Bir Kurban Bayramını daha kutladık.

2021 yılı Kurban bayramı temmuz ayının güzellikleri içinde yaşandı.

Kurban bayramı tatili hafta sonu ve idari izinlerle birlikte 9 gün gerçekleşmiş oldu, 9 günlük tatili insanlar dolu dolu yaşamaya başladı.

Niksar’da nüfus oranı 3 e katlandığını ilk defa yaşıyoruz.

Kurban Bayramının bereketi ile birlikte gurbetlerde yaşayan insanlarımız uzun tatili fırsat bilerek doğdukları ata topraklarında hasret gidermek üzere şehrimize geldiler.

Niksar’da yoğun bir Nüfus patlaması oldu, özellikle köylere olan ilginin fazlalığı bizleri mutlu etti.

İnsanlarımız Pandeminin vermiş olduğu stresten kurtulmak için, köy ve kasabalara akın etti, dolayısı ile Niksar şehir merkezide zaman zaman araç trafiğinden dolayı kitlenen süreler yaşandı.

Bayram dolayısı ile aileler evlatlarının mutlu günlerini  yaşanması için gayret sarf ettiler.

Pek çok aile Kurban Bayramında eş dost ve akrabalarının gelmesini değerlendirerek evlatlarının düğünlerini Bayramı 2. günü olmak kaydıyla Cumartesi ve Pazar günlerini de değerlendirerek düğünlerini yaptılar yapmaya devam ediyor.

Niksar Bayram günlerinde çok hareketli idi.

Düğünlerin çokluğu dikkat çekerken, Niksar Gökçeli (Ladik) belediyesinin açılışını yaptığı KİTAP CAFE açılışı gerçekleşti.

Gökçelide açılan Kitap Cafe açılışına bizlerde katıldık, gerçekten yapılan hizmetlerden dolayı Gökçeli Belediye Başkanı sayın Mustafa Koyuncuyu bir kez daha kutluyoruz.

Gökçeli Kitap Cafenin açılması Gökçeli halkının memnun ederken, belde olmasına rağmen ilçelerde olmayan bir hizmetin Gökçelide açılması taktire şayan bir hizmettir.

Bayram günlerini iyi değerlendiren pek çok kuruluşumuz oldu.

Gökçeli Belediye Başkanı sayın Mustafa Koyuncu, Kitap Cafe olarak açılan bölgeyi adete Gökçeli kasabası Külliyesine dönüştürmüş.

Başkan Koyuncu, daha önce atıl durumda olan, yalnızca toplantı salonu olarak hizmet veren alanı ve binayı Kitap Cafe salonu, yanındaki boş alanı Çocuk parkı ve halka açık oturma alanı, bir alt katı Pinpon salonu ve çok amaçlı salon, bir alt katını çok amaçlı kapalı salon ve ön tarafını açık toplantı salonu ve salonun yan tarafında geçen Ramazan ayında başlayan AŞ Evi  hizmeti ve  şimdi ise her gün fakir ve kimsesiz yaşlı insanlar için  AŞ evi olarak hizmete devam ediyor.

Gökçeli Belediye Başkanı bir önemli hizmete daha imza atmanın gururunu yaşadığını gördük.

Gökçeli de yaşayan gençler ve her yaştaki insanlar günün her saatinde yapılan  Çim sahadan faydalanacak gençler ve insanlar günlerini Çim halı sahada ve Kitap Cafe de değerlendirmiş olacaktır.

Bayram yoğunluğunu Gökçeli kasabasında da yaşadık.

Kurban Bayramı dolayısı ile kasabaya akın eden gurbetteki insanlar, açılışın daha yoğun olmasını sağladılar.

Kitap Cafe açılışına AK Parti Tokat Milletvekilleri sayın Özlem Zengin, sayın Yusuf Beyazıt, sayın Mustafa Aslan, Tokat Belediye Başkanı sayın Eyüp Eroğlu, AK Parti İl Başkanı sayın Cüneyt Aldemir, İl Genel Meclisi Başkanı sayın Erol Duyum, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve çok sayıda belediye başkanı ve misafirler katıldı.

Gökçeli Belediye Başkanının yaptığı hizmetler gençler için çok kıymetli hizmetlerdir, başkan Mustafa bey gerçekten çok önemli ve kalıcı hizmetler yapıyor, kendisini bir kez daha çalışmalarından dolayı kutluyorum.

Niksar’da bir başka önemli açılış gerçekleşti.

Yılmaz Kardeşler Grup olarak, Niksar Ayvaz Park Otelin 100 kişilik kapasitesine 150 kişilik ek bina yaparak otelin kişi kapasitesi 250 yataklı olarak çok modern bir otel haline gelmiştir.

Niksar Ayvaz Park Otel bölgede en modern otellerden bir tanesidir, kapalı ve açık Yüzme Havuzu, Akua Park, 1000 kişilik kapalı salon, havuz başı açık alan çok amaçlı salon, Türk Hamamı ile halkın tecrit ettiği Turistlik bölge olarak ilgi gösterdiği bir hizmet sektörünün açılışı sağlandı.

Yılmaz Kardeşleri yürekten kutluyoruz, şirketlerin büyük patronu Nail Yılmaz abimizi yürekten kutluyoruz, Nail abi geleceği düşünerek aile bireylerinin düşüncelerini birleştiren ve gelecek yatırımları yapan bir aile büyüğü.

Yılmaz Kardeşlerin iş alanları içinde Niksar Cevizi  ve hasadı yanında Ceviz fidanı üretimi ve gelecek günlerde ceviz entegre tesisi çalışmaları ile büyümeye devam edecek.

Yılmaz Kardeşler çalışma alanları içinde Un ve Yem  Fabrikaları,  Süt ve Süt ürünü mamülleri işletmeleri, Besicilik alanlarında önemli yatırımları bulunmaktadır.

Bayramın 3. günü Ayvaz park Otel ek binası açıldıktan sonra yapılan hizmete bakıldığında gerçekten Yılmaz kardeşler ekibini kutluyoruz, büyük bir yatırım yapılmış, her çalışma alanı geleceğe ışık tutarak düzenlenmiş, böyle bir tesisin Niksar’a kazanılması çok değerlidir.

Bayramın 3. günü Niksar AK Parti ilçe teşkilatının bayramlaşma töreni vardı.

Bayramlarda siyasi partilerin bayramlaşma törenleri önemlidir.

Siyasi partiler seçimden seçime değil, halktan hiç kopmadan siyaset yapmalıdır.

AK Partinin geleneksel hale getirdikleri bayramlaşma törenleri halk tarafından ilgi görüyor, her ne kadar Milletvekilleri törenlere gecikmelide olsa katılmaları seçmen üzerinde olumsuzluklara neden olsa da, genel anlamda yapılan bayramlaşma halk tarafından taktirle karşılanıyor.

AK Parti ilçe başkanlığının bayramlaşma törenine üyeler dışında da insanların katılım sağlaması partinin halen 1. Parti olarak yoluna devam edeceği anlamı taşıyor.

Niksar Kurban bayramında çok hareketli idi.

Niksar’a yoğun göçün gelmesi, Bayramın 1. günü olmasına rağmen pek çok işyeri açık idi, özellikle marketler, giyim mağazaları, Kuyumcuların açık ve ciddi alış verişlerin yapılması, Niksar ekonomisini canlandırdığını düşünüyoruz.

Şunun altını özellikle çizmek isterim.

Gurbetten Niksar’a gelen insanlarımız alış verişlerini Niksar’dan yapma istekleri de taktire şayandır.

Her ne kadar Niksar’da yaşayan insanların bir kısmı alışverişlerini Niksar’dan yapma alışkanlıkları olsa da, gurbet ellerde yaşayan insanların Niksar’dan alış veriş yapmalarını taktirle karşılıyorum.

Niksar’dan alış veriş yapmayıp Niksar dışından ısrarla alış veriş yapmak isteyenler, aslında yaşadıkları şehri tanımadıklarını gösteriyor!…

Günün Sözü: BİR ELİN NESİ VAR, İLİ ELİN SESİ VAR.