BANA DİYORLARKİ “NEDEN YAZIYORSUN”.

BENDE DİYORUMKİ; “İNSANLIK KATLEDİLİRKEN NASIL YAZMAYAYIM?.

Kıbrıs Türk Cumhuriyeti; “tek millet, iki devlet”.

Yıl 1974 Türk Silahlı Kuvvetleri Kıbrıs’a çıkartma yaparak Müslüman Türk insanlarımızın katil Makaryos’un çeteleri tarafından katledilmesini önlemek üzere hareket ediyor, yani “Ayşe tatile çıksın” parolası ile Mehmetcik yavru vatana ayak basıyor.

Kıbrıs adası Türk milleti için önemlidir, o toprak parçasında yaşayan soydaşlarımızın can ve mal güvenliği için başlatılan harekat çok başarılı şekilde sonuçlanmıştı, keşke BM rin “ateş kes” çağrısına hemen uymamış olsa idik!, bugün Kıbrıs’ta belli bölgelerde yaşanan sıkıntılar yaşanmamış olurdu.

1974 yılı ve  2019 yılı tam tamına 45 yıl geçmiş aradan, Kıbrıs Türk Cumhuriyetine ambargo devam ediyor!. Neden peki?

Dünyanın en sakin ve huzurlu şehri Kıbrıs adası olmasına rağmen, BM ne hikmetse Türkiye ileri adımlar atacağı zamanlarda hemen “Kıbrıs meselesi çözülsün” diyorlar.

Kıbrıs meselesi “çözülsün” diyenler, nasıl bir çözüm bekliyor?. “Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün unsurları Kıbrıs adasından çekilsin, ada hakimiyeti Rumlara kalsın” istiyorlar, bugüne kadar çözüm bulunmamasının nedeni kesinlikle bu düşüncenin Türkiye ve Kıbrıs Türk Cumhuriyet devlet adamları tarafından kabul görmemesi, Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Türk vatandaşı olarak yaşayan küçük bir azınlık, yukarıdaki düşüncenin hayat bulmasını istiyor tabi ki, kendilerini bir “Rum” gibi yaşamaktan ayırmayan, Türk veya Rum olmalarının onlar tarafından bir şey ifade etmediğini düşünenler, böyle bir senaryonun Kıbrıs adasında hakim olmasını bekliyorlardır, ama o toprakları Mehmetciğin kanı ile sulanmıştır asla taviz verilmeyecektir.

1974 Kıbrıs Barış harekatı sırasında uçağı arızalanınca uçaktan atladıktan sonra Rum bölgesine inen rahmetli Yüzbaşı Cengiz Topel, Rumlara esir düşmüştü, esir düşen kim olursa olsun kesinlikle esir muamelesi yapılır asla ona işkence yapılamaz, esir düşen insanların BM aracılığı ile ülkeler arasında takaslar yapılırdı. Uçağı arızalanınca  Rum bölgesine Paraşütle inmek zorunda kalan rahmetli Yüzbaşımız Cengiz Topel’e Kıbrıs Türklerinin katili Papaz ve Rum çetelerinin başı Makaryos’un çeteleri ne yaptılar?, ona yapılan kahpece muameleyi bir kez daha gözler önüne serelim, ülkemizde “Makaryos’un hayranlığını duyan” ve onun heykelini Beylik Düzü ilçesine  koyan kişileri bir kez daha uyarmış olalım.

 

VİCDANINIZ VARSA İBRETLE OKUYUN!…

KIBRIS TÜRKLERİNİN KATİLİ MAKARYOS’UN ÇETELERİ, KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA ESİR DÜŞEN YÜZBAŞI CENGİZ TOPAL’E NASIL İŞKENCE YAPTIKLARINI ANLATAN KÜÇÜK BİR HATIRLATMA, BİRİLERİ HALEN KATİL MAKARYOSUN HEYKELİNİ SAVUNUYOR, ALIN İBRETLE OKUYUN!..

Kıbrıs harekatında şehit olan Yüzbaşı  Cengiz Topel’in nasıl şehit olduğunu bileniniz var mı?

Uçağı arızalanınca paraşütle atlayan Topel Rumların kontrolündeki bölgeye iner. Rumlar barış gücü askerlerinin gözü önünde onu esir aldıktan sonra Lefkoşa’ya götürürler. TÜRKIYE Lefkoşa Birleşmiş milletler aracılığıyla Yüzbaşının serbest bırakılması istenir. Rumlar Yüzbaşı Cengiz Topel’in hayatta olduğunu ve sorgulandığını bildirirler.

Fakat beş gün sonra cesedini Birleşmiş Milletler barış gücü askerleri vasıtasıyla TÜRK yetkililere gönderirler. Ceset üzerinde işkence gördüğü anlaşılır. Rumlar Cenevre Sözleşmesi’ni hiçe saymışlar, genç Yüzbaşıyı korkunç işkencelere tâbi tutarak öldürmüşlerdir. Cesedi inceleyen Eşref Düşenkalkar’ın ifadesi gerçeği bütün çıplaklığıyla ortaya koymaktadır.

Eşref Düşenkalkar derki Türk doktorların ve Birleşmiş Milletler askerlerinin huzurunda Topel’in cesedini dikkatle incelediğimde, sol gözünün Rumlar tarafından tahrip edilmiş ve her iki kolunun pazusunun matkapla delinmiş olduğunu gördüm. Edep yerleri ezilmiş, kafatasının sol tarafına bir beton çivisi çakılmıştı. Sol ayağı da kırılmıştı. Bunlar yetmezmiş gibi, boğazından göbeğine kadar göğsü yarılmış ve çuval diker gibi yeniden dikilmişti. İç organlarını çalmışlardı, akciğeri ve kalbi noksandı der…

Evet;  birçoğumuz Cengiz Topel ismini duymuşuzdur fakat nerede ne şekilde şehit edildiğini çoğumuz bilmiyoruz

RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN.UNUTMA UNUTTURMA!.

Şimdi bu kahpeliği, hatta katliamı yapan çete başının heykeli İstanbul Beylik düzünde anıt şeklinde duruyor, bu anıta hiç ses çıkartmayanlar, utanmadan, sıkılmadan her 24 Temmuz günü Kıbrıs Barış harekatını anmaya çalışıyorlar, neden? ve niçin?.

Kıbrıs’ta uçağının arızalanması sonucu Paraşütle atlayarak Rum bölgesine düşen bir subayımızın hunharca katledilmesine hangi vicdanlar suskun kalabilir?, hangi vicdan yapılan  hainliğe göz yumabilir?.

Eh ne güzel değimli?, yapılan kahpelikleri unutturmak adına her yıl timsah gözyaşları akıtan sözde Türkiye Cumhuriyeti devletinin bazı vatandaşları insanlık dışı işkencelerle öldürülen Cengiz Topel’i nasıl unutturacaklar.

1974 Barış harekatından sonraki günlerdi, esir alınan Rumlar otobüslerle Tokat üzerinden başka bölgelere götürülürken bizlerde onları görmek için Tokat’a gitmiştik, esir alınan Rumlar lüks otobüslerle bir başka bölgeye götürülüyordu, bu Türk milletinin özündeki büyükten kaynaklanmaktadır, ama Rumlar esir düşen bir subayımıza yaptıkları insanlık dışı muameleye bakınca, katil Rum, kahpesi Makaryosun heykelinin (rölyef) Beylik düzü ilçesinde kalmasına devamı edilecektir?.

Bir arkadaşı benim Makaryos haini ile ilgili yazdığım notlar sonrasında Beylik düzü ilçesine giderek oradan bana bilgi notu aktarmış, anıt’ta sanki Makaryos “hiç yokmuş” gibi diğer taraftaki  resimleri ve anıtta olan yazıları gösteriyor!.

Ne madidar değimli?, Kıbrıslı Türklerin katilinin heykeli veya rölyefi İstanbul’un göbeğine konuyor, bir haini bizlere masummuş!, gibi gösterip, “Anıtta Rauf bey var” diyor.

Kıbrıslı Türklerin katili papaz Makaryos’u hiçbir kişi veya kuruluş bizlere masum gösteremez.

Rahmetli Cengiz Topel Rumlar tarafından işkence gören ve BM ler tarafından nasıl katledildiği tespit edilen bir şehidimiz, peki beşikte anne sütü emerken süngülenen çocukları nasıl analım? veya anlatalım?..

Bir Türk subayına esir düştüğü halde nasıl kahpelik yapıldığı bütün açıklığı ile ortaya konmuştur, buna rağmen halen kahpeliği ve hainliği savunanlar asla insan olamazlar!.

Günün Sözü: TÜRK SUBAYI CENGİZ TOPEL’İ ASLA UNUTMA, UNUTURSAN BOYNUNA TAZMA TAKARLAR!.