Bir canlı Yayını daha tamamladık.

Cumartesi günkü canlı yayın konuğum çiçeği burnunda MHP ilçe başkanı değerli kardeşim Azmi Yıldırım idi.

MHP ilçe başkanının istifasından sonra, MHP genel merkezi ilçe başkanlığına Azmi Yıldırım kardeşimizi atadı.

Cumartesi günü görev yazısı gelir gelmez bizlerin sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayın konuğu olan Azmi kardeşimize teşekkür ediyorum.

Evet; güzel bir canlı yayın idi, çok sayıda kutlama mesajları geldi ve MHP nin 2023 seçimlerine daha güçlü girmesi için temennilerde bulunuldu.

MHP ilçe başkanı Azmi kardeşimizle karşılıklı sohbet yaptık, 2023 seçimlerinde MHP nin önemli oy alacağını dile getiren Yıldırım şunları ifade etti; , “başkan MHP ilçe başkanlığından önce parti içinde görevleriniz odumu? Evet, iki dönem önce MHP Belediye meclisi üyeliği yaptım, aldığımız görevi layığı ile yaptığıma inanıyorum, Niksar’ın ve halkımızın faydasına önemli çalışmalar yaptık ve MHP ilçe başkanı arkadaşımız Dursun Yılmaz başkanın istifasından sonra genel merkezimiz bizlere bu görevi layık gördü ve bu göreve başladık, aldığımız görevi en iyi şekilde yaparak bizlere güvenenleri mahcup etmeyeceğiz, bu kutsal görevi bizlere tevdi eden başta Bilge Liderimiz sayın Devlet Bahçeli beye ve çalışma arkadaşlarına saygılar sunuyorum” dedi

MHP ilçe başkanı Azmi Kardeşimle MHP Grup Başkan vekili sayın Erkan Akçay’ın son değerlendirmeleri hakkında konuştuk, sayın Akçay’ın çok önemli sözleri aynen şöyle.

MHP 27. dönem Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın şu sözleri değerlendirildi.

Akçay; “CHP ve İP milletvekilleri, PKK terör örgütünün siyasi kolu HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” 2 yıl 6 ay hapis cezası alan PKK destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlediler” sözleri konu başlıkları içinde yer aldı.

Akçay şu başlıklarda durum değerlendirmesi yaptı; “CHP ve İP milletvekilleri, pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ve İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük isteyen, “Terör örgütü propagandası yapmaktan” 2 yıl 6 ay hapis cezası alan pkk destekçisi TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlediler.

Pkk destekçisi Fincancı, pkk terör örgütüne karşı yaptığı operasyonlar nedeniyle devletin yargılanmasını istemiş, pkk’nın gazetesinin kapatılmasına karşı çıkmış, Ergenekon kumpasını desteklemiş, Türkiye’yi sözde ermeni soykırımı ile suçlamıştır.

CHP ve İP milletvekilleri, pkk terör örgütünün siyasi kolu HDP ve doktor maskeli pkk destekçisi Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenleyerek kimlerle işbirliği yaptıklarını bir kez daha göstermişlerdir.

Pkk’lı teröristle fotoğrafları basına yansıyan HDP’li vekile tek laf etmeyen CHP ve İP’in, HDP milletvekilleri ve pkk destekçisi TTB başkanı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi tam zillet halidir.

 

HDP’nin dümen suyuna giren, pkk konusunda HDP ile görüş ayrılığı bulunmayan CHP’nin ve HDP’yi meşru legal bir parti olarak gören İP’in, HDP ve pkk destekçisi Fincancı ile TBMM’de ortak basın toplantısı düzenlemesi bizi şaşırtmamıştır.

Çünkü zillet ittifakının dümeninde HDP vardır. HDP ne derse zillet ittifakı onu yapmaktadır. HDP’nin dayatmasıyla CHP Suriye ve Irak Tezkerelerine ret oyu kullanmış, İP oylamaya üç-dört milletvekili ile katılmış, oylamaya katılan bir İP milletvekili ret oyu kullanmıştır.

Terör örgütü ve yandaşlarının kamu kurumlarını sızmasını önlemek amacıyla hazırlanan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’na, HDP’nin güdümüne giren CHP ve İP Mecliste birlikte ret oyu vermiştir.

CHP, HDP ve İP Grup başkanvekilleri, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’nun TBMM’deki görüşmeleri sırasında TBMM’de 30 dakikalık basın toplantısını kardeş payı yaparak 10’ar dakika halinde birlikte basın toplantısı yapmışlardır.

Türk Milleti; terör örgütleri ve yandaşlarıyla işbirliği yapan, Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak milli çıkarlarımıza muhalefet eden zillet ittifakını Haziran 2023 seçimlerinde sandığa gömecektir” dedi. Sayın Akçay’ın değerlendirmeleri çok kıymetli olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim.

Sohbetimiz Azmi kardeşimle devam etti düşüncelerini şu şekilde devam ettrdi, MHP ilçe başkanı Yıldırım; “başkanım bu ülkenin temellerine dinamit koyan kim olursa olsun ilk tepkili sayın genel başkanımız Devlet bey veriyor, Grup başkan vekilimiz sayın Erkan Akçay’ın sözlerinin tamamen arkasındayız, TBMM ne terör destekçisi kim olursa olsun asla barındırılmamalıdır. Bilge liderimiz sayın Devlet Bahçeli Bey zaten Türk Milliyetçilerinin gür sesi olarak her sıkıntılı süreçleri değerlendiriyor, bizlere ışık tutuyor, inşallah bizlerde aldığımız bu kutlu görevi 2023 seçimlerinde taçlandırmış olarak görevimizi yapmış olacağız, partimizden şu veya bu şekilde ayrılmış olan dava arkadaşlarımızı göreve başladığım günden itibaren davet etmeye başladık, bundan sonra çalmadığımız kapı, elini sıkmadığımız insan kalmamak üzere çalışmalara başladık, Cenabı Allah bizleri mahcup etmesin, böyle güzel bir yayına bizleri davet ettiğiniz için tekrardan şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum, sizlere de başarılar diliyorum” dedi.

Güzel ve verimli bir sohbet idi, bundan sonraki sohbetlerimizde diğer siyasi parti yöneticilerini imkanlar ölçüsünde değerlendirmeye devam edeceğiz.

Bundan sonraki ilk sohbetimizi AK Parti ilçe başkanı Semih tepebaşı kardeşimle yapmayı planladık.

AK Parti ilçe başkanı Semih kardeşimle yapacağımız canlı yayının da ilgi çekecek canlı yayın olacağını düşünüyorum.

Cumhur ittifakını oluşturan partilerden sonra diğer parti temsilcilerine de imkan sunacağız.

Tabi ki siyaset olunca 2023 seçimlerini değerlendirmeye  çalışacağız.

2023 yılında yapılacak olan seçimler ülkemiz ve milletimiz için çok kıymetli olduğunu biliyoruz, yöneticilerin gelecek seçim için değerlendirmeleri seçmenler tarafından da ilgi ile takip edilmektedir.

Günün Sözü; “Allah gönlünüzün değerini bilen ve merhameti geniş insanlarla karşılaştırsın.”