Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” sözleri ile başlamak isterim.

Bizler şimdi; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” sözleri ile yazımıza başlarken İP genel başkanı Meral Akşener’in  “Yurtda Sulh Cihanda sulh, ülkede Sulh sözlerini yeni baştan rehber edinerek” düşüncesi ile başlamıyoruz!.

Dolayısı ile İP genel başkanı  Akşener TRT 1 DE  15 TEMMUZ GECESİ SUNUCUNUN SÖZLERİ; “YURTDA SULH CİHANDA SULH İLKESNDEN HAREKETLE YURTDA SULH KONSEYİ TARAFINDAN DERUHDE EDİLECEKTİR”  anlamında da bir düşünce paylaşmıyoruz!..

Bizler samimi bir şekilde,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” sözlerinin ne anlam taşıdığını ve bu sözlerin nasıl hayat bulacağını anlatmaya çalışacağız.

Bizde şifreli mesajlar yok, Kripto mesajlardan anlamayız!..

Bizim anlayışımıza göre  “YURTTA SULH, CİHANDA SULH” sözlerinin hayat bulması için Güçlü TÜRKİYE olmamız gerekiyor, yani bugünkü gibi her geçen gün güçlenen Türkiye.

Ülkemizde terör neden vardır?, ülkenin zafiyetleri ve terörle mücadelede yeterli imkanlara sahip olmamaktır.

Ülkemiz kendi silahını yapamadığı için çeşitli ülkelerden silah alarak kendi savunmasını yapma isteği aynı zamanda savaş dışında en kahpe mücadelede başarılı olmak için alınan silahları kullanma ihtiyacı bulunmaktadır.

Ülkemiz çeşitli ülkelerden aldığı silahı savaş olmadığına göre terörle mücadelede kullandığında silahı ülkemize satan ülkeler; “dur bakalım bizim verdiğimiz silahlarla terörle mücadele yapamazsınız” diyor.

Peki silah ne için alınır?.

Silahların alınmasındaki neden ülkeyi iç ve dış tehditlere karşı korumak içindir.

Ülkemizde 40 yıldır iç ve dış tehditler bulunmaktadır, yani 40 yıldır ülkemize terörü ihraç eden ülkeler, hem terörle ülkemizi yıkmaya çalışıyorlar, parası ile sattıkları silahları da kullanamazsınız” diyorlar.

Ülkemizde ve yurt dışında Sulhun olması için güçlü olmak zorundayız aksi taktirde, ne yurt içinde nede yurt dışında sulh sağlamamız mümkün değil.

Yani, SULHUN karşılığı güçlü ülke olmaktır.

Bugün ülkemiz, dünden daha güçlüdür.

Ülkemiz Savunma Sanayisi alanında çok güçlenmiştir.

Bugün Ülkemiz ASELSAN  ve yan destek kuruluşları sayesinde ülkemizde kullanılan silahların %80 ine varan üretimi yapmaktadır.

ASELSAN VE SAVUNMA SANAYİSİNİ bir Türk vatandaşı olarak izlediğinizde, ülkemiz ile ne kadar gurur duysak azdır.

Bugün ülkemiz güçlü olduğu için, ülkemizi istila etmeye çalışan yamyam ülkeler,Türkiye’yi ele geçirmenin “ne kadar zor” olduğunu görüyorlar son hamlelerini içimizdeki iş birlikçileri ile gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

Millet olarak Hür ve bağımsız olmanın kuralları içinde kendi silah sanayimizin daha güçlü olmasına bağlıdır.

Dost gibi gözüken sözde ABD ve bazı AB ülkeleri ülkemizde 40 yıldır devam eden terörün bitmesi içn ülkemizin yanında yer alması gerekirken, ne yazık ki, ülkemizde kahpelik yaparak terör eylemleri yapan terör örgütlerinin yanında yer aldığını artık bütün dünya alem biliyor.

Ülkemiz hem içerde, hem de dışarıda güçlendikçe bir taraftan düşmanları çoğalırken, diğer taraftan ABD ve AB ülkelerini sömürü düzenlerinden kurtulmak için ülkemizin dostlarında ciddi artık görülmektedir.

Ülkemiz güçlü olduğu sürede, komşu ülkelerimiz dışında, soydaş ve dindaş olan ülkelerde ülkemiz ile her alanda iş birliğine gitmeye devam ediyorlar.

Daha önce İsrail’den alınan “İnsansız Hava” araçları nı İsrail’e parası ödendiği ve sonra arızalandığı için bakım yapılmak üzere İsrail’e gönderilen insansız hava araçlarının ülkemize verilmediğini söylersek ülkemizde yapılan insansız hava araçlarının ne kadar kıymetli olduğunu görürüz.

Yurt da ve Dünyada barışın anahtarı, hem saldırı, hem de savunma silahlarınızın olması ile mümkündür.

İşte savunma sanayimiz de üretilen yüzlerce çeşit ürün, Aselsan’da üretilen onlarca çeşitli silahlar ülkemizin içinde ve dışında Sulh’un anahtarı olmaya başlamıştır.

ASELSAN’ı takip etmek her vatansever insan için en güzel harekettir.

ASELSAN’ı takip ederek hiç değilse doğru bilgilere kavuşmak ve ülkemiz aleyhine yapılan algı operasyonlarına yenik düşmemek gerekir.

ASELSAN hizmete devam ediyor; “Yerli ve milli ürünlerimizle ülkemize değer katmaya devam ediyoruz. “Güneydoğu Sınırında Sınır Gözetleme Kapasitesinin Artırılmasına Yönelik Tedarik Sözleşmesi” kapsamında teslimini gerçekleştirdiğimiz Dragoneye termal kameralarımızla sınırlarımız daha güvenli olacak” diyerek yapılan son çalışmalardan örnek veren ASELSAN Türk milletinin gururu kaynağı bir kuruluştur.

ASELSAN’ı anlamak için AZERBAYNAC topraklarının ERMENİLERİN işgalinden nasıl kurtarıldığına bakmak gerekir.

İşte ASELSAN gerçeğinden bir küçük örnek daha; “YK Başkanımız ve Genel Müdürümüz Prof. Dr. Qhalukgorgun ile görüşen Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Həsənov, vatan muharebesinde kullanılan ASELSAN sistemlerinin yüksek kalitede olduğunu vurguladı” diyen yetkililerin düşüncelerini iyi anlamak gerekir.

YERLİ VE MİLLİ olmak böyle çalışmalarla mümkün ve aynı zamanda GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YURTDA SULH CİHANDA SULH” sözlerinin hayat bulması için kıymetlidir.

Hep diyoruz.

SÖYLEMLERLE EYLEMLER BİR OLURSA ANLAMLIDIR.

Ülkemizde sıkıntılar var iken, “seçim isteriz” diyerek, sıkıntılı süreçlerin insanlar üzerinde olumsuzluklar yaratmasını isteyen ana muhalefet ve yandaşları bu ülkenin faydasına bir kez olsun bir hayırlı iş yapmasını bekliyoruz.

Ana Muhalefet partisinin ve yandaşlarının “seçim” istemeleri gayet doğaldır, amma seçimin 2023 yılında yapılacak olması, bugün dünyada var olan sıkıntıların benzerlerinin ülkemize olması “seçim isteriz” demenin karşılığı olmamalıdır.

Günün Sözü; İnsanlar ne garip dedi derviş.  Dua ederken Allah’ı çok yakında hissediyorlarken. Günah işlerken çok uzakta olduğunu sanıyorlar…