Niksar Serenli belediye başkanı Nurettin Keleş ve Meclisi üyesi  Osman Cebe Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile bir süre sohbet yaptı.

Niksar Serenli belediye başkanı Nurettin Keleş’i karşılayan Bilgin; “başkanım hoş geldin artık Ceviz denince Niksar Cevizi akla gelirdi, bundan sonra Ceviz denince Cevizin başkenti Serenli olacak, başarılar dilerim” dedi.

Serenli Belediye başkanı Nurettin Keleş; “Serenli halkı olarak Ceviz konusunda ve meyve fidanı konusunda çok duyarlıyız, Tokat Valiliğine atanan önceki valimiz sayın Ozan Balcı ve çalışma arkadaşlarının destekleri ile beldemizde önemli hizmetler yaptık, valimiz destek verdi bizlerde Serenli halkı olarak verilen destekleri en güzel şekilde değerlendirdik, Allah devletimizden razı olsun, Serenli halkı üretiyor inşallah gelecek yıllarda Ceviz konusunda daha çok ismimizden söz edilecektir, satış problemiz yoktur” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin; “başkanım artık ceviz ürünü ham madde olarak değil de farklı mamuller haline getirilip satılmalıdır, bu konuda bir çalışma yapılmalıdır” dediğinde. Başkan Nurettin Keleş; “abi haklısın ama bizde zaten Cevizde satış problemi yok, halkımız elindeki Cevizi rahat satıyor ve hatta yıl içerisinde bizlerden talep edilen Ceviz ihtiyacına cevap veremiyoruz, inşallah Ceviz’in farklı şekillerde mamül halde satışı için çalışma yapabiliriz, Serenli Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz var, bu Kooperatifimiz çok aktif durumda, bu çalışmalar ile ilgili bilgileri ilerleyen zamanda verebilirim” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek gazete sahibi Cemalettin Bilgin ile sohbet yapan Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş ve Meclisi üyesi Osman Cebe bir süre daha sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldılar.