Bu memleketin hali ne olacak?, sorusunun geniş bir cevabı var, nerden başlarsanız başlayın mutlaka bir çıkış yolu bulursunuz.

Bir TV programı izlerken yine şaşkınlık içine girdim, emekli bir Savcı TV programına çıkıp konuşma yaparken gündem oluşturan Kanal İstanbul meselesine şu şekilde bakıyor; “Kanal İstanbul niçin yapacağız, yapılmasının  yok de anlamı yok, niçin yapacağız?,  diğer taraftan bir hocamızın bir sözü var onu söyleyerek konuşmamı bitirmek istiyorum, Erol Mütercimler hocamızı anarak söylemek istiyorum o dedi ki; sayın Cumhurbaşkanımız AK Partiden zengin olanlar var, onlar için yeterli Yalı bulamadı  boğazlarda çünkü 360 sayısı ile sınırlı eğer onlara Yalı yapmak istiyorsa, onların Yalı ihtiyaçlarını karşılamak için böyle bir proje yapılmak istenir” şeklindeki açıklaması bu ülkenin nerede olduğunun en net göstergesidir.

Yazık oluyor bu memlekete!. TV de açık oturuma katılan koca koca insanlar, Kanal İstanbul konusunu çok basit bir kulübe yapılıyormuş gibi basite almak isteyenler kimler?, yine bu memleketin koca koca makamlarında oturmuş, insanların gelecekleri ile kararlar vermiş ve verecek olan insanlar. Bu koca koca insanlar Türk milletinin aklı ile alay ediyorlar yazık!.

Şunu anlarım; “kardeşim ben Kanal İstanbul’un yapılmasına karşıyım” der ve gerekçeleri var ise sıralarsınız, ama “Kanal İstanbul AK Partililere Yalı yapılmak için yapılıyor” demek “cahilliğin en alasıdır” bunu söyleyenler  zaman içinde bu ülkenin kaderini elinde tutan insanlar!…

Niksar ne ise, Türkiye’nin diğer tarafları da aynı.

Bizler yapılması doğru olan bir konuyu dile getirdiğimizde bazı insanlar nasıl ki saçma sapan yorumlar yaparak ne kadar cahil olduklarını gösteriyorsa, Ankara veya İstanbul’da yaşayanlar da aynı cahilliği yapıyor.

Cenabı Allah sayın Cumhurbaşkanımız güç kuvvet versin, işi kolay değil gerçekten zor, dünyadaki en güçlü ülkelerin liderleri ülkemizde yapılacak olan “Kanal İstanbul” projesine hayranlıkla bakarken, eleştirilerini ciddi düşünceler içinde yaparken, bizim memleketin akıllı gözüken insanları dünyada ses getiren ve dikkat çeken bir projesini; “AK Partililere Yalı yapılması için yapılacak” diyorsa, bizde PESSSSS artık diyoruz.

Kanal İstanbul’u istememek ülkenin ileri hedeflere gitmemesini istemektir, Kanal İstanbul bu şehre ihanettir diyen E.imamoğlu’na, tarihçi İlber Ortaylı zamanında gereken cevabı vermiş; “Kanal İstanbul projesini hükümet söyledi diye bazıları buna alerji duyuyor, ben bunu anlamıyorum, Kanal İstanbul Lazımdır. Boğaz geçişini Hükümet bir tarihte söyledi diye bazıları alerji duyuyor ben bunu anlamıyorum, bu lazım mı? değimli?, lazım olduğu görülüyor, böyle bir ikinci kanala” tarihçi yazar İlber Ortaylı.

Ülke gerçeklerini bilmeyenler, ülkenin nelere ihtiyacının olduğunu düşünmeyenler ne yazık ki ülkenin önemli kurumlarını ellerine geçince nasıl yanlışlar yaptıklarını görüyoruz.

Kanal İstanbul yapıldığında ülkemizin yıllık 8 milyar dolar ekonomik imkan sağlayacak olması bile ülkenin ne kadar büyük kazanç elde edeceğini anlamamak nasıl bir duygudur?

Gerçekleri çarpıtmak için bir grup insan yanlışı doğru gibi ülke gündeminde tutuyor olması bile bu ülkenin sıkıntı yaşayacağını gösteriyor.

Bu ülkede önemli makamlara gelmiş olanlar, bu ülkede önemli makamlarda çalışmış olan bu ülkeye ne yazık ki kötülük yapanların içindeler.

Bir hizmetin yapılansına karşı gelinir tabi ki ama, karşı gelmenin mantıklı yanları olmalıdır.

Dünyanın dikkatle takip ettiği bir dev yatırım için, bu ülkede halk tabiri ile mürekkep yalamış belli kariyer sahibi insanlar; “AK Parti zenginlerine Yalı yapmak için Kanal İstanbul yapılıyormuş” gibi gerçek dışı sözlerle gerçekler çarpılıyorsa yine pessss diyoruz.

Bu ülke öyle günlerden geçti ki elin gavurunun 100 milyon dolarına muhtaç kaldı, devlet adamlarımız 100 milyon dolat bulmak için yurt dışına seyahatler yaptı, yurt dışındaki işçilerimizin birikimlerini ülkemize getirmeleri için çalışmalar yapıldı ama çok da sonuç alınamadı. Bugün ise ülkemiz Kanal İstanbul projesine 75 milyar Dolar gibi çok büyük ekonomik yatırımlar yaparak ülkemize senelik 8 milyar dolar para kazandıracak olması ülkemizin bugün geldiği noktayı ortaya koyuyor.

Bugünkü  genç nesil 2002 öncesini bilmezler, ellerindeki akıllı  telefonları kullandıkları için onlar renkli dünyada yaşamaya alışmış olabilirler ama ülkenin gerçeklerinizde, ellerine aldıkları o mükemmel teknoloji sayesinde küçük bir araştırma yaparak  ülkemizin ulaştığı güçlü yapıya nasıl geldiğimizi anlamaları gerekir.

Gençlerimiz bugün ülke gerçeklerini bilmiyor ise, araştırma ihtiyacı hissetmiyor ise bunun tek sorumlusu biz büyüklerdir.

TV lere çıkıp ülke gerçeklerini çarpıtarak, yalan ve yanlışı TV lerde “doğru gibi anlatılırsa, buna  fırsat verilirse, gençlerimiz kendilerine ne verilirse onu alacaktır, yalanlarla yetişen  nesiller, ülke gerçeklerinden habersiz hayat yaşayacaklardır.

“Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” sözü önemli ama yalanların içinde saklı olan gerçekleri bu ülkeye sevdalı samimi insanlar ortaya koymalı ki gençlerimiz ve bilgi sahibi olmayan insanlarımız bilsin.

Hani zaman zaman tartışma konusu olan “Dağdaki Çoban” sözü varya, vallahi Dağda, köyde Çobanlık yapan o temiz insanlar bile ülke gerçeklerini okumuş gözüken insanlardan daha iyi çevresindeki insanlara anlatır ve ülke gerçeklerini savunur, şehirde yaşayıp, okumuş insanların ülke gerçeklerini çarpıtarak ülkeye kötülük yapmaları asla affedilir tarafı olamaz.

Bugün her samimi insanı savunma sanayimizin ne kadar önemli hamleler yaptığını çok büyük savunma araç ve gereçlerini kazandığını bilmek zorundadır.

45 yıldır terörle mücadele eden ülkemizin, terörle mücadele kapsamında İnsansız Hava araçlarının ne kadar önemli olduğunu, daha önce İnsansız Hava araçlarını ABD veya İsrail’den aldığımızda, sistemin bütün bilgileri ülkemizden önce onların eline geçtiğini, onlar ister ise, doğru bilgileri ülkemize verdiklerini, dolayısı ile terörle mücadelede başka ülkelerin elinde olan veriler yüzünden terörle mücadelede başarılı olamadığımızı bilmek zorundayız.

Bugün İnsansız Hava araçlarını ülkemiz üretiyor, İha’lar, Siha’lar ve son teknoloji harikası Akıncı TİHA’nın göklerde uçuyor olması ülkemizin gurur kaynağıdır.

Sonuç olarak bu ülkenin ekmeğini yiyenler bu ülkeye artık ihanet etmemelidir, ülkemiz üzerinden oynanan oyunları da Türk milleti olarak görmek mecburiyetindeyiz.

Günün Sözü: BAŞKA TÜRKİYE YOK.