Başçiftlik Belediye’sinin Orta karadeniz Kalkınma ajansına sunduğu Başçiftlik markası olacak Başçiftlik  ve çevresinde hayvancılığı teşvik edecek Süt ve süt mamülleri işleme işletmesi purojsi OKA tarafından kabul edildi. Bugün itibari ile sözleşme Oka Genel Sekreteri İbrahim Etem Şahin
İle birlikte Başçiftlik Belediye Başaknı Murat Tuncel imzaladı. Projenin toplam maliyeti 3.750.000 TL  olup 2.500.000TL si OKA tarafından 1.000.000. TL si Özel İdare tarafından 250.000 bin TL si Başçiftlik Belediyesince karşılanacak. Proje ortaklarında  biriside Başçiftlik Süt Üreticiler Birliği olacak.
İşletme faliyete geçtiğinde Başçiftlik Kaşarı, Başçiftlik Çökeleği, Başçiftlik Tereyağı, Başçiftlik Peynirini, Başçiftlik Markasıyla tüm hemşerilerimizin hizmetine sunulacak ve en az 5 kişi bu işletmede istihdam edilecek.
Başçiflik Belediye Başkanı Murat Tuncel imzalanan bu projenin Başçiftlik’e ve bölgeye hayırlı olsun dileklerini dile getirirken  “projede emeği geçen Başta Sayın Vekillerimiz, Sayın Valimiz, özel idare Genel sekreterimiz, OKA Genel sekreterimiz ile projeye baştan sona emek veren OKA Tokat yetkilimiz Melike Dicle ye sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.