Ülkemizin etrafı ateş çemberi içinde, bu kadar sıkıntıya rağmen çok şükür devletimiz dimdik ayakta Hükümetimiz hizmet etmeye devam ediyor.

Bugün milletimizin birlik ve beraberliği için Hükümetin ve devletin yanında olmayanlar, yarın alma şansları olmayacaktır.

Bugün Türk milleti ve devletinin birlik ve beraberliğini istemeyenler, yarın başka devletlerin manda yönetimi altına gireceklerini asla unutmamaları gerekir.

Bugün ülkemiz 7 düvelle mücadele etmektedir, aynı zamanda 40 yıldır insanlarımızın yuvalarını yıkan terör belası ile de mücadele ederek milletimizin sağlıklı, mutlu huzurlu hayat yaşamasına  gayret ederken, Türk silahlı Kuvvetlerinde görev yapmış 103 amiralin hiçbir karşılığı olmayan Hükümete karşı bildiri yayınlaması düşündürücüdür.

103 amiralin yayınlamış oldukları bildiri sonrasında muhalefet partileri yine sınıfta kaldı, onlar için “AK Parti Hükümeti devrilsin de nasıl devrilirse devrilsin”, aslında hem siyaset için hem de demokrasimiz için bu düşünce çok tehlikeli düşüncedir, lakin bizim muhalefet partileri ne yazık ki bu düşüncede, zaten zaman içinde de benzeri açıklamaları sıkılmadan yapıyorlar!.

Aslında hükümetten çekilmek ve hükümeti kısa süreliğine de olsa muhalefet partilerine bırakmak kolay olsa da, şu muhalefet partilerinin durumunu milletimiz görseler ne iyi olur ama, kolay bir iş değil, halkı ikna edeceksin, geçici olarak onlara hükümeti teslim edeceksin, sonrasına bakmak gerekir!.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu yine hata yaptı, yayınlanan bildiriyi basite aldı.

Siyasetçinin en büyük hatası, milletimize ve ülkemize yapılan yanlışlar ve ihanetler karşısında birlikte hareket edememesidir.

103 amiralin yayınlamış olduğu bildiri hükümete yönelik  ve Hükümeti devirme sinyalidir.

103 amiral Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için CHP nin hoşuna gitmiş olabilir ama, bugün AK Parti hükümetine muhtıra verenler, CHP iktidara geldiğinde alışkanlık haline getirenler o zamanda benzeri ve daha sert bildiri yayınladıklarında ne olacak?.

Bugün muhalefette olanlar seçilmiş iktidarları tehdit ettiğinde muhalefet partileri hükümete destek vermezler ise, tersi olacağını da düşünmeleri gerekir.

Bütün siyasi partiler demokratik kurallar içinde yapılan seçim sonrasında iktidara gelen hangi parti olursa olsun sahip çıkmaları gerekir, aksi taktirde ülkemizde demokrasiden söz edilemez.

CHP bugün 103 amiralin bildirisine arka çıkarken, onlara şunu sorması gerekirdi; “ey amiraller Türkiye Cumhuriyeti için Mavi Vatan önemlidir, bu konuda sizler nasıl bir çalışma yaptınız?” diyerek onları uyarmalı, şayet haklı iseler onlara destek vermelidir.

Ülkemizde muhalefet partileri şu düşünceden kurtulmaları gerekir; “AK Parti hükümeti yıkılsın da, nasıl yıkılırsa yıkılsın yeter ki yıkılsın” bu düşünceyi korumaya devam eden muhalefet partileri asla bu ülkede iktidar olamazlar çünkü halkız söylenenleri ve yazılanları ilgi ile takip ediyor.

Muhalefet partileri hem demokrasiden bahsedecek, hem de demokratik seçimleri kazanarak iş başına gelen iktidarın yıkılması için her türlü şer odaklara suskun kalacaksın!.

Yanlış asla doğru olamaz.

Muhalefet partileri yanlış yapanları desteklemekten vazgeçmelidir.

Muhalefet partileri iktidarın hatalarını her zaman söylemeli ama demokrasi dışı hareketlere de DUR! demelidir, o zaman muhalefet partileri gerçek anlamda iktidarın alternatifi olacaktır.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözleri kıymetlidir; “Biz bu amirallerin, diplomatların, Kıbrıs’tan Karabağ’a kadar verdiğimiz mücadelede bir araya gelerek ülkemiz için destek bildirisi yayınladığını görmedik.” Bu sözler gerçekten çok kıymetlidir.

103 emekli amiral daha önce Mavi Vatan’ın korunması ve istilaya fırsat verilmemesi konusunda daha önce açıklama yapsalardı, bunun onların yayınlamış oldukları bildiri daha gerçekçi olur, halkımızda; bu amiraller doğru söylüyor,,hem hükümetin yaptığı güzel hizmetleri desteklediler, hem de hükümeti uyarı görevini yapıyorlar” düşüncesi hakim olurdu, amma lakin ülkemizin bütünlüğü ve toprak egemenliği için mücadele yapan Hükümete hiçbir destek vermemiş, Misak-i Milli sınırlarımızın korunması için Hükümetin yaptığı çok kıymetli çalışmalar karşısında  suskun kalanlar, bugün Hükümete ayar vermeye çalışıyor, bunu hiç kimse kabul etmeyecektir.

Bir başka düşündürücü sözlere dikkat çekmek isterim. Yeniden Refah Partisi genel başkanı sayın Fatih Erbakan yayınlanan bildiri karşısında aciz kaldı, rahmetli babası Erbakan hocamıza kan ter döktürenlerin bildiri karşısındaki sözleri bizleri şaşırttı.

Refah Partisi genel başkanı Karamollaoğlu şunu düşünüyor; “Recep Tayyip Erdoğan iktidarda kaldığı sürece bize siyasette yaşama hakkı yok, asla iktidarın kenarına bile yaklaşamayız, bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan mutlaka yıkılmalıdır” düşüncesi içinde, bu düşünceyi her halleri ile ortaya koyarak geçmişte partisine ve inanış insanlara zulüm yapanlarla omuz omuza veriyor.

RP nin %1 oyu ancak varken hiçbir Tv kanalında haberleri yapılmazken, Millet İttifakına destek verdiği için haftanın bir iki günü TV lerde mesajları yayınlanıyor, bu yayınlanan haberlerden dolayı da, Millet İttifakına destek vermeye devam ediyor.

Siyasette istikrar önemli, RP genel başkanı Karamollaoğlunun derdi halka hizmet değil, yaptığı çalışmalarla halka zulüm yaşatmak istiyor!.

Bugün Mavi Vatanın bölünmez bütünlüğü karşısında yapılan mücadeleye suskun kalanlar, hatta yapılan mücadeleyi küçümseyenler, yarın bu ülken değerleri ortaya çıkıp güçlü bir Türkiye olduğunda asla konuşma şansları olmayacaktır.

Ülkemizdeki muhalefet partileri halen eski Türkiye de kalmışlar, bugünkü teknolojinin yapılan veya yapılmayan her şeyi anında kayıt yaptığını, yapılan kayıtların Türk milleti tarafından dikkatle takip edildiğini bilmiyorlar.

Şu güzel sözlerle nokta koyalım. Yoktan var eden, varlığını ilmi ile haberdar eden,  Yaratıp imtihan eden, İmtihan edip sabır veren Allah’ım, Bizi açlık, yoksulluk, sağlık ve Sevdiklerimiz ile imtihan edip, bir kula yük eyleme… AMİN

Günün Sözü: Yüz güzelliğine kırk günde doyulurda, Huy güzelliğine kırk yılda doyulmaz..