Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel seçimden sonra yapılan çalışmalar hakkında Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e düşüncelerini ifade etti.

Başçiftlik ilçesi Belediye Başkanı Murat Tunçel’i makamında ziyaret eden Bilgin, bir süre sohbet yaptı ve daha sonra ilçe merkezde ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde görme imkanları oldu.

Başkan Tuncel ilçe ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde gezme imkanları bulan Bilgin, ilçeye gelen Doğal Gaz çalışmasının tamamlandığını bozulan ana yolların ve ara yolların Asvalt ve Beton parke kaplamasının yapıldığını, yeni açılan ara yollardaki yola isabet eden Elektrik direklerinin yol ortasından kalkması için Çedaş yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını, kısa zamanda yolda tehlike arz eden Elektrik direklerinin kalkmasını beklediklerini, Başçiftlik ilçesinin daha fazla göç vermemesi için Tokat Valiliği, İl Özel İdaresi ile iş birliği yaparak ilçede meyvecilik ve tarım konularında ciddi çalışmalar yaptığını dile getirdi.

BAŞÇİFTLİK BELEDİYE BAŞKANI MURAT TUNÇELLE SOHBET;

Başçiftlik ilçesi Belediye Başkanı Murat Tuncel ile gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin, ilçe ve bölgesinde yaptığı çalışmalar ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Tunçel, Bilgin’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Cemalettin bey, seçim öncesi yaptığımız çalışmalara yeni hizmetler ekleyerek halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Seçim süresince vermiş olduğumuz sözlerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Biz söz verince yaparız. Yaptığımız hizmetleri kısa başlıklar halinde şu şekilde ifade edebilirim.” dedi.

Bilgin; başkanım seçim öncesi vermiş olduğun biliyoruz ve seçimlerde döneminde yeni dönemde  yapacağın hizmetleri okuduk ve sizden dinlemiş idik, o günden bugüne kadar neler yapıldı?.

Başkan Tunçel; “abi ilçemizi gezdik yapılan çalışmaları gördük, ilçenin Doğal Gaz işini hallettik çok şükür, geçen yıl başlanan Doğal Gaz çalışmalarından dolayı ilçemiz yolları tamamen bozulmuş idi, bir hizmeti yaparken, mutlaka sıkıntılar yaşanıyor, halkımıza hizmet yaparken vermiş olduğumuz sıkıntıdan dolayı özür diliyorum, ama hizmet başka türlü olmuyor, bunu ifade ettikten sonra şunları ifade edeyim, çok şükür ana yolumuz asvalt oldu, ara yollarımızı beton parke yaptık halkımız yol konusunda artık sıkıntı yaşamıyor, ilçemize Doğal gaz hizmeti ve yol hizmetleri hayırlı olsun, ayrıca arazi yollarında ciddi çalışma yaptık, orada yapılan çalışmalardan dolayı yollar genişledi ama yol içinde Elektrik direkleri kaldı Çedaş yetkilileri ile görüştük, inşallah Şevket kardeşimiz gereken çalışmayı yaparak kazaların olmamasına katkı sağlayacaktır.

Bilgin; Doğal gaz ve Yolların yapılması çok kıymetli güzelde işler yapılmış, peki sırada hangi hizmetler var?.

Başkan Tunçel; “şu anki en önemli çalışmalar içinde ilçemizdeki göçün önlenmesi için sayın Valimizin ilçemiz ve bölgemizin de ekonomisini ayağa kaldıracak çalışmalara  başladık, ilçemizde ilk aşamada 1000 dönüm Meyvecilik çalışması başlattık, Valimizin ve İl Özel idaremizin destekleri ile ilçemizde, geç Turfanda Kiraz yetiştireceğiz, Armut, Erik üretim yapacağız, ovalarda erken yetişen Turfanda Kiraz bizim ilçemizde geç Turfanda yetiştirerek ilçemiz ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağız, aynı zamanda gençlerimize de önemli iş sahası açmış olacağız, Valimizden Allah razı olsun, ilçemizde yapılacak her çalışmada bizleri destekliyor.

Bilgin; “başkanım Kayak merkezi bölgede ve ülke genelinde çok olumlu yaklaşımlar aldı bu konudaki çalışmalar nasıl gidiyor?.

Başkan Tunçel; “abi Kayak merkezimiz modern makinalarla destek verilecek, Valiligimiz, Spor Bakanlığımız, Kaymakamlığımız  ve belediyemizin iş birliği ile bölgemize çok güzel kayak merkezi kazandırmış olacağız Teleski Kurulumu Projesi ile ilgili yapılan çalışmalar son aşamaya geldi, tesis tamamlandığında ilçemiz önemli bir hizmete daha kavuşmuş olacaktır, bu tesisi kimin çalıştırdığı hiç önemli değil, önemli olan önemli bir yatırımın ilçemize kazandırmaktır, bu hizmetin kazandırılmasında büyük emekleri olan Milletvekilimi sayın Yusuf Beyazıt beye, sayın Valimize, sayın Milletvekillerimize, İl özel İdaresi Genel Sekteri ve İl Genel Meclisi başkanı ve üyelerine emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bilgin; “başkanım yapılan hizmetler çok ciddi ve büyük hizmetler, ilçeye girdiğimizde ana yolun asvalt olması, mahallelerde yol kaplamalarının yapılması önemli, hedefte başka hizmetler varmı?

Başkan Tunçel; “ BİZ SÖZ VERDİK YAPIYORUZ. Belediyemizce yaptırılan Mezbahane çevre düzenlemesi ve iç malzeme makina ekipman işleri hızlı bir şekilde devam ediyor kısa süre içerisinde inşallah açılışı yapacağız. İlçemize hayırlı olsun.

Bilgin; Yol konusunda neler dersin?

Başkan Tunçel;  “Başçiftlik Niksar Yolumuzun yapımı devam ediyor. İnşallah ilk 3 km si en kısa sürede hizmete açılacak. Emeği geçen Başta vekilimiz Av. Yusuf Beyazıt Av. Özlem Zengin, Av. Mustafa Arslan’a ve tüm emeği geçenlere halkımız adına teşekkür ederim.

Bilgin; “Peki Tarım konusunda fidan dikimi yanında neler var?.

Başkan Tunçel;  2020 yılı Başçiftlik Beyazı hasadımızı gerçekleştirdik. Randıman verim çok güzel Allah tüm çiftçilerimize bol bereketli kazançlar versin. İlçe Tarım müdürlüğü Tokat valiliğinin ve Tarım İl Müdürlüğünün desteği ile geçen yıl Çilek dikimi yapmış idik çok verimli mahsuller çıktı, ilçemiz halkı inşallah bu dikimi daha da fazlalaştıracak ve ilçemiz istenilen seviyeyi yakalayacaktır” dedi.

Bilgin; başkanım son olarak yapılan ve yapılacak hizmetleri başlıklar halinde yazmak gerekirse ne yazalım?.

Başkan Tunçel; “bize oy versin veya vermesin her mahallemize hizmet yaptık, özellikle Karacören mahallemizde bazı sıkıntılar yaşandı, benim hizmet yapmayacağımı düşünenler bir kez daha yanıldı, bizim anlayışız şudur, bize oy versin vermesin seçimden sonra bu şehir hepimizindir, sayın Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız bizlere kesin talimatıdır, hizmet yaparken insanların gönlünü alarak hizmet yapmamızı istiyor, bizde hem hizmet yaptık, hem de halkımız ile el ele vererek hizmetleri taçlandırmaya çalışıyoruz.

Şunu net ifade edeyim ki, göreve geldiğimiz 2014 yalından itibaren halkımıza  hizmet etmeye, sizlerin hizmetkarı olmaya devam ediyoruz. Hizmet etmeye de devam edeceğiz. Çünkü biz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak bu dava uğruna hizmet etmeyi kendimize destur etmişiz.

Birileri yazar çizer, birileri konuşur, konuşturulur. Biz iş yaparız.

Yaptığımız işlerle ilgilide hiçbir mecrada onu yaptık bunu yaptık demedik. Halkımız  zaten ne yaptığımızı görüyor. Bizim reklama ihtiyacımız yok, ama yapılanları da bir belge olarak halkımıza sunmak görevimizdir.

2014 yalından itibaren Karacören mahallemize neler yaptığımıza bir bakalım;

1-Hıra Kocaoluk Dereleri DSİ tarafından ıslah edildi.

2-Mezarlıkların tamamının çevre duvarları yapıldı.

3-16 km arazi yolu açıldı ve döşendi.

4-Yayla yolu asfalt kaplaması yapıldı.

5-Devrent Karacaören 2 .kat asfalt yapıldı.(Muhtar Ahmet yolun asfaltının nasıl yapıldığını çok iyi biliyor)

6-Kanalizasyon tamamen yenilendi.

7-İçme suyu şebekesi yenilendi. Gaziosmanpaşa Mahallesi susuzluktan kurtarıldı.

8-Kayak Merkezi Kuruldu.

9-Kayak Merkezi ek binası yapıldı.

10-Kayak merkezi Teleski kuruldu

11-Kayak merkezi yürüme bandı kuruldu.

12-Üç oluk göleti kapalı devre basınçlı sulama sistemi 3 km daha Karacaören arazisine döşendi.

13-Değirmenderesi kapalı devre sulama sistemi yapıldı.

14-Yayla çeşmeleri yenilendi.

15-Her yıl Karacaörenli en az 10 kişi belediyede istihdam edildi.

16-Her yıl işkur kapsamında Karacaörenli en az 10 kişi istihdam edildi.

17-Yayla yol kenarları ağaçlandırıldı.

18-Karacaören yol kenarlarındaki tehlike arz eden istinat duvarları yapıldı. Tehlike arz eden okul duvarı yıkılarak yeni perde duvar yapıldı.

19-Camii şadırvanı yapıldı.

20-Her yıl 25 bin TL ödenerek içme suyu kuyu motoru yenilendi.

21-Yıllık kuyu içme suyu elektrik parası olarak 80 bin lira ödendi.

22-Üst yapı parke taşı ile tamamen yenilendi.

23-Traktör kazasında ölen kişiden dolayı ailesine ve SGK’ya ve güvence sigortasına bir milyon beş yüz bin TL (Bir buçuk trilyon) ödeme yapıldı. Yapılacak malum belediye başkanının ihmali sonucu 40 liralık Trafik sigortası ve 60 liralık muayeneyi yaptırmadığı için bu ödemeler yapılıyor.

Yukarıdaki yazdıklarımızın şu anki maliyeti 20 milyon eski parayla 20 Trilyon. Bunları yaparken elbette Murat Tunçel olarak yapmadık.

Biz Ak Parti olarak,

Ak Parti Hükümeti olarak,

Cumhur Başkanımız ile,

Bakanlarımız ile,

Valiliğimiz ile,

İl özel idaresi ile,

Meclis üyelerimizle,

Muhtarlarımızla,

Çalışan personelimiz ile beraber yaptık.

Buradan katkı veren herkese teşekkür ediyorum.

Daha yazacağımız çok işler var ama gerek yok şimdi kıyaslayın bir geçmiş 10 yıllık belde döneminizi kıyaslayın.

Bir 5 yıllık malum döneminizi kıyaslayın, bir de bu 6.5 yıllık bu dönemi kıyaslayın.

Bunları niye yazıyorsunuz derseniz söz gider yazı kalır diye yazıyoruz. Bizi izlemeye devam edin. Biz laf değil, hizmet üretmeye devam edeceğiz.

Siz hakkımızı teslim etmeseniz de biz Karacaören ile et tırnak gibi olmuşuz, ayrı gayrı yok. Karacören’deki 3 mahalle de bizim Başçiftlik’teki 3 mahallede sizin.

Biz tüm insanları Allah için seviyoruz.“Biz insanların hayırlısı insanlara hizmet edendir.” diyen Peygamberimizin desturu ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tunçel ile yapılan sohbet daha sonra devam edecek, halen yapımı devam eden hizmetler yapıldıktan sonra tekrar sohbet yapma imkanı olacaktır.

Başçiftlik ilçesinde yapılan hizmetler her kes tarafından taktir edilmekte, seçimler zamanında yaşanan küçük tatsız hadiseler halk tarafından itibar görmemiş, Belediye Başkanı Murat Tunçel, Karacaören mahallesine hizmetleri yaparak halkın taktirini kazanmaya devam ediyor, yeni yol yapımları, halkın ayağının bastığı her alanın beton parke olarak kaplanması, şunun ifadesi olarak gösteriliyor, birileri konuşur AK Partili Belediye Başkanı Murat Tunçel hizmet yaparak halkın duasını alır.