Biliyorum biliyorum, Başlığa bakınca aklınıza Minür Ozkul Şener şen Sinama filmindeki ZİYA, geldi!

Atma Ziyaaaa !!

Varsın olsun gardaş, Birazda biz atalım, hafif tebessüm ve yudumladığımız çayımız kahvemiz eşliğinde masal okur hikaye dinlercesine aksın zaman olmazmı ?

Hem, ne masallar hikayeler

Efsaneler yokmu gerçekleşen !!!

İşin aslı bende Kadir Abimi dinlerken Abi artık bana ZIR DELİ diyecekler Adım ZİYA ya çıkacak desem de Sen Yaz , Rahmetli Mısıroğlu içinde deli diyorlardı,

Yıllar hep adamı haklı Çıkartmadı mı ? Deyince susuyorum.

Kim mi kadir abi !!!

Ben ona Kadir Mısıroğlu nun Ruhu Diyorum.

O kabul etmiyor.

Nerdeeee keşkeee, bırak onun ruhu ŞAD olsun onu garıştırma, diyor.

Değerli Dostlar, Günlerdir gerek Ukrayna Rusya gerekse Ülke içindeki şu ortamda dahi Türkiye’yi her anlamda zora düşürmeye çalışan içeride ve dışlardaki odakların hep beraber verdikleri şeytani mücadeleyi yazıyoruz.

Kıtlık söylentisi ile özellikle market fiyatları, iç piyasalarda GIDA üzerine oynanan oyunların başında şu anda Ayçiçek yağı üzerinden yapılan Mobing i görüyoruz.

Mobingin Temelinde Avrupa ve AB devletleri İçerde bunu Halka Yansıtan MUHALEFETİN TETİKÇİLERİ var.

Ne alaka diyen olursa tahminimizi söyleyelim.

Putin aslında asıl hedefin kendisi olduğunu gördü. Ukrayna ya elini kolunu sallayarak girerken 96 saatte bu işin biteceğine o kadar inanmıştı ki, Ukrayna nın gücünün yetmediğini ve AB devletleri ABD nin iş ciddiye binince kendilerini kenara çekerek Selensky i yalnız bıraktığını sanmıştı, yaklaşık 15 cepheden girdi, kimse karşılık vermiyordu Kiev e yani şehirlerin içine girdiğinde Ağır silahlarını kullanamazdı, çünkü başta sivil ölümleri RUSYA içinde gerek kendi muhalefeti gerekse UKRAYNA’nında slav yani Rus halkı olmasından dolayı büyük tepki alacaktı.

İşte AB ve ABD de bunu bildiği için şehirlerin içlerine kadar gimelerine müsaade etmiş, şehirlerin içinde ise İlk olarak beş yüz bine yakın sivil halkın silahlandırıldığını görünce savaşın artık gerilla savaşına döndüğünü anlamıştı,

Yetmezmiş gibi, Ukrayna bütün dünyaya çağrı yapmış Her milletten Ukraynada savaşacak gönüllü asker istiyor talep ediyoruz çağrısı yapılmıştı.

Aslında bu talep PARALI ASKER olanlara yani dünyadaki Rus karşıtı, yâda ABD ve AB nin yanda destekçisi olan tüm terör örgütleri mensuplarına bir çağrıydı, yaklaşık 65 bine yakın savaşçı geldiği söyleniyor.

Putin artık bir bataklığa saplandığını iyice anlamış lakin Geri dönse zaten İTİBARINI yitirmiş bir putin Seçimlerde dahi kazanamaz, bu durum Rusya yı dünya önünde küçük düşüreceğininde farkındaydı.

Bu savaşa NATO müttefiki olduğu halde taraf olmayan bir tek ERDOĞAN vardı.

Üstelik Putin in de her zaman dediği gibi ERDOĞAN SÖZÜNE GÜVENİP İTİBAR ETTİĞİ bir liderdi.

Artık Zamanı gelmeye başladı, ne söylemiştik. Putin, Fransa ve İngiltere ile görüştükten sonra en son En çok güvendiği ERDOĞAN a gelecek..

Putin, Erdoğan ile yapacağı görüşmeye elinde birçok koz ile gelmek istiyor.

Günlerdir el altından Türkiye’ye sopa gösteriliyordu.

Başta Kömür fiyatları Petrol ve Doğalgaz Fiyatları, demir çelik fiyatları gibi birçok kalemde zadece ZAM değil, kasıtlı olarak bunların Temini noktasında Savaşıda bahane ederek Geciktirme Öteleme Oyalama taktikleri başlamıştı.

Günlerdir RUSYA limanlarındaki YAĞ dolu gemileri bekletiyordu.

Bunlar Bizim ondan aldıklarımız dahası da var!

Başta tarımsal Ürünler Domates biber, salatalık gibi ürünleri almam

Rusya daki başta inşaat olmak üzere dev yatırım şirketlerine İzin vermem

TURİZM kalemine darbe vururum son 6 yıldır en çok turisti RUSYA dan alıyorsun demeye getiriyor !

Putin Erdoğan’ın karşısına bunlarla gelecekti.

Bu arada ise Bunu Sadece PUTİN değil İçerdeki Muhalefet ve ABD de farkındaydı,

Putin in bunları yapabileceğini bildiği için Bunun da TÜRKİYE de KITLIK ve HAM MADDE özellikle de AYÇİÇEK yağından Mahrum kalacağını düşünerek İçerde MEDYA ve SOSYAL medya ÜZERİNDEN bunun çığırtkanlığını yapmaya başladı,

KITLIK olacak Yağ Fiatları 230 lira 330 lira olacak diye basbas bağıran CHP li vekiller RUSYA nın göndermediği Un buğday ve Ayçiçeği yağı yüklü gemiyi duymuş Düğün evinin tefçisi Ölü evinin yasçısı gibi, Kurtla Kuzuyu yiyip Çobanla Ağlar Modunda Sosyal medya üzerinden Halka Korku Pompalayarak SPEKİLASYON yaptılar.

AH PUTİN AH, Bilmiyor ki Şu anda PUTİN aut ERDOĞAN’ ın

Neden mi böyle dedik?

Erdoğan her şeyi görüyor. Her şeyin o kadar farkındaki,

Muhalefetin Köpürttüğü KITLIK ve Ayçiçeği Yağı ile alakalı açıklamayı en az Altı ay yetecek kadar Stoğumuz mevcut açıklamalarını yaptı.

Enerji için ise!

Diğer taraftan İsrail in görüşme isteğini kabul etti, İran ile görüşmeler başladı, hiçbirisi olmaz ise Gerektiğinde KATAR üzerinden tankerler ile doğalgaz getirilmeye başlanmışmıdır !!!!

2023 e kadar Karadeniz doğalgazının da kullanıma başlanacağını düşünürsek,

Yine, tüm Dünyaya hava sahası kapalı Türkiye hariç herkes tarafından ambargo yiyen Rusya, Savaş konumunda olduğu için boğazları kullanamıyor.

Dünya ya yapacağı Ticaretin tek kapısı TÜRKİYE

Putin de biliyor ki, Türkiye ALTI ay her türlü dayanır ama Kendisi bu kadar bekleyemez,

150 bin askeri Ukrayna da olan RUSYA tek mermi atmadan orada beklese bile oradaki askeri sadece İAŞ si yediği içtiği her gün milyon dolarlar olacaktır.

Beklenen Her gün RUSYA nın itibarını sarsacağı gibi İçerdeki Muhaliflerin Heveslerini daha çok arttıracak onları dahada güçlendirecektir.

Bütün dünya tarafından Ambargo uygulanan ekonomik olarak çöküşü başlamış, RUBLE si değer kaybetmiş Borsası Çökmüş Rusya’nın Pazarlıkta çokta güçlü olacağını düşünmüyorum.

Bu durumda böyle bir buluşma da şartlar ne olur?

Rusya ne İster, ne alır, Türkiye’nin burada kazanımları talepleri neler olabilir.

Putin Bu savaşta İtibarını Korumak İçin bir şeyler almadan Ukrayna’dan çıkmaz.

Ukrayna da yönetimi değiştiremeyeceğini anlar ve inatla oradan çıkmak istemez ise!

Bunun için en başta Ukrayna ile araya girmesini UKRAYNA’dan Yönetimin değiştirilmesini Bombas’ı ve KIRIM ı tanımasını ister.

Kabul edilmemesine karşılık başta ekonomik olarak rahatlayabilmek ve direnebilmek için Türkiye’yi Üs olarak kullanmak isteyecektir.

Kendi gemileri var ama boğazları geçemiyor.

Yapacağı İthalat ve İhracatı TÜRK GEMLERİ ve TÜRK ulaşım araçları ile yapmayı isteyecek, Çünkü Ona Ambargo uygulamayan ve bu nitelikte Gücü olan tek Büyük Güç Türkiye.

Erdoğan Kırım da çekimser kalır bunu istemeyebilir.

Fakat

Şuraya dikkat!

Putin’den Enerji, Petrol konusunda garanti isteyeceği.

Başta Türk inşaat şirketlerinin Rusya da daha rahat çalışmaları

Tekrar Gıda İhracatımızın önünü açması

Rus İhracatının gerek nakliye gerekse denizyolu taşımacılığında TÜRKİYE’den başka hiç kimseye verilmemesi.

Libya ve Suriye de Fıratın doğusundan kontrollü olarak çekilmesini

Benim için ise en can alıcı nokta MİSAK I MİLLİ !

Belki şimdilik Hayal, fakat bununda kabul görse de görmese de taleplerin içinde olması gerektiğini düşünüyor ve hayal ediyorum.

Türkiye’nin böyle bir hamlesine şu anda ABD de sessiz kalacak en azından bu süreçte kalmak zorunda olacağı aşikardır.

Bu olmasa da Suriye nin kuzeyinin tamamının kontrolünü alan Türkiye Musul ve Kerkük Misak ı milli sürecinin yarısından çoğuna ulaşmış olacağı kesindir.

Saçmaladığımı ve Abarttığımı düşünüyor olabilirsiniz.

Zaten öyle düşünmezseniz ben Sizlerin Aklından şüphe ederdim.

Kaldı ki, bunların hepsi bir bir olmuş olsa bile bundan hiçbirimizin hiçbir zaman haberi olmayacağını biliyorum.

Yinede, son bir haftadır yazdığımız her şeyi tek tek inceleyin hepsinin gerçekleştiğini göreceksiniz.

Bu sefer PUTİN ve ERDOĞAN görüşmesi olursa en azından aklınızda ACABALAR oluşur ve toplantı sonunda söylem olarak değil de Eylemlerde bunu tek tek görmeye başlarsanız, Göremediklerinizinde olma ihtimalini göz ardı etmeyin !! bize bu bile yeter.

Sonuçta Biz TÜRK değil miyiz ?

Zor olanı zaten yaparız. İmkansız Zaman Alır.

En iyi İhtimalle zamana bırakırız.

Selam ve Dua İle