Cemalettin Bilgin

ATANMIŞLARIN DEĞİL, ADANMIŞLARIN!.

Bir Çınar devrildi.

Mahmut Ali Pilgir, Niksar Nalbantlar Camii İmam Hatibi 1964 doğumlu evli ve 3   çocuk babası, mükemmel bir insan.

Mahmut Ali Pilgir hocamız ebedi yolculuğa çıktı, artık Peygamberimizin safında ebedi alemde yerini almış oldu.

Mahmut Ali Pilgir hocamızın ölümü Niksar orta çarşı esnafını derinden üzdü, Din görevliler camiasında da derin üzüntüler yarattığını biliyoruz, hastalanmış idi, tedavisi bir ara gayet güzel giderken aniden hastalık nüksettiğini öğrendik, sonuçta her insanın nefes aldığı süre tamamlanınca bir şeyler bahane olur, “hastalandı, iyileşemedi ve vefat etti” denir, hayata nokta konduğu o zaman anlaşılır

Mahmut Pilgir hocam Allah rahmet eylesin, senin ilmini anlatacak kadar ilim insanı değiliz, sen samimi ve gerçek din alimi idin.

Mahmut Ali Pilgir hocamın vefatını duyunca üzüldük, üzüntümüz bir dostumuzun aramızdan ayrılışının ötesinde, insanlık bir Müslüman din adamını kaybetmişti.

Bir din adamı idi, İslamiyetin yayılması ve  doğru anlaşılması için çalışan ender insanlardan birisi idi, saygıdeğer hocamız vefat haberini aldık cenaze namazını kılmak için Keşfi Camisine gittik, aileye başsağlığı diledikten sonra, cenaze namazını kıldık, cenaze namazında kardeşi kısa bir helallik istedi, cenaze namazını kıldıktan sonra şu sözlerin paylaşılması aklımıza takıldı; “Atanmışların değil, adanmışların hocası idi” Allah rahmet eylesin samimi bir din adamı idi, son yolculuğuna uğurladık Mahmut Ali Pilgir hocam mekanın cennet olsun.

Rahmetli hocamızın vefatı Niksar’da üzüntü yarattı, binlerce seveni cenaze namazına katıldı, daha sonra yayınladığımız mesaja gelen onlarca başsağlığı mesajı içinden birkaç örneği siz saygıdeğer okuyucularımıza sunmak isterim.

Rüstem Arslan Mekanı Cennet olsun Cemalettin abi gercekten yazdıklarında çok haklısın azbile yazmışsın unutulmaz hoca ve çok iyi mert dürüstü ALLAH nur içinde yatırsın amin

 

Omer Kutur Allah rahmet eylesin. Başınız sağolsun. Samimi bir müslüman olduğuna görevini layıkıyla yerine getirdiğine şahitlik ederim
Mekanın cennet olsun

 

Fahrettin Ucar Allahım hocamıza rahmet eylesin mikami cennet olsun peygamber efendimize komşu eylesin Aminn

 

Kemal Tuzen Rabbim mekanını cennet etsin,biz ondan çok ama çok razıydık helâli hoş olsun,Rabbim onun gibi hocaların sayılarını artırsın, Aile fertlerine Rabbim sabırlar versin,Peygamber efendimizin, geçmişlerimizin ve Mahmut hocamızın ruhuna FATİHA.

 

Kaya Gülcü Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah hocamın şehir dışında olduğum için cenazede bulunamadïgïmdan dolayı ūzgūnūm

 

 1. Çetin Yaramış; Görevini hakkıyla yerine getiren az sayıdaki gerçek imamlardan biriydin.
  Sevdiğini Allah için sever, sevmediğine Allah için buğuz ederdin.
  Her yerde her ortamda bir fırsatını bulup Hakkı tebliğ etmeye çalışırdın.
  Yorulmak nedir bilmezdin.
  Herkesin yardımına koşardın.
  Cemaatini yakından takip eder, iki vakit camiye gelmeyenin derdine düşerdin.
  Gençlere, özellikle öğrencilere daha da düşkündün.
  Sen iyi bir imam, iyi bir dost, iyi bir arkadaştın.
  ALLAH’IM SENİ RAHMETİYLE MÜKAFAATLANDIRSIN.
  Makamın cennet olsun güzel kardeşim, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum” diyerek duygularını kısa olarak ifade ettiler.

Mahmut Pilgir hocam artık aramızda yok ama hatıraları mutlaka aramızda yaşayacaktır.

Samimi bir din adamı idi, Samimi ve dürüst bir insan idi, camide hutbeye çıktığında Allah’ın emirleri konusunda asla taviz vermeyen konuşma yapardı, haftalık Cuma hutbelerinde, hiç tereddüt etmeden konuşur Allah’ın nizamını çok net bir şekilde ifade ederdi.

Hani sayın Cumhurbaşkanımız için söylenen sözler var ya;  “Dik Dur  eğilme, bu millet seninle” sözü rahmetli Mahmut hocama yakışırdı, Hocam dik duran, doğrulardan asla taviz vermeyen özellikte bir insan idi, Din adamı olması dolayısı ile kendisinden beklenen dürüstlük için de olunca toplum rahmetli hocamızı hep sevdi saygı duydu.

Çok farklı şeyler yazmak isterdim, bu tür zamanlarda duygularımızı tam yansıtamıyoruz, gerçektende rahmetli Mahut hocamız bizler için özel insanlar arasında idi.

Bizler ne desek azdır, ne söylesek azdır, onun bir din adamı olması özel bir durum ama insan olarak hizmet yapmayı da severdi.

Mahmut Pilgir hocam STK temsilcisi olarak çeşitli toplantılara  katılır orada söylenmesi gereken sözleri söylerdi, aslında bir din adamı dışında memleketini çok severdi, hizmetlerin yapılması konusunda; “Cemalettin abi üzerimize düşen ne var ise yapmak zorundayız, bu memleketin hizmete ihtiyacı var, bak camilerde çocuk kalmadı bu şehir göç vermemeli” derdi.

Ne desek azdır, ne söylesek anlamsızdır, hocamızı rahmetle anmaktan başka çaremiz zaten yoktur, cenabı Allah daha çok sevdiği için onu yanına erken yaşta aldı, sonuçta hepimiz ebedi aleme yolculuk yapacağız.

Samimi, dürüst bir din adamını anlatmak sanırım en zor iştir, ama onun hiç değilse örnek bir insan, dürüst ve kaliteli, samimi din adamı olduğunu yazmak boynumuzun borcudur.

Dost ve arkadaşlarından bir kısmı biraz uzun mesajlar verdikleri için yukarıdaki notları siz saygıdeğer okuyucularımıza sunduk, yoksa yüzlerce başsağlığı mesajı geldi.

Rahmetli hocamızın yaşı genç idi, yani 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Samimi din adamı olması yanında mükemmel sesi ile okuduğu dualar insanın içine işlerdi, din adamında ses çok önemli olduğunu herkes söyler.

Sosyal paylaşımda ifade ettiğim gibi, “atanmışların değil, adanmışların adamı” olmak herkese nasip olmaz, aslında herkese nasip olmalı, bu söz çok kıymetli sözdür, herkes her yere atanır ama atandıklarında samimi ve dürüst olması gerekenler atandıktan sonra kırk takla atar!.

Rahmetli Mahmut Pilgir hocam sana her güzel söz yakışır ama “adanmışların” adamı olmak, herkese bu dünyada nasip olmuyor, sen halkın gözünde atanmış sıradan bir din adamı veya devlet memuru değildin, Allah’ın nizamının hakim olması için, Allah ve Resulünün emirlerinin harfiyen uygulanması için kendisini adayan özel bir insan idin, seni her zaman saygı ile anacağız.

Seni bir insan olarak kaybettik ama iyi bir gazete okuyucumuz olarak da kaybetmenin üzüntüsünü yaşadık, Allah mekanını Cennet etsin.

Günün Sözü: NE YAPSALAR BOŞ, GÖKLERDEN GELEN EMİR VARDIR”

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.