SP genel başkanı Temel Karamollaoğlu bir TV yayınında; “TOKAT HAVAALANI GEREKSİZ BİR YATIRIM, SİVASA 100 KİLOMETRE, TOKATLILAR BANA KIZACAKLAR, BİR HAVA ALANINI BİZE ÇOKMU GÖRÜYORSUNUZ DİYECEKLER AMA TOKAT HAVA ALANI GEKERSİZ YATIRIMDIR” dedi.

SP genel başkanı şunu bilmelidir.

Tokat Havalimanı Tokat için gereklidir ve hayati öneme sahiptir.

Tokat Havalimanı Tokat halkının en büyük istekleri arasında yer alırdı, 1980 li yıllarda yapılan Tokat Havalimanı hatalı yapılmasından dolayı sağlıklı  hizmet verememiş, nihayet yeni bir Havalimanına kavuşarak günlük iki sefer yapan bir havalimanına kavuşmuş oldu.

Tokat Havalimanı Uluslar arası havalimanıdır, açılması ile birlikte Tokat ve bölge halkına hizmet vermeye başlamış, aynı zamanda Kargo hizmetlerinde de önemli katkılar sağlamıştır.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu seçimler yaklaşırken söylediği bu sözlerin bedelini sandıkta Tokat halkı soracaktır.

Belediye başkanlığı yapmış bir siyasetçinin, şu an SP genel başkanı olarak Tokat Hava alanı gereksizdir” sözleri söylemesi akıl tutulması olarak görüyoruz.

Sivas Belediye başkanlığı yapmış ve bugün bir partinin genel başkanı olan Karamollaoğlu daha öncede; “Sivas’a Hızlı teren yapıyorlar ne gereği var, Hızlı tren’in yapılması Sivas halkının daha çok göç vermesini sağlayacaktır” diyerek Sivas halkının tepkisini çeken açıklamalarda bulunmuş idi.

SP genel başkanının “Tokat hava alanı gereksizdir” sözlerine Tokat halkı tepki gösterirken, AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt sert tepki gösterdi.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt Başçiftlik ilçesi Kar Festivaline katılması dolayısıyla Başçiftlik ilçesine gelmiş burada yapılan güzel etkinlikten sonra Kar yağışı altında kendisine; SP Genel başkanı Temel Karamollaoğlu Tokat Hava alanı gereksizdir” konuşması yaptı bu konuda düşünceleriniz nedir? diye sorduğumuzda; bunlar her yapılan güzel hizmetlere “gereksizdir”, diyorlar bu nasıl bir muhalefet anlayışıdır, muhalefet partilerinin görevi halka yapılması gereken hizmetleri “neden yapmıyorsunuz?” demesi gerekirken, hükümetimizin yaptığı hizmetlere gereksizdir” diyorlar.

Yusuf bey sohbetimizde; Hastane yapıyoruz gereksiz diyorlar, yol yapıyoruz, “neden müteahhitlere para kazandırıyorsunuz?” diyorlar, peki onlara sorunuz, halkımıza hizmetleri nasıl yapacağız?, bizler halkımızdan aldığımız destekle halka verdiğimiz hizmetleri yapıyoruz, bizler AK parti iktidarı olarak hizmet yapıyoruz, muhalefet partileri ise yapılan hizmetleri yıkmaya geleceklerini söylüyor, 14 Mayıs’da yapılacak olan seçimlerde halkımız gerekli dersi verecektir” dedi.

Gerçekten inanılacak gibi değil.

Siyasette halktan destek alması gereken siyaset adamları hizmetlerin yapılmamasından rahatsızlık duyması gerekirken, iktidarın yaptığı hizmetleri eleştirmeleri akıl tutulması olarak görüyoruz.

Bizler muhalefet parti başkanlarının yaptıkları gafları ortaya koyup yazınca bazı dost ve arkadaşlarımız, “çok eleştiriyorsun, biraz ara ver” diyorlar!!!.

Bizler hizmete susamışız, hizmet yapılsın diyerek yetkilileri her fırsatta, hizmet yapmalarını istiyoruz, ama muhalefet partileri; “NEDEN TOKAT’A HAVA ALANAI YAPILDI, GEREKSİZDİ” diyerek yapılan hizmeti eleştiriyorlar!

Şuna artık kanaat getirdik, muhalefet partileri halka hizmet yapmak için değil, halkımıza, ülkemize yapılan hizmetleri yıkmak için geliyorlar.

Yapılan hizmetleri yıkmak için İktidara gelmek isteyenlere, 14 mayısta halkımız gerekli dersi verecektir.

SP genel başkanı Temel Karamollaoğlu Tokat SP kongresinden dolayı geldiğinde, toplantı öncesinde gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelme isteklerinden dolayı bizlerde toplantıya davet edilmiştik.

SP genel başkanı Temel Karamollaoğlu ve gazeteci arkadaşlarımızla kahvaltıdan sonra soru cevaplara geçtiğimizde, bizlerde kendisine soru sormuştuk.

SP genel başkanı Karamollaoğluna sorduğumuz  önemli ve gerçek bir soru şu idi; “sizi Sivas Katliamı veya olaylarından dolayı suçlayan CHP li veya sosyal demokrat insanlarla berabersiniz, aynı SP ile aynı düşüncede olan siyasi partilerle neden birlikte hareket etmiyorsunuz, sizi Sivas katliamından sorumlu görenler nasıl bir aradasınız?” şeklindeki sorumuza; siz AK Parti ağzı ile konuşuyorsunuz” diyerek suçlayıcı bir kullanarak uzun bir cevap vermişti!.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı ile girmeyi düşünen SP genel başkanı, odluya; “seçimlere SP olarak tek başımıza girmeye karar verdik, hiçbir siyasi oluşu içinde değiliz” demiş olsa!, SP genel başkanına neler söylenmez?.

Rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın büyük hedefleri var idi, bu hedeflerin yerine getirilmemesi için siyasi rakipleri yapmadıkları kötülük kalmadı, siyasi yasaklı olduğu dönemde 80 yaşını aşmış olan rahmetli Erbakan hocamızın ceza evinde değil, kendi evinde cezasını çekmesi için hükümeti yaptığı değişiklik karşısında; Erbakan’a nasıl bu hakkı verirsiniz” diyerek söylemedikleri söz kalmayan muhalefet partileri ile SP genel başkanının aynı masada oturmaları çok düşündürücüdür!!!

Tokat Hava limanı Uluslar arası, Hava Limanıdır ve Tokat halkı geç gelen hizmetten dolayı tepkiler verdiğini unutmamak gerekir.

Tokat’ın her alanda gelişmesi için Hava Limanı çok kıymetli bir eserdir.

Hastanelerdeki Doktor açığının kapanması için, GOP Üniversitesinde Öğretim üyesi açığının kapanması için Hava yolu çok kıymetlidir.

İşletmelerin bakım ve onarımları için, yeni tesisler yapan ustaların kısa sürede işlerini yapıp, zamanlarını yolda harcamamaları için Hava limanının ne kadar önemli olduğunu SP genel başkanı Karamollaoğluna birileri öğretmelidir.

7 li masanın ayakları her geçen gün tökezlemeye devam ediyor.

7 li masa Cumhurbaşkanı adaylarını geç açıklama istekleri devam ettikçe TV lere çıkan muhalefet parti temsilcileri o kadar hata yapıyor ve yapacaklardır ki, halkımız muhalefet parti yetkililerinin hatalarını daha fazla görmemek için “bir an önce seçil yapılsın, şunların saçma sözlerinden kurtulalım, hizmet yapan hükümete destek verelim” demektedir.

Tokat halkına; “gereksiz Hava Limanı” diyen Karamollaoğluna net cevap, ülkemize gereksiz olan siz siniz!.

Günün Sözü; “AKILLI EVLAT NEYLER MALI, AKILSIZ EVLAT NEYLER MALI”.