Niksar’da Buğday alımları YILMAZ KARDEŞLER UN VE KEPEK FABRİKASINDAN  hızla devam ediyor.

YILMAZ KARDEŞLER UN VE KEPEK FABRİKASI Buğday alımlarına hız vererek 2020 yılı alımlarına peşin ödeme yaparak çifçiye destek vermeye devam ediyor.

YILMAZ KARDEŞLER UN VE KEPEK FABRİKASI Genel Müdürü Muhlis Yılmaz alımlarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “bu sene Buğday kalitemiz çok güzel, Buğdayın kalitesine göre 1550 kuruş ile 1800 kuruş arasında fiyatla alımlarımızı sürdürüyoruz, bu seneki Buğday rekortesi tahminen 30 bin ton olduğunu düşünüyorum, bizlerde alımlarımıza hız verdik kesintisiz çiftçimizin Buğdayını alıyoruz, gerek peşin gerekse  vadeli alımlarımız devam ediyor, bu sene fabrika olarak 10 bin tonun üzerinde alım yapmayı planladık, geçen yıllarda hedeflerimizi tutturmuş idik inşallah bu senede hedeflediğimiz alımı gerçekleştireceğiz” dedi.

YILMAZ KARDEŞLER UN VE KEPEK FABRİKASI bu sene dane Mısır alımına da başlanacağını tahminen Mısır’ın kilosu 1200-1400 kuruş arasında olacağını ifade ettiler.

YILMAZ KARDEŞLER UN VE KEPEK FABRİKASI bölgenin en güçlü kuruluşları arasında yer aldığı, aldığı hammaddeyi işleyerek kısa zamanda mamul  haline getirip bölge deki Fırınlar ve işyerlerine  hizmet vermektedir.