İki güzel ve özel günü kutlamak bizlere nasip oldu.

Bugün 19 Mayıs 2020 tarihi, birisi dinimizin kutsal saydığı kadir gecesi, diğeri ise Milli Mücadelenin meyvesi olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı.

Peygamber efendimiz (sav)  şöyle buyurmuştur: “Her kim Kadir Gecesi’ni İmanlı ve bilinçli şekilde ihya ederse geçmiş ve gelecek günahları bağışlanmış olur.”

Bin aydan daha hayırlı olan, Kadir gecesinin hayırlara ve kurtuluşumuza vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum, inşallah bu gecelerin hürmetine Müslüman Türk  milletimizi Korona 19 Virüsü ve Musibetlerden kurtuluşumuza vesile olur.

Müslüman Türk milleti olara çok şanslıyız. Allah’a ne kadar şükretsek azdır.

Dünyada bizim milletimiz kadar şanslı, mutlu, güçlü bir başka millet olduğunu sanmıyorum.

Dünyada hangi millet aynı gün içinde hem İslam dini bakımından çok kutsal olan Kadir gecesini ve hem de Türkiye Cumhuriyetini kurtuluş mücadelesi sonrasında Türk gençliğine armağan elden 19 Mayıs gençlik ve Spor bayramı kutlanıyor?.

Cenabı Allah her millete böyle özel günlerin kutlanmasını nasip etmez, onun için her gün defalarca Allah’a şükretsek azdır.

Yarabbi, vermiş olduğun nimetlere, göstermiş olduğun sağlıklı ve mutlu günlere, bizlere nasip ettiğin bu eşsiz güzellikteki vatan toprağından dolayı sana minnettarız, şükürler olsun Yarabbim, verdiğin nimetlere,  aldığımı her sağlıklı nefese.

1000 geceden daha hayırlı olan kadir gecesini kutlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz ve Kurtuluş Mücadelesin veren HEY ONBEŞLİLERİN TORUNLARI olarak milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

İlahi Ya Rabbi;
Sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affeyle!.

Yaptığımız kusurları, işlediğimiz günahlardan sen bizleri affeyle, sen biz aciz kullarını affetmeyi seversin.
KADİR GECESİNİN FEYZİ, RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE, OLSUN.

Mirasının sembolü olan Al Bayrak; emanet ettiğin, en güvendiğin, Türk Gençliğinde, emin ellerde.
Al Bayrağın gölgesinde Milli Yükselişimizi başlattığın günden sonsuza…
Mirasını yükselterek geleceğe aktarmak için son nefese kadar…
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Bu ülkede Atatürk’ü anlamak ve onun yolundan gitmek, Muhassır medeniyet seviyesine ulaşmak,  göstermiş olduğu ilerlemeyi şu anlamlı sözlerle hayat bulacağına inanıyorum.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve “EY TÜRK GENÇLİĞİ BİRİNCİ VAZİFEN TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİNİ MUHAFAZA VE MÜDAFA ETMEKTİR” sözlerinin hayat bulduğu çalışmalardan bir tanesini yapan Selçuk Bayraktar’ın şu sözlerine kulak verelim.

“19 Mayıs 1919 daki tam bağımsızlık azmine bugün MİLLİ  TEKNOLOJİ  HAMLESİ idealiyle sahip çıkıyoruz. İstiklal Mücadelemizin öncüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Selçuk Bayraktar

Birilerinin insafsızca eleştirdiği sayın Selçuk Bayraktar Türkiye Cumhuriyeti Devletini Muhassır Medeniyet seviyesine çıkartmak için gece gündüz çalışırken, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk partisi gençlik kolları başkanı olduğu ifade edilen kişi ve kişiler Türk Devlet memurlarının kendi halkına yardım götüren insanları öldürmek için silahla taradığına şahit olunca kimlerin bu ülkeye ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e layık olduğunu görmüş oluyoruz.

Bir vatan sever insan sayın Selçuk Bayraktar Türkiye Cumhuriyetini ebedi kalması için çalışıp gayret ederken, bir kısım sözde Atatürkçüler tarafından çalıştığı için linç edilmek istenirken, diğer taraftan Atatürk’ün kurduğu partide gençlik kolları başkanlığı yapan zavallı teröristlik yapan kişi, yine söz de Atatürkçüler tarafından devletine ve milletine ihanet ettiği açık ve net iken kollanıyor korunuyor!.

Bu kutlu ve kutsal günde bu iki hareketi yazmayıp ne zaman yazalım?. O zaman bizlere şu sözleri yazmak düşüyor; Yarabbi; Vatanı ve Milleti için gecesini gündüzüne katan yiğitlere, erlere ve sevenlerine yardım eyle, Milletimizin birliğine, dirliğine kast eden fitnecileri de helak eyle. AMİN

Gerçek vatan severlerin hayat tarzı; Mirasının sembolü olan Al Bayrak; emanet ettiğin, en güvendiğin, Türk Gençliğinde, emin ellerde.
Al Bayrağın gölgesinde Milli Yükselişimizi başlattığın günden sonsuza…
Mirasını yükselterek geleceğe aktarmak için son nefese kadar…
Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.

Vatan severlik halka hizmet için yollara düşen devlet görevlilerine silah sıkıp onların ölmelerine neden olmak değildir.

Vatan severlik, gecesini gündüzüne katarak gençliğe sahip çıkmaktır, çalışmak, başka ülkelere muhtaç olmayacak çalışmaları yapandır.

Evet; bugün doğru ve yanlışların gerçeğe dönüştüğü günleri yaşarken, Atatürk gençliğini mesajlarını bir kez daha okuyalım.

“19 Mayıs 1919 daki tam bağımsızlık azmine bugün MİLLİ  TEKNOLOJİ  HAMLESİ idealiyle sahip çıkıyoruz. İstiklal Mücadelemizin öncüsü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Mirasının sembolü olan Al Bayrak; emanet ettiğin, en güvendiğin, Türk Gençliğinde, emin ellerde.
Al Bayrağın gölgesinde Milli Yükselişimizi başlattığın günden sonsuza…
Mirasını yükselterek geleceğe aktarmak için son nefese kadar…
Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

Tüm Türk ve Müslüman aleminin Kadir gecesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Rabbim hakkımızda hayırlı olanları nasip etsin, Devletimize ve Milletimize zeval vermesin. Amin

Günün Sözü: Cenabı Allah Kadir gecesi hürmetine milletimizi Korona 19 virüsünden korusun ve kurtarsın. AMİN

 

.