Cenabı Allah musibet verdi, koskoca insanlar halen Allah’ın vermiş olduğu Musibetlerden ders almaz oldu.

Hani derler ya töbe haşa; “Allah daha ne yapsın parmağını gözünemi sokması gerekiyor, ders almak için” denir.

AK Parti İktidarında, Başbakanlık yapmış, bakanlık yapmış iki insan, AK Partiden ayrılıp iki yeni parti kurdular, amaç nedir?, hedeflerinde kim vardır?, bu soruların cevapları çok önemli.

Birisi ekonomiden iyi anladığı söylenen sayın Ali Babacan, diğeri kendi alanında iyi olduğu ifade edilen bakanlık ve başbakanlık yapan sayın Ahmet Davutoğlu, her iki insan kendi dönemlerinde bu ülkeyi uzay çağımı yaşattılar?, çok büyük başarılar mı elde ettiler? AK Partiden istifa edip parti kurarak birlik içinde olmamız gereken dönemde ayrı iki baş çekiyorlar?.

Şu sorunun cevabını almak isterim. Bir insan hayat bulduğu, tanındığı, hizmet yaptığı partiden ayrılıp parti kurarak mı başarılı olur?, yoksa haksızlığa uğradığını düşündüğü partide kalıp içerde mücadele yaparak mı ülkeye ve millete faydalı olur?.

İnsanların kafasını karıştırmak için bu ülkede her melanet işler  yapılıyor, şu yaşadığımı Virüs günlerinde bile ülkenin birlik ve beraberliğinin bozulması için çalışan, gayret edenler bizler için hiçbir anlam ifade etmiyor.

Siyasetçi ne için vardır?, yaşadığı ülke insanını huzurlu, sağlıklı bir şekilde hayatlarının devam etmesi için vardır.

Peki insanlarımız can derdine düştüğü şu günlerde, siyasetçilerin bir kısmı ne yapıyor?, halkın sağlığını düşünen, var olan virüsten insanlarımızın ölmemesi için çalışan, gayret eden iktidarın ayağını tökezletmek için gayret eden, seçimin yapılması mümkün değilken sanki yakında seçim olacakmış gibi yaygara verenlere halkımız gerekli dersi verecektir.

Normal günlerde her türlü iftirayı atanlar, iktidarı yıpratmak için gayret edenler, şu sıkıntı günlerde hiç geri durmadılar, toplumu germek, toplumda infial uyandırmak için halen var güçleri ile gayret ettiklerini görünce şaşırmamak elde değil.

İktidar Türk milletinin sağlığını düşünerek çalışma yaparken, ana muhalefet ve bazı muhalefet partileri veya siyasetçileri, siyasi çıkar uğruna insanların kafasını karıştırmaktan geri  durmuyorlar.

Peki AK partiden ayrılıp iki parti kuran sayın Ahmet Davutoğlu’na ve sayın Ali Babacan’a CHP destek verdiğini açıklıyor.

CHP nin sayın Davutoğlu ve Babacan’a neden destek verdiğini açıklıyor? veya olası bir erken seçim olması halinde her iki parti genel başkanlarına milletvekili vererek grup kuraları için destek vereceğini ifade ediyorlar?.

AK Partide Dış İşleri ve Başbakanlık yaparken sayın Ahmet Davutoğlu’na ve bakanlık yaptığı dönemlerde sayın Babacan’a  söylemedikleri söz kalmayan CHP kurmayları, bugün her iki partiye de milletvekili vereceklerini açıklıyor, çok düşündürücü ve sayın Milletvekillerine yazık oluyor.

Bazen “kirli siyasetten” bahsediyoruz ya, işte kirli siyaset budur.

Siyaset ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğü ve halka hizmet için yapılır, hizmet yapan iktidarı sandıkta yenemeyenler, çeşitli entrikalar çevirerek yıkmak değildir.

CHP bu ülkede iktidar olmak için değil, mevcut iktidarı yıkmak için siyaset yapıyor!.

CHP gerçek anlamda halka hizmet için yola çıkmış olsa, sanırım halkın teveccühünü kazanacaktır, ama CHP kurmaylarının çoğu yapıcılık yerine sürekli yıkıcı siyaset yaptığı için, ülkemizde şartlanmış siyaset yapan %10-25 arasında bir seçmen kitlesinin oylarını alarak kendilerine hayat bulmaya çalışıyor, çoğu zamanda iktidarı yıkıp ülkeyi sıkıntıya sokmak için çalışıyorlar.

Şu siyasetin kirli tarafına bakınız;  Ali Babacan ‘’Ak Parti’’ kurucu üyesi !
Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan gibi ‘’Ak Parti’’ eski dış işleri bakanı ve eski ‘’Ak Partili’’ Başbakan!..

Şimdi, CHP bu iki ‘’Ak Partili’’ye milletvekili verebileceğini açıkladı değil mi? peki neden?
-Çünkü  hedeflerinde AK Parti veya partililer değil sayın ERDOĞAN var.

Bazı siyasetçilerde sayın Erdoğan nefreti öylesine had safhaya ulaşmıştır ki,
daha dün Suriye meselesi için demediğini bırakmadıkları Davutoğlu’nu bugün ‘’kurtarıcı’’ olarak görmekteler.

Daha dün ülke ekonomisini batırdı, dolar 2 liradan 5 liraya çıktı diye veryansın ettikleri Ali Babacan’a bugün bel bağlamış durumdalar. Neden?, Davutoğlu ve Babacan AK parti seçmeninden alacağı her oy, AK Partinin iktidar olmasını engelleyecekmiş!.

Bu durum; Türkiye’de siyasetin ne kadar çamurlaştığının katıksız bir belgesidir.
Ülke için proje, halk için hizmet veya halk’a umut adına yeni bir siyaset üretmekten aciz basiretsizlerin ne kadar iğrençleştiğinin belgesidir.

Kirli siyaset yapanlar şunu asla unutmamalıdır. Türk milleti kendisine hizmet yapanı asla unutmaz ve zor günlerde ekmeğini paylaşan siyasetçiyi asla yarı yolda bırakmaz, hele kirli siyasetin içinde olanları asla affetmez.

Yeni parti kurarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek isteyenler asla başarılı olamayacaklardır.

Şu gerçeği bir kez daha ifade etmekte fayda var.

Cenabı Allah Türk milletini seviyor, Türk milleti de sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seviyor, bu kural değişmez

Üzücü ama gerçek, şu  notu dişelim; aralarında İlçe Kaymakamı’nın da bulunduğu Vefa Sosyal Destek Grubuna saldıran, Adana-Yüreğir CHP Gençlik Kolları Başkanı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Günün Sözü: “Nimeti kendinden bilen, ilmeği boynuna kendi geçirmiştir”