Birileri inatla ve ısrarla ülkemize kötülük yapmaya devam ediyor.

Siyaset neden bu kadar kirletilir?

Cumhuriyet yönetimini savunan, Demokrasiye inanan insanlar, siyaseti kirletmemeli.

Bugün ülkemizi AK Parti iktidarı yönetiyor, bundan sonraki seçim de  bir başka parti gelebilir, bunun taktiri Türk milletinindir.

Peki bugün Demokrasi, Özgürlük ve Cumhuriyet değerlerinden bahsederken, siyaseti kirletmeye devam edenler, 2023 seçimlerinde iktidara  gelirler ise, o zaman aynı kirliliği karşı taraf yaparsa ne olacak?.

Bugün kirli emellerine ulaşmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve hükümetini ABD ye ve Fransa’ya  satanlar veya kötüleyenler, yarın iş başına geçtiklerinde karşı siyasi taraf kendilerini, Rusya ve ya Çin devlet yetkililerine şikayet ederler ise ne olacak?

Yazık oluyor bu ülkeye ve millete.

Siyasetin bu kadar kirletildiği başka ülke dünyada varmıdır?.

Birileri yetkili iken sesi çıkmayan konulara, bugün emekli veya işi yağlı börekli olunca veya “kenarda otur” dendiğinde, bütün gücü ile iktidara veya devlete hakarete varan şekilde hakaretler  ederek, tehditler savurması veya iftiralarla insanları karalamalarını anlamak mümkün değil.

ABD de seçimler yapıldı henüz ne olacağı belli değilken, ABD başkanı giderayak veya gitmeyi düşünmediği halde ülkemize ambargo koymak üzere çalışmalar yaptılar.

ABD ülkemize uygulamak istediği ambargodaki uygulamaya bakınca Savuna Sanayi Bakanı sayın İsmail demir’in ismine yönelik bir ambargo uygulayarak sayın Demir’e baskı yapmaya çalışıyorlar.

SSB sayın İsmail Demir’in başkanlık yaptığı çalışmalara bakınca ülkemiz için hayati önem taşıyan ciddi çalışmalar imza atıyor, bakalım son günlerde neler yapılıyor?.

  1. C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir;

“Havacılık sektöründe gerçekleştirdiğimiz yerlileşme çalışmalarına bir yenisini daha ekledik. Uçak içi eğlence sistemlerini daha hızlı ve güvenilir kılmak için Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucusu ile modemini ürettik.

Başkanlığımız himayesinde gerçekleştirilen organizasyonda katılımcılara başarılar diliyorum “Siber Vatan” da bağımsız olabilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Milli Siber Güvenlik Zirvesi İnanıyoruz ki, siber güvenlik alanında sektörler arası iş birliği, ülkemizi bu alanda bir adım öteye taşıyacak” dedi.

Ve SSB lığı her gün yeni bir kritik çalışmaya imza atarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin daha bağımsız olması için çalışmalar yapıyorlar.

 

SSB İsmail Demir önemli anlaşmalara imza attı; Demir’ nin Kiev ziyaretinde Ukrayna donanmasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere ADA sınıfı korvet ve insansız hava araçları alanında anlaşmalar imzalandı.

Bakınız bu notlar hani derler ya “devede bir kulak” misali, yüzlerce çalışmadan bir kaç notu burada yazmaya çalışıyoruz.

Peki ABD nin derdi nedir?.

Efendim; “Rusya’dan neden S400 savunma silahı aldınız?.

Peki; Türkiye Cumhuriyet Devlet, Muz Cumhuriyetimi?, dünyada savaşların olduğu en sıkıntılı coğrafya ülkemiz bölgesinde yaşanmaktadır.

ABD ülkemiz yetkililerine “neden Rusya’dan silah alıyorsunuz?” derken, ülkemizin parası ile sıradan savunma silahlarını dahi vermiyor, Güvenlik kuvvetlerinin kullanmak istediği koruma silahlarını dahi vermeyen ABD, başka ülkeden Savunma amaçlı aldığımız silahlar için “alamazsın, Türkiye bir NATO ülkesidir” diyerek tek başına ülkemize ambargo uyguluyor.

ABD nin bu yaptığı kahpelik ilk kez yaşanmıyor ki.

ABD eskiden beri ülkemizi Ortadoğu da, Balkanlarda, Rusya’ya, Çin devletine karşı ileri karakol olarak kullanmış ve kullanmaya devam etmek istiyor, lakin şunu bir türlü aklına sokmuyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık eski Türkiye değil.

Artık Türkiye Cumhuriyetini yöneten Cumhurbaşkanı eski Cumhurbaşkanları gibi, “emredersiniz” diyerek emir kulu gibi ABD ve AB ülkelerinin liderleri karşısında el pençe durmuyor ve diyor ki; “mademki stratejik ortağız, NATO ülkesiyiz, bölgede var olan değerlerin kullanılması için, hem bize, hem size” diyor.

Yani;  Testereyi eline aldı, elinde sürekli Keser’i tutup”hep bize, hep bize diyerek Keser sallayanlara “hop durun bakalım” dedi, testere misali; hem bize, hem size” diyerek yeni Türkiye’nin vizyonunun ortaya koydu.

Bu küçük çıkışları halen görmek istemeyen ABD ve AB ülkelerinin ne dediği hiç önemli değil, bizler için önemli olan ülkemizdeki bazı siyasetçilerin, vampir AVD den özgürlük beklentileri ve onlara vermiş oldukları mesajlar!.

Yazımızın başlığında; “BİZ BİZE YETERİZ, DÜŞMANA  GEREK YOK!. Diyerek gerçekleri ortaya koyduk.

Gerçektende ABD yönetimin ne dediği, AB ülkelerinin ne halt karıştırdıkları çokta önemli değil, içimizdeki ABD hayranlığı içinde olup da ABD nin her ülkeye vampirlik yaptıklarını bildikleri halde görmek istememeleridir.

Bakınız yazımı yazarken CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizi bir kez daha konuşmaları ile şaşırttı; Uyuşturucu ticaretiyle iç borcu organ ticaretiyle de borçlanma faizini kapatmak varken” deyince şaşkınlık yaşamamak mümkün değil!.

Sanırım 2023 seçimlerine giderken, seçim sahasındaki oyuncular ve teknik direktörlerde bir hayli değişim olacak.

Millet İttifakını oluşturan siyasi parti  liderleri vizyon sahibi olmaktan her geçen gün uzaklaşan sayın Kemal Kılıçdaroğlu etrafındamı birleşecek?.

Ülkemizdeki şu siyasi kirlenme; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gitsin de  ülke ne hale gelirse gelsin” diyen karşı cenaha, Türk milleti asla izin vermeyecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti her geçen gün büyüyerek yoluna deva ediyor.

Ülkemizdeki ve bölgemizdeki gelişmeler ülkemizin ciddi büyümesinin göstergeleridir.

Ülkemiz Tren yolculuğu ile Çin Devletine ihraç mallar gönderdiği halde, Klavye başında oturup ülkemizin yapmış olduğu ihracatı “yok sayan zihniyetler olduğu sürece, “BİZ BİZE YETERİZ, DÜŞMANA  GEREK YOK!. Demekten kendimizi alamıyoruz!.

Günün Sözü; TÜRK MİLLETİ SON SÖZÜ SÖYLER, İHANET EDENLERİ ASLA UNUTMAZ.