Erken seçimden umutlarını yitiren muhalefet partileri, 2023 seçimlerine kadar çeşitli oyunlarla toplu germeye çalışıyor!.

2023 seçimlerinin finali Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacaktır.

2023 seçimlerinde Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Peki Millet İttifakının adayı kim olacak? henüz bundan netlik yok.

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP kurmayları CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olduğunu her fırsatta ifade ediyorlar.

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun  Millet İttifakı adayı olarak çıkması hiç kimseyi şaşırtmamalıdır.

Şimdei CHP genel başkanı Kılıçdaoğlunun Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı gelenler çeşitli senaryolar üzerinden hareket ediyorlar, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı gelenler ise, “AK Partililer Kılıçdaroğlunun aday olmasını yürekten istiyorlar, çünkü bugüne kadar Erdoğan karşısında çok seçim kaybetti  yine kaybetmesi için AK Partililer Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını istiyorlar” diyerek itirazcı tarafta yer alıyorlar.

Bizler CHP dışında oy veren insan olarak 2023 seçimlerinde CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını isteriz, bu düşüncemizi objektif olarak ifade etmek istiyoruz.

Birileri Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu’nu öne çıkartmış olsalar da, siyasetin genel yapısına bakınca İmamoğlu’nun aday olması pek mümkün görülmüyor.

Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmek istenen Kemal Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun siyasi geçmişine bakılınca halk yanında her ikisinin de istikrarlı bir siyaset yapmadığı, Devler yönetiminde her ikisi de zafiyetler içinde olduğunu görüyoruz.

Bizlere her iki aday arasında tercih yapma imkanımız olsa, anketlerde oy verme gereği duymuş olsak, bizlerin tercihi Kemal Kılıçdaoğlu olacaktır!…

Bizler bu düşüncemizi ortaya koyunca birileri bizleri “yandaş” olarak suçlayacaktır! Amma lakin kimin bizi ne ile suçladığı değil, gerçekleri ortaya koymak gerekir!.

İstanbul Belediye başkanı olduktan sonra doğru dürüst hizmet edemeyen, çeşitli sıkıntılı süreçlerde bahaneler uydurup halktan kaçan ve tatile giden bir siyasetçi asla Türkiye Cumhuriyetine hizmet yapamaz vede yapmaz!.

İstanbul Belediye başkanı olarak elle tutulur hizmeti olmadığı halde,Türkiye’yi yönetmeye kalkmak akıl tutulması olarak görüyoruz.

Ayrıca İstanbul Belediye başkanı olarak seçilen Belediye meclisi üyelerinin konuşmasını keserek Belediye meclisi üyelerine baskı yapan, bir kişi asla Türkiye’yi yönete kabiliyetine sahip değildir!.

Bir hususu daha ifade edelim.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü belediye başkanı iken Beylikdüzü parkına, Kıbrıslı Türklerin katili Makaryosun heykelini (rolyefini) dikmesi Türk milletinin asla unutması gereken bir husustur!….

Bugün Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul belediye başkanı olmasından en çok mutlu olan ülke milleti Yunanlılardır!…

Belediye seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun seçim kazanmasındaki en önemli etken, İstanbul’daki AK Parti seçmenleridir!.

İstanbul seçimleri başlangıcında, daha önce AK Partiye oy veren seçmenler açıkça şunları ifade etti; “AK Partide yönetim zafiyetleri oluştu, teşkilatlarda sıkıntı var, ilgililere söylüyoruz bizleri dinleyen yok, Milletvekili seçimlerinde vermediğimiz tepkiyi Belediye seçimlerinde vereceğiz, bu bir uyarı olacaktır, İstanbul da yaşayanlar olarak kaybedeceğiz ama gerekli uyarıyı yapalım ki, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine kadar kendilerine çeki düzen versinler”  dediler!….

İstanbul seçimlerinden sonra duvarlara yazılan yazıları millet olarak gördük.

Depremde, selde halkını yalnız bırakan bir Belediye başkanı CHP seçmenini bile rahatsız etmiştir, dolayısıyla Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı aday olasını isteyenler ondan çeşitli fayda sağlayan insanlardır, yoksa Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan karşısında seçim kazanması söz konusu bile değildir.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu daha önce kaybettiği seçimleri yine kaybedecektir ama, lider olarak İmamoğlu’ndan daha istikrarlıdır!.

Yerel seçimlerde AK Partiye kızıp CHP adayına oy verenler, Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu yanlışı bir daha yapmayacaktır!….

Mesele son günlerde Yunanistan’daki siyasetçiler ve başbakan Türkiye aleyhine açıklamalarda bulunmaya başladı, bu konuda çok açık ve net tavır takınan Cumhurbaşkanımızın sözleri; “Yunanistan’ı, tıpkı bir asır önce olduğu gibi pişmanlıkla sonuçlanacak hayallerden, söylemlerden ve eylemlerden uzak durması, aklını başına alması konusunda tekrar ikaz ediyoruz. R.T. Erdoğan”.  Dedi.

Peki Yunanistan’ın ülkemiz için küstahça söylediği sözler karşısında Ekrem İmamoğlu Yunan yetkililerini uyarıcı bir tek söz söyledi mi?, söyleyemez. Söylemesi söz konusu değildir.

Kıbrıs Türklerinin katili Makaryosun heykelini, rahmetli Rauf Denktaş’ın ismini kullanarak Beylikdüzü parkına koyan Ekrem İmamoğlu, Rum seviciliği asla tükenmeyecektir!

Rumlar Kıbrısta Türk kardeşlerimizi katletmesin diyerek zamanın Hükümeti Tüsk savaş uçaklarının uyarı olması bakımından Kıbrıs üzerinde  uyarı uçuşu yapan Pilotumuz Cengiz Topel’in  uçağı bir hata sonucu Kıbrıs adasına düşmüş sağlıklı bir şekilde Uçaktan atlayarak kurtulan Pilotumuz Cengiz Topel, Rumların eline geçmesi sonrasında rahmetli şehidimize en kahpe işkenceleri yapan Türklerin katili Makaryos’tur, rahmetli Pilotumuz sağ kurtulduğu halde, Rumlar  kahpece Cengiz Topel’in kollarını matkaplarla delmiş, gözlerini oymuşlar, vücudu deldik deşik edilerek Türk kesimi sınırına bırakmışlar.

Kıbrıs semalarında uyarı uçuşu yapan Pilotumuz rahmetli Cengiz Topel sağ olarak Birleşmiş Milletler askerleri tarafından gözetim altına alınmış ve sağ olduğu ve sağlıklı olduğu Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine bilgileri verildiği halde, Hükümetimiz Cengiz Topel’in ülkemize iade edilmesi taleplerine rağmen, vücudu param parça Türk sınırına bırakılmış olduğunu asla unutmayacağız.

Siyaset yapılır, ama siyaseti kahpece yapmamak gerekir.

Tarihten ders almayan milletler, başka devletlerin egemenliğine gireceklerini asla unutmamak gerekir.

Yaşanan süreçlerden ders almayan milletler, başka ülkelerin MANDA YÖNETİMİNE TABİ OLMAK ZORUNDADIR.

TÜRK MİLLETİ HÜR VE BAĞIMSIZ YAŞAMAYI BİLEN ÖNEMLİ BİR MİLLETİR, ASLA KAHPELİKLERİ AFFETMEYECEKTİR.

Günün Sözü; Allah’ım, bizi bunalımlardan, musibetlerden, hayal kırıklıklarından ve nefsi bozan her şeyden uzak tut.