EDİTÖR

BU TOPRAKLARDA YAŞAMAK ZOR!.

Gün bitmiyor ki, bir sıkıntı, bir kavga, bir anlaşmazlık, kaos, milletimizin bölünmesi için senaryolar ve saldırılar!.

Bu topraklarda yaşamak çok kolay değil, dünyadaki bütün hain güçler ve ülkeler, Türk yurdunu Türk milletine zehir etmek için gayre gösterirken, bizim içimizde bizler gibi düşündüğümüz pek insan kılıklı hain, ülkemizin bölünmesi için çalışıyor.

Türk tarihi destanlarla doludur, her dönem, her yıl yeni destanlar yana Türk illeti inşallah yeni destanlar yazmaya devam edecektir.

Destanlar yazan bir milletin fertleri olarak tarihimizle gurur duymamız gerekirken, pek çok satılık beyinler tarihimize hakaret ederek bu topraklarda yaşıyor.

Bugün ‪Kut-ül Amare Zaferinin 103. Yıldönümü, kaç kişi bu büyük zaferin farkında?.

Allah’ını seven söylesin birkaç sene öncesine kadar “‪Kut-ül Amare Zaferi”ni bilen var mı idi?. Bu önemli kutlu günleri hatırlatan bir devlet yapısı var bugün, ama kısır siyasi çekişmelerden dolayı halen AK partinin iktidarının güzelliklerini göremeyen geri zekalılar var!…

Yazmak istemiyoruz ama yanlışları, yanlış insanlar söyleyince duramıyoruz.

Bugün ‪Kut-ül Amare Zaferinin 103. yıldönümünde, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Tarihinden ilham alan nesillerin yetişmesine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.. bu temennilerimiz önemli.

Bakınız ne kadar anlamlı ve güzel söz; “Tarihinden ilham alan nesillerin yetişmesine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” tarihinden ilham alan nesil!… böyle bir nesil yetişiyor mu?.

İstisnalar ayrı ama böyle bir neslin yetişmesi için çok çalışmak, biraz dini, biraz mili meselelere ciddi el atmak gerekiyor.

Bazen umutlarımızı yitirdiğimizi düşünüyoruz, derken önümüze yeni bir ışık saçılıyor.

Bugün ‪Kut-ül Amare Zaferinin 103. yıldönümünde, tüm kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Tarihinden ilham alan nesillerin yetişmesine vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum, bakınız şanlı ordunun şanlı komutanı ne söylüyor; “ Arslanlar! Bütün Osmanlılara şeref ve şan, İngilizlere kara meydan olan şu kızgın toprağın güneşli semasında şehitlerimizin ruhları sevinçle gülerek uçarken, ben de hepinizin pak alınlarından öperek cümlenizi tebrik ediyorum. Ordum gerek Kut karşısında ve gerekse Kut’u kurtarmaya gelen ordular karşısında 350 subay ve 10 bin erini şehit vermiştir. Fakat buna karşılık bugün Kut’ta 5 general, 481 subay ve 13 bin 300 er teslim alıyorum. Bu teslim aldığımız orduyu kurtarmaya gelen İngiliz kuvvetleri de 30 bin zayiat vererek geri dönmüşlerdir. Şu iki farka bakılınca, cihanı hayretlere düşürecek kadar büyük bir fark görülür. Tarih bu olayı yazmak için kelime bulmakta müşkülata uğrayacaktır. İşte Osmanlı sebatının İngiliz inadını kırdığı birinci zaferi Çanakkale’de, ikinci zaferi burada görüyoruz.” diyor.

Bu toprakların insanları çok zulüm gördü, hainler Türk ve Müslümanlara çok işkence yaptılar çok hainlik yaptılar, Çanakkale savaşlarını, yazmaya kalkan sayfaları dolusu kitaplar yayınlarlar, ne Çanakkale zaferini yazmak mümkün, nede Kut-ül Amare zaferini yazarak anlatmak mümkün.

Şanla şerefle yazılan bir tarihimiz varken, kendi tarihimizi anlatmakta aciz kalan nesiller içindeyiz.

Bizim gençliğimiz “Köle İzavroyu” izlemekle “Dallas” dizilerini izlemekle geçti, ne Çanakkale ruhunu tam anladık, nede Kut-ül Amare destanını duyabildik!.

Neden mi?.

Pek çok nedeni var, bir kesim tarihimizi unutturmak için gayret etti, bir kesin milli ve dini duyguların törpülenmesi için gayret etti nesiller yok oldu gitti.

Bu topraklarda doğmuş ve ekmeğini yiyen, suyunu içen çok hain var, bu hainler içimizde yaşıyorlar ve kahpelik yapıyorlar.

Sahi neden bazı insanlar gerçekleri hemen unutuyor?.

Çanakkale savaşları Türk milletinin en büyük gurur kaynağı olmasına rağmen uzun yıllar her metre kareye 25 ton demir yığınının düştüğü destanlaşan tarihimizi konuşamadık, konuşulsa da eh işte, gün dolsun kutlamak için kutlamalar yapılıyordu!…

Bugün kutlamalar şanla şerefle yapılıyor, ecdadımızın yattığı kara topraklar daha düzenli, daha tertipli, daha anlam kazandı, artık nesiller Çanakkale zaferlerini anlamak için o kutsal mekanlara götürülüyor.

Çanakkale ilinde bulunan acemi askeri birlikler var, bu birliklerde vatani görevlerini yapan  on binlerce askerimiz acaba “ÇANAKKALE ZAFERLERİNİN” yaşandığı bölgelere gitmişlermidir?.

Çanakkale destanının yazıldığı o kutsal topraklarda vatani görevini yapan askerlere bile o kutsal savaş alanları dün gezdirilmedi?, bugün ülkemin her köşesinden özellikle öğrenciler o kutsal topraklara götürülüyor ve destanların yazıldığı, her metre karesinde onlarca demir parçalarının, yani Top ve Kurşunların yığılı olduğu yerler gösteriliyor, anlatılıyor nesiller daha bilinçli hale getirilmeye çalışılıyor.

Yukarıda yazdığım; Çanakkale ilinde bulunan acemi askeri birlikler var, bu birliklerde vatani görevlerini yapan  on binlerce askerimiz acaba “ÇANAKKALE ZAFERLERİNİN” yaşandığı bölgelere gitmişlermidir?, dedik ama bitmedi, acaba usta birliğinde görev yapan askerlerimiz bu kutsal savaş alanlarına gitti mi?, gönderildi mi?, sanmıyoruz ama hiç değilse bugünden sonra Milli sab-vunma Bakanlığımızın ilk işi Çanakkale bölgesinde acemi veya usta birliklerinde görev yapan askerlerimizi kutsal savaş bölgelerine gönderilsin oranın havasını  şöyle bir içlerine çeksinler de “askerlik yaptım” diyebilsinler.

Tarihini bilmeyenler, gelecekte tarih yazamazlar.

Bu ülke insanı bütün değerlerinden yıllarca kopartıldı, kopması için mücadele yapıldı.

Dünü anlatılmayan bir ülkede yaşıyoruz, bugün anlatılmak isteniyor ama ona da fırsat verilmek istenmiyor.

Bir siyasi parti yetkilisi İstanbul Çamlıca bölgesinde yapılan Cami için çok çirkin denecek sözler sarf etmiş, küfür etmemiş ama; “neden Çamlıca Camisi yapıldı?, 60 bin kişi oraya nasıl gidecek namaz kılacak?” demişti, bu sözler incitici sözler, bu sözleri söyleyen sıradan bir vatandaş değil, yıllarca “DİN sömürüsü yaparak” siyaset yapan zatlardan bir tanesidir!…

Ne demiştik?,” Bu Topraklarda yaşamak Zor”, şimdi anladık ki bu topraklarda yaşamak neden zormuş?, sizin gibi gözüken ama bu ülkeye ihanet eden çok sayıda insan var.

Günün Sözü: DİN TÜCCARLARINA GEÇİT VERME!.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.