Niksar Ormancık (Şadoğlu) köyü 12. BOLAT Baba Anma- Kültür ve Turizm Etkinliği yapıldı.

Niksar Ormancık (Şadoğlu) köyü 12. BOLAT Baba Anma- Kültür ve Turizm Etkinliği 3 Temmuz Pazar günü saat 10.da  başlayıp geç saatlere kadar devem etti. Düzenlenen etkinliğe CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar ilçe emniyet müdürü Ahmet Yılmaz, MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım, il genel meclis üyesi Sadullah Karataş, belde belediye başkanları, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin, CHP ilçe başkanı Zafer Başar, Atatürkçü Düşünce Derneği başkanı Halil Budak ve yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri, Ormancık Köyü derneği Cemal Taşkın, Köy muhtarı Rıza Cıkla, şenliğin ana sponsoru Zafer Cıkla ve binlerce bölge halkı katıldı.

Köy Muhtarı Rıza Cıkla ve Dernek Bakanı Cemal Taşkın ve yönetim kurulu üyeleri şenliğe katılan herkesi karşılayarak program alanındaki ayrılan yerlere oturmaları sağlandı.

Niksar Ormancık (Şadoğlu) köyü 12. BOLAT Baba Anma- Kültür ve Turizm Etkinliği sunuculuğunu bölgenin sevilen sunucusu Elvin Yıldırım yaptı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Akabinde etkinliğe katılan sanatçılar eserlerini seslendirdiler. İnsanlar yöresel oyun havalarını oynadılar.

Sanatçılar; Tuğçe Özcan, Aşık Ereni, Kemancı Hüseyin, Salih Tilbe, Şule Potoğlu, Feruze Torhan, Şair Merdin Yıldırım.