yesilniksar

BU SAVAŞTAN GALİP ÇIKMAK!.

ABD ile pek çok konuda müttefik olmamıza rağmen ülkemize savaş açtı.

ABD eski Türkiye’ye karşı gizliden savaş açardı, yeni Türkiye karşısında alenen savaş tamtamları çalmaya başladı.

Tam tamlar denince ilk akla gelen Kızıldereli’ler gelir. Sahi Kızılderelileri “kim katletti?”.

Kızılderelileri katleden ABD dünya milletlerine özgürlük bekçiliğini yaptığını göstermeye çalışıyor, ABD neden Kızılderlileri katlettiği için insanlığa hesap vermiyor?, işin püf noktası burada sanırım.

ABD neden Kızılderli katliamından dolayı suçlanmıyor ve dünya insanlığına hesap vermiyor?.

ABD ülkemizi her yıl Ermeni yaşanmamış bir Ermeni katliamı ile suçlarken, bizim ülkemiz TBMM den ABD Kızıldereli katliamı yapmıştır” kararı çıkartılmıyor.

Büyük devlet olmak, büyük düşünmeyi gerektiriyor, büyük düşünmek ise bazen deli dolu kararların altına imza atmayı gerektiriyor.

Bizim siyasetçilerimizin en büyük hatası sanırım ABD karşısında İzmir marşı gibi, “bir ileri, iki geri misali” hareket etmelerinden kaynaklanıyor.

Sahi bizim ülkemiz ABD ile gerçekten stratejik ortakmıdır?, sanmıyoruz, stratejik ortaklık sıradan bir ortaklık ve anlaşmalar olamaz, her iki devlet arasında özel duruları olan iyi ve kötü günde şartlar ne olursa olsun stratejik ortak ülkeler bir birleri ile olan dostluğu asla bozulmaması gerekir.

ABD hiçbir zaman Türkiye Cumhuriyeti devleti ile gerçek dost olmadı, olamadı, olmak gibi bir düşüncesi de yoktur. ABD çeşitli zamanlarda kendi uydurduğu kurum ve kuruluşları devreye sokarak ülkemizi kendi kontrolünde tutma düşüncesinin dışında hiçbir düşüncesinin olduğunu sanmıyoruz.

Hadi yine iyi niyetli düşünceler içinde hareket edip, yanlış anlaşılmalardan hareket edelim. Tarihin derinliklerine çok girmeye gerek yok, orta yaş ve ileri yaşlardaki insanlar olarak kısa birkaç örnekten hareket edelim.

Kıbrıs Barış harekatını Türkiye Cumhuriyeti devletimiz yapmasa idi, Kıbrıs’ta yaşayan soydaşlarımızın katliamı sürer mi idi?, tabi ki Makaryos denen soysuz hain adam (geberip gitti) Müslüman Türk milletini katletmeye, insanlara işkence yapmaya devam edecekti, Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs adasına huzur götürdü,  her iki toplumun daha fazla düşmanlık yapmamasını sağladı, Türk milletinin  katledilmemesini sağladı, peki karşılığında ne oldu?,  Türk milleti kan kusmaktan kurtuldu ama, başta ABD ve Birleşmiş Milletler denen kuruluşlar Kıbrıs çıkartmasından dolayı halen ülkemize ve Kuzey Kıbrıs Türk kesimine AMBARGO uygulamaya devam ediyor.

Türk Milli takımımız, Kuzey Kıbrıs Türk kesiminde antreman maçı bile yapamaz konumda, nasıl olacakta ABD ile dost ve stratejik ortak olacağız?.

Irak ve Libya neden ABD ve sömürgeci yandaşları ile istila edildi?, yalnız Petrol için mi?, değil tabi ki her iki ülke lideri ABD dolarından vazgeçip AB ülkelerinin para birimine geçeceğini ilan etikleri içindir.

ABD ülkemizle hiçbir zaman dost bir ülke olmadı, dünyadaki çeşitli gelişmeleri kendisine kalkan yaparak ülkemizi kontrol altında tutmak, Ortadoğu ve balkanları bizim ülkemiz üzerinden elinde tutmak için dost gibi gözüktü.

Her zaman şunu söylemeye çalışıyoruz, yeni dünya düzeninde son kullanılan haberleşme teknolojileri ABD gibi vampir ülkelerin kirli yüzünün ortaya tam çıkmasını sağlamıştır, yoksa ABD 50 sene önceki katliamları seven ve yapan ülkedir.

Çok uzaklara gitmeye gerek yok, 40 yıldır ülkemiz terörle mücadele yaparken, ABD ne yaptı?, “Tavşana kaç, tazıya Tut” dedi, silahları terör örgütlerine ABD verdi, bize de yanlış hedefleri göstererek, dostmuş imajı verdi, ülkemize ve bölgemizde terör örgütleri en ağır silahlarla dolaşırken ABD kendi ülkesinde varsayımlar için de olan insanları elinde silah yokken yol ortasında imha etti, ülkemizdeki terör örgütleri ile mücadele eden ülkemize ise sürekli baskı uyguladı, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’ya karşı yapılan baskı neyin habercisi?.

İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu bugüne kadar hiçbir İçişleri bakanının cesaret edemediği şekilde terör örgütleri ile amansız mücadeleye başladı, terör örgütlerini kim veya hangi ülke destekliyorsa onların üzerine ekipleri ile gitti, kahpe ABD nin gerçek vampir yüzü ortaya çıkınca sayın Süleyman Soylu’yu istenmeyen adam ilan etti!.

15 Temmuz ihanet darbe girişiminin arkasında ABD nin ve bazı dost gözüken ülkelerin olduğunu sayın Süleyman Soylu ifade etti ve hainlerin bertaraf edilmesi için mükemmel çalışmalar yapmada devam etti, Adalet Bakanımız sayın Abdulhamit Gül ile uyumlu çalışmalar başlayınca, ABD papaz Buronsonu bahane ederek güya Müslüman ülkemiz ile Hristiyan alemi bir birine düşürerek hedefine ulaşmaya çalışıyor.

Çok fazla derinlere girmeye gerek yok, yeni teknolojik imkanlara sahip olan Türkiye’nin Fare kapanına ABD takılmıştır, kuyruğu fare kapanına sıkışınca kuyruğun kopmaması için ABD dinler savaşını ortaya atmaya çalışıyor, amma lakin bunlar boşa giden gayretlerdi.

Türkiye Cumhuriyetini başında adam gibi adam bir Devlet Başkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan vardır. Devletini ve milletini seven, kendi devlet başkanlarına saygılı olan iki vatan sever insan İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ve Adalet bakanımız sayın Abdulhamit Gül beyler vardır, güvenlik konusunda artık Türk milleti ve devleti emin ellerdedir.

Peki ülkemizi ekonomik bakımdan sıkıntıya sokmaya çalışan ABD nin oyunlarına Hazinemizden sorumlu bakanımız sayın Berat Albayrak sessiz mi kalacaktır?, Hazinemizi güçlendirmesi gereken ve güçlü bir Türkiye’nin varlığının devam etmesi için Hazineden sorumlu bakanımız, çalışmalarına hızlı başladı, ülke genelinde vatandaşlarla devletin kavgasını önledi, güçlü bir Hazine için tüm kesimlerle ortak hareket ederek sıkıntılı süreçlerin giderilmesi için yoğun çalışalar devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyeti devleti, ABD nin her oyununu bugüne kadar bozdu, kendi kuralları ile milletini güçlü yapmaya devam ediyor.

ABD ülkemize açtığı kirli terör oyunlarında nasıl yenilgiye düştü ise, oynadığı ekonomik oyunlarında da yenilecektir,  Türk milleti kendisine karşı açılan her savaştan galip çıkacaktır.

Bizler Türk milleti olarak ve dünyadaki mazlum milletler olarak Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ekibine güveniyor sonsuz destek veriyoruz.

Günün Sözü: AK AKÇE, KARA GÜN İÇİNDİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.