Son günlerin en önemli konusu Ukrayna ve Rusya krizi.

Rusya ve Ukrayna krizleri konusunda TV’ler ve basın grupları her gün saatlerce yayın yapıyor,  neler yaşandı, neler bekleniyor konuşmalar ve yorumlar devam ediyor.

Rusya ve Ukrayna krizi devam ederken, dünyanın önde gelen kuruluşları yetkilileri de açıklama yapmaya devam ediyor.

En yetkili ve etkili insanlar arasında NATO Genel sekreterinin sözleri dikkatimizi çekti  “İTTİFAKI SALDIRGANLIKTAN KORUMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ” dedi.

NATO Genel Sekreteri sayın Jens Stoltenberg’in bu sözleri tarihe not olarak düştü!.

Ne yapacakmış NATO tekrardan yazalım; “İTTİFAKI SALDIRGANLIKTAN KORUMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ” diyor.

Hani bizde bir söz vardır “ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ” denir.

Rusya hedefine ulaştı, yapması gerekeni yaptı, NATO Genel Sekreteri ve ABD başkanı halen yapamadıklarını, “yapacağız” diyerek dünyanın gözünün içine baka baka insanları uyutmaya çalışıyor!..

Bir kişi veya çalışma grubu yapması gerekeni yapmayıp; “yapacağız” diyorsa onu diyenlere güvenmemek gerekir, yapılması gereken zamanında yapılmalı ki, sıkıntı yaşanmasın.

Yine bazı önemli notları düşelim; NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO-Ukrayna Komisyonu’nun olağanüstü toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.  Moskova’nın Donetsk – Luhansk kararını kınadıklarını belirten Stoltenberg, “Müttefikler, Ukrayna’nın uluslararası kabul görmüş sınırları içinde egemenliğine ve toprak bütünlüğüne tam destek vermek için birleştiler. Ukrayna’ya güçlü siyasi destek sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

“İTTİFAKI SALDIRGANLIKTAN KORUMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Son haftalarda müttefiklerin, ittifakın doğu kısmına binlerce asker daha yerleştirdiğini ve daha fazlasının da beklemeye alındığını belirten Stoltenberg, “Yüksek alarmda 100’den fazla jetimiz var. Kuzey’den Akdeniz’e kadar denizde 120’den fazla müttefik gemisi var. İttifakı saldırganlıktan korumak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. NATO müttefikleri ve uluslararası toplumun geri kalanı, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı daha fazla saldırgan eylemde bulunması halinde bunun yüksek bir maliyeti olacağı konusunda uyardı” dedi.

NATO’nun neden kurulduğunu ve ne yapması gerektiği bilinir.

NATO demek ABD demektir. O zaman mesele yok, ABD başkanı sayın Biden’de “yapacağız” diyerek sözlerine başlıyor, sonuçta çevre ülkelere gönderdikleri bir iki bin asker ve bazı askeri malzemeler karşısında Rusya kendi sınırları içinde Ukrayna sınırlarına 100 bin askeri ve en önemli silahları yığmış, hedefine ulaşmış, Ukrayna içindeki iki ayrılıkçı bölgeyi devlet olarak tanımış, ikinci hamleyi yapmak üzere bekliyor, o hamlede, Rusya’nın tanıdığı iki ayrılıkçı devletçiklerin Rusya askerlerini davet ederek” bizi koruyun hayati tehlikemiz var” diyecekler ve Rusya tamamen o bölgede egemen barış gücü olarak kalmaya devam edecektir!…

Rusya’yı kendi sınırları içinde hangi güç geri çekebilecektir?.

Cek, cuklarla bugünlere gelen dünya, sayın Cumhurbaşkanımızı bir kez daha haklı olduğunu ortaya koydu; DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR” sözünün ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu bilmeyenler bilmeli, içimizdeki ABD VE AB MANDA yönetim hayranları yaşanan krizleri iyi anlamalıdır.

Dünya savaşın eşiğine gelmişken bizim ülkemizdeki başta ana muhalefet partisi ve yanındaki 5 atlısı+ 1 de HDP’yi unutmayalım, seçimle iş başına gelmiş Hükümetimizi yıkmak için plan üstüne plan yapıyorlar!…

Vampir ülkeler çıkarları uğruna ülkeleri istila ederken, ülkemizdeki muhalefet partileri yaşanan krizler karşısında ülkemizin güvenliği için birlikte olması gerekirken, ısrarla Hükümeti sıkıntıya sokmak için var güçleri ile çalışıyorlar.

Ne garip değil mi?

Yaşananlardan ders çıkartmayanlar, dünyanın gözünün içine baka baka NATO ülkesi olmak için çalışma yapan Ukrayna  işgal edilirken, NATO genel sekreteri ve ABD başkanı “cek cuk” sözleri ile milletleri oyalarken Atı alan Rusya Üsküdar’ı geçmiştir, bizim muhalefet partilerde 28 Şubat tarihinde Hükümeti yıkmak için toplanıp açıklamalarda bulunacakmışlar!…

KILAVUZU KARGA OLANIN BURNU BOKTAN ÇIKMAZ sözü vardır, anlamlı sözdür, önemli sözdür.

Bizlere ne ABD den nede AB ülkelerinden fayda vardır, bizler ülke olarak güçlü olmalıyız, yaşanan süreçlerden bizi yönetenler ve yönetmek isteyenler ders almalıdır.

Çok şükür bizler millet olarak çok şanslıyız güçlü bir devlet adamımız var, dünyada yaşanan krizlerden en az etkilenmemiz için Türk milletinin refahı için gece gündüz çalışan Cumhur Başkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan var, onun çalışmalarına destek veren MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli var.

ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR sözünü de hatırlatmak isteriz.

Geçen günlerde ana muhalefet partisi genel başkanı, İP genel başkanı  SP genel başkanı, DP genel başkanı, DEVA ve GELECEK partisi genel başkanları bir araya gelerek 28 Şubat tarihinde tekrardan bir araya geleceklerini ve 28 Şubat tarihinde 6 partinin ortak açıklamasını  yapacaklarını duyurdular.

Ne ilginç değil mi? 28 Şubat tarihinin seçilmesi!

28 Şubat darbe teşebbüsünün yapıldı, Refah+ Yol hükümetinin yıkılma ve rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın alnından tomur tomur alın terlerinin akıtıldığı tarih değil midir?

Peki DP yani rahmetli Adnan Menderes ve rahmetli Celal Bayarların kurduğu ve ülkemizde DEMOKRASİNİN yerleşmesi için canını verdiği DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI NASIL OLURDA DARBE TEŞEBBÜSÜ YAPILDIĞI TARİHTE BÖYLE BİR TOPLANTI VEYA AÇIKLAMA YAPILMASI KABUL EDİLİR?

Biz Güçlü Olmalıyız, evet ama ülkemizde böyle muhalefet partileri olduğu müddetçe, asla hak ettiğimiz gücümüzü kullanamayacağız.

Türk milletini sağ duyusuna güvenimiz tamdır.

28 Şubat darbe teşebbüsünün yapıldığını da, devamında REFAH partisi genel başkanı rahmetli Necmettin Erbakan hocamızın alnından tomur tomur terleri akıtanları Türk milleti asla unutmadı, unutmayacak, onların mirası olan parti genel başkanlarına gereken ders sandıkta onları perişan ederek gereken dersi verecektir.

Bu millete  asla yapmak istediğiniz zulmü yapamayacaksınız, Türk milleti kendisine kötülük yapanı da, ihanet edeni de asla unutmayacaktır.

Günün Sözü; “Her elini sıkanla dost, her canını sıkanla düşman olma.”