Kadınların hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanınması gerektiğini ifade eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle mesaj yayımladı.

 “Kadın Geleceğimizi Şekillendirir”

Başkan Demirci mesajında şu görüşlere yer verdi: “Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamaktadırlar. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda ön plana çıkmalarını sağlamalıyız. Kadına yönelik şiddetin artık son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız. Annesine, eşine, kız kardeşine, kızına şiddet uygulayan bir ruhun iflas ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.”

“Bizim Medeniyet Değerlerimize Göre Kadın Kutsaldır”

Peygamber Efendimiz, “Cennet anaların ayağının altındadır” buyurmuştur, dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Kadınlarımızın toplumsal hayatta kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri daha etkin olabilmeleri en büyük dileğimizdir. Bu inançla tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Gününü’ en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Akkuş Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmayarak çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.