Tokat Belediyesi tarafından, korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir sosyal ve sanatsal faaliyetlerden uzak kalan vatandaşlar için düzenlenen ‘Arabalı Sinema Günleri’ etkinliğinin ilki yoğun ilgi gördü.

Tokat Belediyesi tarafından sebze hali yanında bulunan alanda açık hava sineması etkinliğinin ilki ‘7’nci Koğuştaki Mucize’ filmiyle başladı. Arabalı Sinema etkinliğine belediyeye müracaat eden vatandaşlar ailesi ile birlikte katıldı. Tokat Belediyesi ekipleri tarafından ‘7’nci Koğuştaki Mucize’ isimli filmi izlemek için gelen vatandaşlara gazoz ve patlamış mısır ikram edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Arabalı Sinema etkinliği öncesinde çeşitli gösteriler yapıldı.

Filmi izlemek için ailesi ile birlikte alana gelen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sinema gösterimi öncesinde vatandaşları ziyaret ederek gazoz ve patlamış mısır ikram etti. Başkan Eroğlu, güzel bir geleneği yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; “Çocukluğumuzda böyle yazlık sinemalar olurdu. İnsanlar gerek açık havada gerekse böyle arabaları ile sinemalara gider izlerlerdi. Bizlerde bu nostaljiyi yaşamak, yaşatmak istedik. Tokat halkını, Tokat insanını özellikle şu salgın döneminde en azından böyle bir etkinlikte de aileleri ile beraber arabalarında güzel bir sinema filmini izlemenin zevkini tatsınlar istedik. Oldukça yoğun bir ilgi var. 4 hafta boyunca her Salı günü bu etkinliğimizi sürdüreceğiz. Katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.