BAŞKAN EROĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFERİ MESAJI

Tokat Belediye Başkanı Av.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’inci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ağustos ayının zaferler ayı olduğunu belirten Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “’Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği büyük zaferin 97. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Başkan Eroğlu, mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır.

30 Ağustos Zaferini yaşatan Milli Ruh günümüzde de devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözü, Tük Milletinin binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü biçimde bizlere anlatmaktadır. 15 Temmuz’da da aynı milli ruhla ülkemizin bütünlüğünü muhafaza ettik. Hiçbir güç, Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacak.

Milli mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını bizlere bırakan kahramanlarımızla ne kadar övünsek azdır. Aziz milletimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman kahramanlık destanları yazmış ve hiç bir zaman bir gücün esareti altına girmemiştir.

Dünden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızı hiçbir zaman kaybetmemiz gerekmektedir.

Tokat Valiliği ve Belediyemiz işbirliği ile düzenlediğimiz 22. Geleneksel Topçam Şenliklerinde, 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla taçlandırıyoruz.

Bu büyük zaferin kazanılmasında başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milletimize eşsiz zaferler kazandıran, tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve gönül borcuyla anıyor, Silahlı Kuvvetlerimizin ve tüm Tokatlıların Zafer Bayramını kutluyorum.”