Bir ülkede terörün bitmesi için ilk önce siyasetçilerin dürüst, vatan ve millet aşkı ile yoğrulmuş olması gerekir.

Bu ülkede neden terör bitmiyor?, bu sorunun cevabı çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu ülkede terörün bitmemesinin en önemli nedeni siyasetçilerdir, siyasetçiler terörün bitmesi için gayret sarf etmiş olsalar, şartlar ne olursa olsun terör hareketleri yanında şartsız ve sınırsız iktidar partisi ile birlikte terörün bitmesi için gayret etmiş olsalar, kesinlikle bu ülkede terör biter.

Bugün için iki örnek vermeye çalışacağız. Bakınız İP genel başkanı sayın Merak Akşener son günlerde yaşanan olaylar karşısındaki açıklaması ilginç.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP Diyarbakır İl Merkezi önünde oturma eylemi yapan ailelerin siyasi propaganda için kullanıldığını öne sürdü ve şunları ifade etti;  “Bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyetinde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum, o annelerin feryadının çözüm adresi bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır.”
İyi Parti Genel Başkanı
Meral Akşener

 

Ülkemizde İçişleri Bakanlığı yapmış bir insanın bu açıklaması talihsizliktir, bu açıklamayı bir başka siyasetçi yapsa hadi deriz, “işin detaylarını bilmiyor, terörle nasıl mücadele yapılacağını siyasetçide olsa, siyasi liderde olsa bilmiyor” deriz, ama sayın Akşener İçişleri Bakanlığı yapmış bir insan olarak devleti yıpratmaya çalışması, üzücüdür, düşündürücüdür.

Diyarbakır da hdp binası önünde toplanan anneler ve babaların feryatlarını Akşener nasıl olurda duymaz?.

Yazımızın başlığında ifade ettiğim sözlerin ne kadar doğru olduğunu Akşener’in terör örgütüne direk veya dolaylı olarak destek veren bir partiyi kurtarmak adına açıklama yapması ülkemiz ve milletimiz için talihsizliktir, sayın Akşener yaptığı açıklama bir hayli dikkat çekici ve düşündürücüdür.

Diyarbakır da hdp binası önünde bekleyen anneler ve babalar, çocuklarının dağa çıkarmasında tek  sorumlunun hdp yetkilileri olduğunu açık ve net ifade ediyorlar, bunu bildikleri için zaten hdp il binası önünde toplanarak çocuklarını kaçıra hdp yetkililerinin çocuklarını geri verilmesini istiyorlar.

İP genel başkanı Akşener yazılı açıklamasında, evlatları terör örgütü tarafından kaçırılan annelerin Diyarbakır’daki bir parti binası önünde gözyaşı ve hasretle nöbet tuttuğunu, bunun 82 milyonun feryadı olduğunu belirtti. “Bu gerçeğin ışığında, bir anne olmanın yanında, Türkiye Cumhuriyeti’nde İçişleri Bakanlığı yapmış bir siyasetçi olarak uyarıyorum” diyen Akşener; “O annelerin feryadının çözüm adresi, bir partinin kapısı değil, devletin kapısıdır. Eğer bu ülkenin anneleri, devletin çözüm bulması gereken bir acıya, bir parti kapısında derman aramak durumunda kalıyorsa, iktidar da, borazan medyası da düşünmek ve şu soruya cevap vermek zorundadır. “Liyakatle yönetilen bir ülkede, bir anne, evladının geleceğini, bir partiden mi yoksa devletten mi talep eder?” diyor sayın Akşener, çok yazık, İçişleri Bakanlığı yapmış bir insanın  iktidarı yıpratmak adına devleti bu şekilde yıpratmamalıdır.  Akşener;  Annelerin, “Evlatlarımızı kurtarın” diye değil “Evlatlarımızı geri verin” diye çağrı yaptığına dikkat çeken Akşener, annelerin nasıl bir mesaj verdiğini anlamamış sanırım.

Akşener Dağa kaçırılan çocukların Annelerin  feryadı devlete olmadığını iyi görmesi gerekir, şayet devlete olsa idi anneler  “evlatlarımızı kurtarın” derlerdi.

Akşener sözlerine devamla; “Devletin görevi, bu çaresizlikten propaganda üretmek değil, hukuken gereğini yapmak ve anneleri evlatlarına kavuşturmaktır. Evlatlarımızı korumak ve kollamakla görevli bir devlet varken, vatandaşı bir siyasi partiden talepte bulunmak zorunda bırakmak ciddiyetsizliktir, yönetim zafiyetidir. O annelerin vicdanı üzerinden kurgu yapanları uyarıyorum; annelerimiz, devletin kapısı yerine, parti kapısına gittikçe, o partiye ‘Devlet’ misyonu biçiyorsunuz. Türkiye böylesine sahipsiz, insanımız böylesine çaresiz duruma düşürülemez. Devlet kapısından beklenmesi gerekenler, bir parti kapısında çaresizlik feryadına dönüşemez” dedi.

Bakınız sayın Akşener’n sözleri öyle tehlikeli ki; “annelerimiz, devletin kapısı yerine, parti kapısına gittikçe, o partiye ‘Devlet’ misyonu biçiyorsunuz. Türkiye böylesine sahipsiz, insanımız böylesine çaresiz duruma düşürülemez”, diyor ve devletimizi burada ayaklar altına almaya çalışıyor.

Siyasi kirlilik böyle bir şey, siyasetçiler devlet ve millet yararına birlikte hareket etmiş olsa, bu ülkede hiçbir terör örgütü asla barınamaz.

Diyarbakır da hdp binas önünde anne ve babalar siyasetçilere hesap sormaya devam ederken, Akşener dağa kaçırılan ve feryat eden anneleri anlamamak için direnç gösterdiğini görüyoruz.

Siyasetin kirli tarafı maalesef buradadır, İçişleri bakanlığı yapmış bir insan yukarda ki hataları yapınca, İstanbul’u yönetmek için seçilen belediye başkanı Ekrem İmamoğlu da ondan aşağı kalmamak için gayret ediyor.

İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinde mazbatası gecikince; “Mazbatamı verin İstanbul’un kaybedecek zamanı yok” diyerek TV lerde şov yapan başkan, seçildikten sonra iki defa izin kullanması, İstanbul’a  hizmet yapmak için zamanını geçirmesi yerine devletimiz tarafından “terör örgütlerine yardım yaptığı” iddiası ile görevden el çektirilen eski eski hdp belediye başkanlarını ziyaret etmesi de çok manidardır.

Bu ülkede terörün bitmesi isteniyorsa ilk önce CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir şart öne koymadan iktidarın terörle mücadelesine destek vermesi gerekir, sayın Kılıçdaroğlu terör örgütlerinin veya terörün bu ülkeden kalkması için yapacağı  her olumlu katkı onun iktidar olmasına katkı yapacaktır, aksi taktirde “sözde demokrasi adına terör örgütü yandaşlarına verdikleri her destekten dolayı bu ülkede asla terör bitmeyecektir.

Bu ülkede başka siyasi partilerde var, onlar hangi terör örgütüne destek verirse versin CHP bu konuda tavizsiz terör örgütleri ile mücadelede AK Parti iktidarına MHP gibi destek versin bu ülkede terör 1-2 ayda yerle bir olur. Bizler bunları söyleyince birileri; “efendim CHP teröre karşı olan partidir, sen nereden çıkartıyorsun bu sözleri” dese de, bizler sözleri değil yapılan eylemleri dikkate alıyoruz.

Geliniz bu ülke gündeminden terör meselesini çıkartalım, AK parti ve MHP terörün bitmesi için  ciddi çalışmalar yapıyor, bu mücadele belki 1-2 sene sürecektir ama mutlaka en alt seviyeye düşecektir, şayet CHP ta destek verdiğinde Kandil hain yuvası bile kısa sürede yerle bir olacaktır, bu sorumluluk artık CHP nin omuzlarındadır.

Bizler gerçekleri ortaya koyduk, kıvırmadan, eğip bükmeden.

“Bu ülkede neden terör bitmez” sorusunun cevabını yazımızın içinde vermiş olduk, bizden bu kadar.

Günün Sözü; ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR.