Ne olacak şimdi?.

İP’in ucu kaçtı, kim sarmaya çalışacak?.

İP İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ, CNN Türk haber müdürü sayın Ahmet Hakan’a çok önemli açıklamalarda buldun.

İP İstanbul Milletvekili Özdağ’ın yaptığı açıklamalar İP in geleceğini şimdiden sarsmış gözüküyor.

MHP’ye alternatif olarak kurulduğu iddia edilen İP, MHP nin Kars Belediye Başkanlığını kazanmaması için İP’in Kars’ta  belediye başkanı adayı çıkarttığını Özdağ açıkladı.

Kars Belediye başkanlığını MHP kazanacakken, İP’in kendi adayını göstermesi sonucu, Milliyetçi oyların bir kısmının İP adayına gitmesi MHP nin belediye başkanlığını kaybetmesine, MHP yerine HDP nin belediye başkanı seçildiği görülüyor.

Peki şimdi ne olacak?.

Hani İP Milliyetçi bir parti idi?.

İP hani MHP ye alternatif Milliyetçi bir parti idi?!.

İP Milliyetçi bir parti ise, kendisinin kazanamayacağı bir şehirde neden MHP nin kazanmasını istemeyip, PKK terör örgütü destekçisi HDP nin seçim kazanması için çalışma yaptı?.

İP pek çok il ve ilçede seçimleri kazanamayacakları şehirlerde aday göstermeyip CHP adayını desteklediğini millet olarak bilinen bir gerçektir.

Peki; MHP ye alternatif İP neden MHP yerine HDP nin belediye başkanı seçilmesine katkı sağladı? veya göz yumdu?.

MHP yi ele geçirmek için yoğun gayret sarf eden ve bugün İP in içinde milletvekili ve yönetici olarak duran insanlar, İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ’ın itiraflarından sonra ne diyecekler? Merak ediyoruz.

MHP den İP e geçtiğinde Özdağ’ı yere göğe sığdıramayan ve sürekli destek veren sosyal medya kalemşörleri Özdağ’ın sami itiraflarından sonra ne yazacaklar merak ediyorum.

İYİ Partili Özdağ; “Kars’ta MHP’yi desteklemek için Akşener’i üç kez aradım ama yanaşmadı HDP kazandı” dedi.

MHP yi ele geçirmek ve ülkeyi kan gölüne çevirmek için oynanan oyunlarında başarılı olamayanlar, yapılan açıklamalar karşısında bakalım yeni planları ne olacak?.

İYİ Parti Milletvekili sayın Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu açıkladı. Çok ayrıntılı bilgiler verdi, İP İl Başkanının daha önce yurt dışında FETÖ terör örgütüne ait bir STK da görevli olduğunu bütün detayları ile birlikte CNNde sayın Ahmet Hakan’a anlattı bizlerde dinledik.

İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ parti içindeki en büyük muhatabı sayın Akşener’dir, Özdağ muhatabı olan  İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’i de konuyla ilgili bilgilendirdiğini ancak adım atılmadığını söyledi.  Peki Ümit Özdağ’a methiyeler düzenler bundan sonra Özdağ’a ne diyecek, nasıl sözler sarf edecek?.

Bu sütunlardan çok şeyler yazmıştık, şimdide yazıyoruz, şimdi yazdıklarımız işin muhataplarının en sıcak gelişmesi olduğu için gündemi hatırlatmış oluyoruz.

Daha öncede yazmıştık bir kez daha yazalım, İP hiçbir zaman MHP nin alternatifi değildi olamazda.

İP MHP nin alternatifi olarak çıkmış olsa idi, HDP nin hangi yerde olursa olsun seçim kazanmaması için mücadele yapardı, ama öyle olmadı, işte İP nin en yetkili insanlarından birisi sayın Ümit Özdağ sayın Akşener’le konuşması, sıcağı sıcağına yapmış olduğu itiraf.” Biz İyi Parti olarak Kars’ta belediye başkanı adayı göstermeyelim, biz aday gösterir isek, burada seçimi HDP kazanır” demiş.

İP İstanbul Milletvekili kendi alanında iyi tetişmiş bir akademisyen iken, siyasetin içine girdiğinde siyasi ikbal, onun bilim insanı olmasının önüne geçince, bilim insanlığı siyasetin gerisinde kaldı ve sonunda siyasetin karmaşası içinden ayrılıp bilim insanı olarak ülke gerkeçlerini görmeye başlayınca TV ye çıkıp çok açık ve net itiraflarda bulunmak zorunda kaldı.

İP İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ’dan gündemi sarsacak açıklamalar devam etti.

İYİ Parti Milletvekili sayın Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ’cü olduğunu açıkladı.

Özdağ, İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’i de konuyla ilgili bilgilendirdiğini ancak adım atılmadığını söyledi.

Peki ne olacak şimdi?.

Kars ilini Milliyetçi, vatansever MHP adayı kazanacakken, PKK terör örgütü destekçisi ve teröre destek veren  HDP adayının kazanmasını sağlamak karşısında kendilerini milliyetçi olarak gören İP genel başkanı ve kurmaylarına ne demek gerekir?.

Bu ülkenin temellerine dinamit değil, atom bombası atan, terör örgütleri ile mücadele yapması gereken siyasetçiler terörün ana damarı PKK ve FETÖ terör örgütleri ile mücadele yapmayıp, ne işe yararlar?.

İP’nin ipi kaçmıştır, artık bundan sonra dikiş tutamaz.

İP artık kendisini “Milliyetçi bir partiyiz” dememeli, ne zaman sayın Ümit Özdağ’ın sözleri temize çıkartırlarsa o zaman halkın karşısında “bizler Milliyetçi partiyiz” diyebilirler.

CNN Türkte sayın Ahmet Hakan ile çok açık ve net konuşma yapan, itirafta bulunan sayın Ümit Özdağ geri adım atacağını sanmıyoruz, sözlerinden geri adım atması halinde artık kendisinin toplum içinden ayırması gerekir.

CNN de yapılan programda sayın Ahmet Hakan, sayın Ümit Özdağ’a sorduğu sorular birkaç defa tekrarlanarak sorulan sorulardır, sorulara verilen cevaplar defalarca tekrarlanıp sorulan sorular karşısında verilen cevaplardır.

CNNTürk de yapılan açıklamaların kapanması mümkün değildir, öyle sanıyorum ki, FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğu açıklanan İP İstanbul İl Başkanı hakkında hukuki süreçte mutlak başlayacaktır, çünkü ortaya terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddia edilen sözler vardır.

Bundan sonra cevaplanması gereken sorunun cevapları önemlidir.

İP genel başkanı sayın Meral Akşener’in vermesi gereken önemli cevapların olduğuna inanıyorum. 1. soru. Kars ili belediye başkanlığını MHP alması gerekirken, İP neden belediye başkanı adayı çıkartarak terör örgütü destekçisi HDP nin seçimi kazanması sağlandı?. Sayın Akşener İçişleri Bakanlığı yapmış bir insan olarak HDP nin bir terör örgütü destekçisi olduğunu bildiği halde neden siyasi rakibini saf dışı etmek için, yanlış bir tercih yapmakta ısrar etti, ısrar etti diyoruz, çünkü sayın Ümit Özdağ Kars’ta aday çıkartmamak için 3 kez arayıp kendisini uyardığını iddia etti. 2. soru, yine sayın Ümit Özdağ bir başka terör örgütü olan FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğunu iddia eden bir kişiyi neden partide önemli görevlere getirdi, İçişleri Bakanlığı yapmış sayın Akşener, ülkemizde ve dünyada olan olayları bilmemesi mümkün değildir, buna rağmen kader arkadaşı olarak yola çıktığı sayın Ümit Özdağ’ın sözlerini neden dikkate almayıp, terör örgütler ile bağlantısı olan kişilerin siyasette girmelerine yardımcı oldu?.

Ülkemizde İçişleri Bakanlığı yapmış bir insanın ülkemizi kan gölüne çeviren terör örgütlerinin her faaliyetlerini yakından bilmesi gerekir, siyaset arkadaşlarının sözlerine inanmıyorsa, devletin içinde görevli yetkililer bu konuda sayın Akşener’e bilgi verebilirlerdi!.

Biz bu düşüncelerimizi yazarken sayın Akşener’den ilginç bir benzetme geldi.

İP genel başkanı sayın Meral Akşener yaşanan süreçle ilgili kısa açıklamada bulundu; “Kış kışlığını her zaman yaparda onu biliyorduk da”  dedi kameralar karşısından ayrıldı, bu söz  ne demek oluyor?, bunun cevabını ilerleyen zamanda alacağız tabi ki.

Günün Sözü: “İyi insanlar kırıldıkları zaman sevmeyi bırakmazlar, göstermeyi bırakırlar.”