Niksar Çatak Köyü nüfusuna kayıtlı Silivri CHP ilçe teşkilatı üyesi ve eski ilçe yöneticisi 33 yaşındaki Murat Berk, öz annesi Güler Kaya ve üvey annesi olduğu ifade edilen Gülsüm Berk’i silahla öldürdükten sonra kendisini de olay yerinde silahla vurarak yaşamına son verdi.

İstanbul’un Silivri ilçesinde ikamet eden 33 yaşındaki Murat Berk, geçirdiği bunalım sonrasında, 2 katlı evlerinde öz annesini ve üvey annesini silahla öldürdükten sonra kendi canına kıydı. Olayın gerçekleştiği yerdeki mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ve 112 sağlık ekipleri 3 kişinin olay yerinde hayatlarını kaybettiklerini belirlediler.

Silivri CHP İlçe Başkanlığı olayın ardından twitter hesabı üzerinden başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda “Hayatını kaybeden partililerimize Allah’tan rahmet, sevenlerine, yakınlarına ve partililerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.” denildi.Olayla ilgili soruşturma devam ederken, İstanbul Silivri ilçesindeki cenazeler Niksar Çatak Köyüne getirildi. 3 cenaze Çatak Köyü okul bahçesinde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığına defnedildi.