image-slider

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atama kararı ile Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Temsilciliklerine, 195 sayılı Basın İlan kurumu teşkiline dair kanunun 5. Maddesi gereğince ekli listede  yer alan kişiler görevlendirilmişlerdir.

Fecir Alptekin, Sadet Oruç, Mehmet Akarca, Muhammed Mücahit Küçükyılmaz, Hamdi Kılıç, Mehmet Zahid Sobacı, Ebubekir Şahin, Edibe Sözen, Mehmet Emin Babacan, İsmal Çağlar, Kübra Güran Yiğitbaşı, Mücahid Eker seçilmiştir.

Basın İlan Kurumunda gerçekleşen değişiklikle birlikte hemşehrimiz Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı halen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı görevine getirilen ve halen bu görevini sürdüren Sobacı,  Eylül 2019 tarihinde Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

Basın İlan Kurumu yeni yapılan seçimle birlikte Yönetim Kurulu Başkanlığına Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, yönetim kurulu üyeliklerine;

Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi – Çorum Hâkimiyet Gazetesi Sahibi Şevket Erzen,

Medya İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ümit Sönmez,

İletişim Başkanlığı  Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen,

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı  Prof.Dr. Ergün Yolcu,

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Durdu Seçilmişlerdir.

 

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’nın Özgeçmişi;

Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, 1980 yılında Tokat-Niksar’da doğdu. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktorasını (2009) Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı. 2002-2010 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Aynı Üniversite’de 2011-2013 yılları arasında yardımcı doçent olarak çalışan Sobacı, 2013 yılında doçent oldu. 2015 yılında yaklaşık bir yıl İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü. Sobacı, 2016-2018 yılları arasında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA) siyaset direktörlüğünde kıdemli araştırmacı olarak çalıştı. Mehmet Zahid Sobacı’nın kamu yönetiminde reform, hükümet sistemleri, kamu politikası, yerel yönetimler ve siyaset ve sosyal medya ilişkisi alanlarında çok sayıda kitabı, makalesi ve köşe yazısı bulunmaktadır. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nda Başkan Yardımcısı görevine getirilen ve halen bu görevini sürdüren Sobacı, 9 Eylül 2019 tarihinde Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.