AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLİ VE ANAYASA KOMİSYONU BAŞKANI AV. YUSUF BEYAZIT NİKSAR ZİYARETİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı  Av. Yusuf Beyazıt Niksar Ticaret ve Sanayi Odası, Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odasını yol güzergahındaki esnafları ziyaret etti.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı  Av. Yusuf Beyazıt Niksar Ticaret ve Sanayi Odası, Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası ziyaretlerinde AK Parti Tokat İl Başkanı  Dt. Cüneyt Aldemir, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK Parti İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret etti.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı  Av. Yusuf Beyazıt ve beraberindeki arkadaşlarını  Niksar Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Vedat Ülker ve yönetim kurulu arkadaşları karşıladı. Oda Başkanı Vedat Ülker  ve yönetim kurlu üyeleri misafirlere “hoş geldiniz” dediler.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde; “ sayın başkan ve değerli arkadaşlar seçimleriniz hayırlı olsun, başarılar dilerim, bugünkü ziyaretimiz sizlere hayırlı olsun ziyaretimiz ve kısada olsa bir Niksar değerlendirmesi yapmak için geldik, genç bir ekip maşallah, daha önceki yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla da yakın  çalışmalarımız oldu, sizleri önemsiyoruz, Niksar’ın kalkınması ileri hamleler yapması için sizlerin alışması çok kıymetlidir” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt; “değerli başkanım sizler Niksar’ın en önemli kuruluşunun başında olmanız bizler için önemlidir. Niksar’ın kalkınmasını hep birlikte sağlayacağız, dün şunlar yanlış demek kolay, önemli olan bundan sonraki zamana bakmak, gelecek için Niksar’da neler yapmalıyız?, nasıl projeleri ortaya koyar isek başarılı oluruz?, Niksar’ın kalkınmasına katkı sağlarız? Demek gerekiyor, bizler her zaman sizlerin düşüncelerine önem verdik bundan sonrada öne vereceğiz, Niksar hak ettiği  konuma mutlaka gelmelidir” dedi ve sözlerine devam etti.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt; Niksar’a OSB nin sıkıntıları mutlaka çözülmelidir, bunu hep birlikte çözeceğiz, çözümsüz hiçbir mesele yoktur, Niksar-Tokat yolu, Tokat-Ordu yolu, Niksar-Başçiftlik yolu, Niksar-Korgan-Kumru yolları hepimizin ortak meselesidir, bunlar arasında asla ayrım yapmayız bunları bir bütünlük içinde değerlendirdiğimizde  Niksar’ın kalkınmasına katkı sağlamış oluruz. Niksar tarihin başkenti sözleri sıradan sözler değildir, Niksar’da var olan şehir kültürü her ilçede, her ilde yoktur, sizlerden isteğim şudur, Niksar bireysel meselelerde çok güçlü ve başarılıdır ancak zaman bireysel güçlü olarak değil, birlikte güçlü olmak düşüncesinin hakim olmasını sağlamak gerekir, bu güçlü birlikteliği  sizler sağlamalısınız, bu güçlü yapınızla, çok ortaklılık, güçlü birlikteliği sağladığınızda göreceksiniz ki başarı kısa zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt’ın sözlerinden sonra Oda başkanı Vedat Ülker; “ sayın başkanım ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederiz, sözlerinize katılıyoruz, birlikte güçlü olmanın önemini ifade ettiniz haklısınız, inşallah Niksar’ın meselelerini hep birlikte çözmek için yola çıktık, var olan sıkıntılarımızın bir kısmını sizler ifade ettiniz, OSB nin sıkıntıları belli çok şükür uzun zaman sonra OSB nin sıkıntıları çözüldü, artık OSB nin en önemli konuları içinde alan genişletme ve alt yapıdaki noksanlıkların  tamamlanmasıdır, bugün fabrika yapmak için iş insanları bizden talepte bulunsalar 2 küçük arsa dışında bir yerimiz yoktur, inşallah sıkıntıları kısa zamanda çözeriz” dedi.

Niksar Ticaret ve Sanayi Oda başkanı Vedat Ülker’den sonra  yönetim kurulu üyeleri söz aldılar, genel bir değerlendirmeden sonra talepler içinde şunları dile getirdiler; “sayın başkanım hoş geldiniz, ziyaretinizden dolayı teşekkür ederiz, konuşmalarınız bizleri aydınlattı, inanıyoruz ki bundan sonraki çalışmalarımızda sizlerin işaret ettiği hedeflere ulaşacağız, OSB nin alt yapısındaki noksanlıklar, Niksar’daki STK ların bir araya gelip güç birliği yapması, Sıcak Suyun halen değerlendirilemeyiş olması, Tokat-Niksar yolundaki aksamalar yaşanması  çözüm bulunması gereken konulardır, konuşmalarınızla bizleri aydınlattığınız için teşekkür ediyoruz” dediler.

Gerçekleşen toplantıda şu düşüncelerde konuşuldu; Niksar Boğazbaşı mahallesi (köyü) içinde bulunan 11 civarındaki evin yapılacak yola isabet etmesi sonucu köyde yaşayan insanları çaresiz bırakmıştır, ancak bu sıkıntılı duruma çözüm bulmak mümkündür, konut sahibi insanların köyün biraz dışında az miktarda arsa yerleri olduğu ifade ediliyor, konut sahibi insanlara bu konuda yardımcı olunur ise sıkıntı kısa zamanda çözülecektir” dedi,  bu sözler üzerine Beyazıt Tokat valisi Numan Hatipoğlu’nu telefonla arayarak konuyu kendisine ilettiği ve konunun kısa zamanda çözülmesi bekleniyor. Konuşmalar içinde Niksar Dörtyol  bölgesi Yolkonak kasabası ana yol güzergahında bulunan iki katkı ev ve aynı alandaki Değirmen işyerinin sıkıntısı dile getirildi, Beyazıt; konu ile yakından ilgileneceğim, gereken ne ise ona bakarız, yolun kısa zamanda geçmesi için gereken ne ise onu sizlerin destekleri ile çözmek gerekir” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı  Av. Yusuf Beyazıt Niksar Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde AK Parti il başkanı Dt. Cüneyt Aldemir’de kısa olarak bir durum değerlendirmesi yaptı,  Aldemir; “arkadaşlar göreviniz hatırlı olsun başarılar dilerim, değerli Milletvekilimiz ve başkanımız çok güzel açıklamalarda bulundu, Niksar için  bir değer olan başkanımız Yusuf beyin bir Niksar aşığı olduğunu bizler en yakından bilen insanız, her toplantıda Niksar’da ve bölgemize yapılacak olan hizmetlerden bahseder, Niksar bu konuda çok şanslı bir şehirdir, Niksar’da bir şehir kültürü vardır, Tarihin Başkenti sözleri Niksar’a yakışan sözlerdir, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sizlerin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini isterim, buradaki konuşmalar çok derli ve önemli konular idi, artık hep birlikte gereken ne varsa onu yapmalıyız, ilginize teşekkür ederim” dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanı  Av. Yusuf Beyazıt Niksar Ticaret ve Sanayi Odasında bir süre sohbet yaptıktan sonra hatıra Fotoğrafı  çekildikten sonra odadan ayrıldı.