirmek mümkün değil ama ülkemizde kalan 4 milyon insanın en az 1 milyonu mutlaka yeni oluşacak bölgeye yerleşecektir.

Yukarıda ifade ettiğimiz gibi Barış Pınarı Harekatının taçlanması için ve AB ülkelerinin kendilerine gelmesi için, masa başında ahkam kesmemeleri için 100 bin Suriyeli orta yaşlı erkekleri Bulgaristan sınırına dayanmalarını ve  Bulgaristan üzerinden AB ülkelerinin kapılarına gitmeleri sağlamak gerekir.

Hükümet  100 bin kişiyi araçlarla Bulgaristan sınırına götürmesi mümkün olmayacaktır, kamplarda yaşayan 50-100 bin kişiyi serbest bırakınca zaten bunlar Bulgaristan kapılarına dayanacaklar, Bulgaristan yetkilileri daha önce açıklama yapmıştı; “50-100 bin Suriyeli kapıma dayanırsa ben bunu engellemem hangi ülkeye giderlerse gitsinler” şeklindeki açıklaması önemli idi.

AB ülkeleri “sözde” ülkemize dost gözüküyor ama hiçbir zaman dostça davranmadılar, arada bir ülkemizin gönlünü almak için sıradan işlerle yeşil ışık yakıyorlar ama ülkemizin birlik ve beraberliği açısından asla katkı sağlamıyorlar.

AB ülkeleri ülkemizi kana bulayan terör örgütü yetkilileri ile sürekli bir araya gelip konuşuyorlar, ülkemizi kan gölüne çeviren teröristlerle iş birliği yaparken ülkemizin terörle mücadelesini görmezden geliyor.

AB ülkeleri sürekli ülkemizin her bakımdan sıkıntıya düşmesi için çalışma yapıyor, o zaman ülkemizde onlara gereken dersi zamanı gelmişken vermelidir.

Gün bugündür, 4 milyon Suriyeli insana bizler bakıyorken bizi parçalamak isteyenlere gerekli dersi hiç silah patlatmadan AB ülkelerini patlatalım.

Bulgaristan sınırına 100 Suriyeli dayandığında AB ülkeleri içlerinde bir karmaşa yaşasın bakalım, ülkemiz 4 milyon mülteciyi beslerken halen AB ülkelerinin teröristlerle masaya oturmanın bedelini ödemelidir.

100 göçmenin AB ülkelerine birden giriş yapması o ülkelerin olağan üstü hayat yaşamasına neden olacaktır, bırakalım bir perişanlık yaşasınlar.

911 kilometre sınırımız olan bir ülkedeki her sıkıntıyı ülkemiz yaşarken, AB ülkelerinin terörle mücadele yaptığımızı gördükleri halde ülkemize “ambargo uygularız” demeleri tam bir ihanettir.

Barış Pınarı Harekatının en önemli nedenleri, 1. Bölgedeki bütün terör örgütlerinin temizlenmesi ve ülkemize terör örgütlerinin bir daha saldırmalarını önlemek. 2. Suriye’nin Toprak bütünlüğünün korunmasına katkı sağlamak. 3. 911 kilometrelik alanda terör devletinin kurulmamasını sağlamak. 4. Güvenlik Bölgesinin oluşması sonrasında bölgede insanların barınacağı anları temin etmek ve yapmak. 5. Ülkemizdeki Mültecilerin bir an önce ülkelerine gitmelerine katkı  sağlamak. Ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak. 6. Suriye Krizinin bir an önce çözümüne katkı sağlamaktır.

ABD ve Koalisyon Güçleri bölgede teröristlerin temizlenmesi için sözde başlattığı operasyonların yalan olduğunu, bölgeye terör örgütlerini getiren ve destekleyen ABD ve koalisyon güçler olduğunu görmüş olduk.

Artık ABD nin ve AB nin terör örgütleri ile ilgili düşünceleri net ortaya çıkmıştır, Libya’yı, Irak’ı, Suriye’yi, yıllar önce Afganistan’ı işgal gerekçeleri “ülkelerinizde terör örgütlerini besliyorsunuz, beslediğiniz teröristler ülkemize zarar veriyor” diyerek ülkeleri işgale ettiler, sonra katliam yaptılar veya yapılan katliamlara göz yumdular.

Orta doğuda var olduğu iddia edilen DAİŞ terör örgütünü ABD nin desteği ile kurulduğunu herkes biliyor, mademki DAİŞ terör örgütü Suriye de vardı, Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarını DAİŞ terör örgütü ile yaptı neden ABD ve Koalisyon güçleri ülkemize katkı sağlamadı?, hatta ülkemiz operasyona başladığında DAİŞ terör örgütü elemanlarını operasyon bölgesinden dışarı çıkartanlar yine koalisyon güçleri değimli?.

Sonuç olarak;  ABD ve AB ülkeleri zafiyet içinde olan ülkeleri; bölgenizde, ülkenizde terör örgütü faaliyetleri var” diyerek işgal ediyor, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız ve devletimiz bu safsata sözlere inanıyor ve; “bölgede terör örgütleri varsa gelin devletler olarak mücadele yapalım” diyor ve gerektiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon yaparak terör örgütlerinin ortadan kalkmasını sağlıyor.

Zaman bu zaman, artık 100 bin Suriyeli vatandaşın Bulgaristan sınırına gitmesine göz yummak gerekiyor.

Ülkemizdeki Suriyelilerin ülkemiz illerinde fazla dolaşmaları halkın tepkisini çekmektedir, bunun için Suriye’deki krizin kısa zamanda bitmesi söz konusu gözükmüyor, Suriyeli vatandaşları ülkemize ait olan çok sayıda adaya yerleştirelim o insanlar o adalarda yine güvenli yaşasın ama ülkemizde tepki çekmesin.

Günün Sözü:  “Yapabilirsiniz çünkü vaktiyle yapmıştınız. “ Prof. Dr. Fuat Sezgin

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.