Ömer Lütfü Avşar; “Ahmet bey, Zafer bey şuna cevap vermeli, S400 şu anda aktif mi değil mi?”

Zafer şahin; “Ömer bey bu KETUL değil bunu fişe takıp çalıştırmıyorsunuz, bu devletin güvenlik sırları içindedir,  nerde konumlandırdığını nerede kullanacağınızı devlet bilir, devletin güvenlik sırları içinde nerde kullanacağınızı davul zurna ile duyurmayacaksınız”

Hahhahhahahhaaaa ::)

Ne ilginç değil mi?

Bir TV programında iki kişi arasındaki tartışmada CHP’yi savunan bir Ömer Lütfü Avşar emekli  bir bürokrat, diğeri de hükümeti savunan gazeteci Zafer Şahin.

CNN TÜRK TV de yaşanan programda yine S400’ler tartışmanın odak noktası oldu.

Ne garip değil mi?

Rusya dünyanın gözü önünde bir ülkenin belli bölgesini işgal ederken, inşallah Ukrayna’nın tamamını işgal edecek bir harekete kalkışmaz!

Daha öncede ifade etmiştim, ABD ve bazı AB ülkeleri Ukrayna’yı göz göre göre Rusya’nın kucağına attı, Rusya Ukrayna’yı işgal etmek üzere hareket ederken, bizim ülkemizde belli makamlara gelen kişiler halen ülkemizin güvenliği bakımından önemli olan S400’leri tartışmaya devam ediyor.

S400’ler neden muhalefet partilerinin gündeminden hiç düşmüyor?

Aslında CHP, Rusya ile kurulan her çalışmadan memnun olması gerekirken, neden ısrarla Rusya ile kurulan samimi çalışmalardan dolayı rahatsızlık duyuyor?

CHP’yi anlamak için son yıllarda yaşanan süreçleri iyi tahlil etmek gerekir.

CHP emperyalist ülkelerin başında gelen ABD’yi savunuyor.

Aslında dün de aynı şeyleri savunuyordu.

Bakmayın CHP’nin geçmiş yıllarda sosyalist düşünceleri savunuyor gözüktüğüne!..

Geçmiş yıllarda iletişim bugünkü gibi çok açık ve net değildi, pek çok çalışma gizlilikler içinde kalır onun açığa çıkması kolay olmazdı.

CHP’nin halkçı ve sosyalist  ve sosyal demokrat olduğuna inanan binlerce sosyalist veya sosyal demokrasiyi savunan gençler onların kör dövüşüne kanarak canlarından oldular, sonra yine timsah gözyaşları dökerek onların arkasından ağıtlar yakmaya devam ettiler.

CHP dünde, bugünde ne sosyalist düşünceyi neden sosyal demokrasiyi savunuyor, CHP tam anlamı ile hem kapitalizmi, hem de emperyalist düşüncenin başı olan ABD’yi savunuyor, amma lakin  bizim saf Anadolu insanı CHP’nin söylemlerine inanarak halen CHP’yi savunarak hayatlarının yanlışını yapıyorlar!.

Aslında bizler her zaman diyoruz, ne ABD ne Rusya, bağımsız TÜRKİYE olmak zorundayız, lakin bu önemli düşünceye yine CHP karşı çıkıyor, “illaki ABD’nin MANDA YÖNETİMİNE TALİP OLALIM” İSTEMEKTE ISRAR EDİYORLAR.

Çok eskilere gitmeye gerek yok.

CHP’nin son bir yıllık söylemlerine bakınız, hem de genel başkan ve kurmaylarının sözlerine, nasıl bir ABD hayranlığı içinde olduklarını görürsünüz!…

Gazeteci meslektaşımız Zafer Şahin ile emekli hukukçu olduğunu bildiğimiz Ömer Lütfü Avşar arasında geçen konuşmanın bir kısmını CD’sini izleyince büyük keyif aldım ama bu konuşmadan çok ciddi dersleri çıkartmak gerekir.

Şunu anlamaya çalışıyoruz.

Neden sosyal demokratlar, Sosyalizmi savunan Rusya’dan S400’lerin alınmasına halen karşılar?

Ayrıca bu ülkede belli kademelerinde görev yapmış emekli veya halen görevde olanlar devletin gizli yapması gereken hizmetlerin alenen açığa çıkmasını isterler?

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a S400’lerle ilgili soruyu soran gazeteciye verdiği cevap da çok anlamlı ve devlet adamına yakışan şekildedir.

Gazeteci soruyor; S400’ler nerede konuçlandı? Kime karşı kullanılacaktır?

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cevabı; ülkemize kim saldırı yapacaksa onlara karşı kullanılacaktır” nokta.

İşte devlet adamı ile, MANDA YÖNETİMİNE talip olan siyasetçinin farkı!..

Gazeteci meslektaşımız Zafer Şahin’in verdiği cevap sanırım bundan sonra en çok konuşulacak sözler içinde yer alacaktır.

Güzel cevap; “Ömer bey bu KETÜL değil ki fişe takıp çalıştırasınız!…”

CHP genel başkanı ve kurmayları S400’lerin ne işe yaradığını anlamak için KETÜL ile S400’ler arasındaki farkı anlamak için derslerine çok çalışmalı, sonrada ülke yönetimine talip olmalıdırlar!.

Ülke yönetmek özellikle Türkiye Cumhuriyetini yönetmek, karşılığı olmayan sözleri sarf etmekle olmuyor.

Gerçekten şu sözde sosyal demokratları anlamakta zorluk çekiyoruz.

Aslında sözde Demokrat geçinenlere gerçek anlamda Sosyal demokrat olanlar tam bir ders vermiş olsalar, gelecek seçimlerde güçlü bir Sosyal Demokrat siyasi parti lideri ülkemizde ciddi oy potansiyeline sahip olabilir amma, bunu gerçek olabilmesi için!..

Sosyal Demokratlar; “TİTRE VE KENDİNE DÖN” sözlerinin hayal bulması için bugünkü CHP genel başkanı ve genel merkezine ders verecek eylemlerde bulunmalıdır.

Bugün önemli, yarınlarda önemlidir.

Bugünlerde yaşanan dünyadaki gelişmeler karşısında ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda fikir üretemeyenler, bu ülkenin içinde siyaset yapma hakları yoktur!.

Ukrayna’da yaşanan hatalar zinciri bugün kendi topraklarının işgal edilmesine mani olamaz noktaya gelmiştir.

Ülkemizde oynanan oyunlar Ukrayna’da oynanan oyunlardan farklı mı idi?.

Günün Sözü; Dinlemekten bilgelik, konuşmaktan pişmanlık doğar.