Niksar’da Devlet Hastanesinde Korona Virüs aşı çalışmalar devam ediyor.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin 18. Şubat 2021 tarihinde sabah saat 8.40 da Korona Virüs aşısını yaptırarak Korona hastalık virüsünün kırılmasına katkı yapmaya çalıştı.

Dünyayı ateşin içine sokak Korona Virüs Hastalığının insanlara daha fazla zarar vermemesi için yapılan aşı çalışmaları ülkede olduğu gibi Niksar Devlet Hastanesinde de aşı hizmeti veriliyor.

Vatandaşlar 182 nolu telefonu arayarak aşı için randevu almalarının çok kolay olduğu, Niksar Devlet hastanesinde günlük 800 kişiye Aşı uygulama imkanının olduğu dile getirildi.

Niksar’da bugüne kadar 3 bin civarında aşı uygulamasının yapıldığı alınan randevulara göre aşıların devam ettiği ifade edildi.

182 nolu telefonlar randevu alarak aşı olan Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin şunları ifade etti; “ Allah devletimizden razı olsun, aşı çalışması çok sağlıklı yürüyor, 182 nolu telefonu aradım hemen bana randevu verdiler ve Hastanemizin uygun olduğu zamanda verilen aşı vurunma saatında Hastaneye giderek bir dakikada aşımı oldum, aşı olduktan sonra 10 dakika bekledim ve hastaneden ayrıldım, aşı çalışmalarında halkımıza hizmet veren bütün sağlık personeline teşekkür ediyorum, Allah devletimizden razı olsun, her şey devletin ücretsiz hizmeti ile sağlıklı hayat yaşamamız için imkanlar seferber edilmiş” dedi.

Niksar Devlet Hastanesi günlük 800 hastanın aşısını yapacak kapasitede olup, 10 bölümde aşılar yapılmakta sürekli odalar dezenfekte edilmektedir.

Niksar Devlet Hastanesi halen 26 Uzman Doktor ve 15 Pratisyen hekim ile hizmet vermeye devam ediyor. Nöroloji ve Beyin Cerrahının gelmesi ile birlikte Niksar Devlet Hastanesinde Uzman Doktor açığının kalmayacağı dile getirildi.