Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BİR GÜNDE 4 İLÇE KAYMAKAMI OLDU

1 GÜNDE 300 KİLOMETRE YAPTI, 4 İLÇEDE GÜVENLİK TOPLANTISI YAPTI

BİR GÜNDE 4 İLÇE KAYMAKAMI OLDU

Tokat İli Erbaa İlçe Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak 1 günde 4 İlçe Kaymakamlığı yaptı.

Son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kaymakam ve Vali atamaları yapılması nedeniyle Niksar-Reşadiye- Başçiftlik ilçe kaymakamlarının başka bölge ve görevlere atanması sonunda 3 ilçe Kaymakam makamı boşalmış, boşalan 3 ilçe ve asli görev yeri Erbaa ilçeleri Kaymakamlık görevini yürütmeye devam eden Erbaa Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak okulların açılması sonucu aynı gün 4 ilçede OKUL GÜVENLİĞİ toplantısı yaparak yaşanması zor bir görevi tamamlamıştır.

11 Eylül 2023 Pazartesi günü asli görev yeri Erbaa İlçesinde Okulların açılması ve açılış törenine katılan Demirayak, daha sonra zorunlu olarak Milli Eğitim Müdürleri, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Okul Aile Birliği Başkanları, Okul Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları ile OKUL GÜVENLİĞİ konusunda toplantılar yaparak okul öğrencilerinin can güvenliği içinde eğitimlerine devam etmesi, aynı zamanda okul içine çeşitli şer odakların müdahale etmemesi, okul dışındaki bölgelerde öğrencilere zararlı alışkanlıklar yansıtılmaması için gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması için yaptığı toplantıda; “arkadaşlar yeni Eğitim ve Öğretim yılımız kutlu olsun, okulların açıldığı ilk günden, okulların kapanma gününe kadar hiçbir öğrencimizin zararlı kişiler tarafından etki altına alınmaması için hepimiz sorumluyuz, bir görevli ve yetkili olarak sorumlu olmak ötesinde bu çocuklarımız ülkemiz ve milletimizin geleceği olduğu için her çocuğu kendi öz evladımız gibi göreceğiz onları koruyarak sağlıklı bir eğitim almalarını sağlayacağız, çocuklarımızın korunması noktasında hiçbir mazeret kabul etmiyorum, çocuklarımız bizlere emanettir, tekrardan yeni eğitim yılımız kutlu olsun” diyerek görev yaptığı 4 ilçe de yaptığı toplantılarda kesin tavrını ortaya koydu.

Erbaa İlçe Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Erbaa-Niksar-Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerindeki okul açılışları ve OKUL GÜVENLİĞİ toplantılarını akşam saatlerine kadar tamamlandıktan sonra 300 kilometrelik yolu kat ederek akşam saatlerinde Erbaa ilçesine dönmüştür.

3 İlçeye Kaymakam atamaları sonrasında görevlerine başlayana kadar, Kaymakam Dr. İsmail Altan Demirayak 4 ilçe Kaymakamlık görevine devam edeceği ifade edildi.