image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

ANNEMLE MUCİZE ÇİZGİLER GRAVÜR RESİM SERGİSİ 112 MAYIS PAZAR GÜNÜ MUSTAFA NECATİ KÜLTÜR MERKEZİ ANKARA ADRESİNDE AÇILDI.

ANNEMLE MUCİZE ÇİZGİLER GRAVÜR  resim sergisini açan Yargıtay 10. Ceza Dairesi başkanı Hüsnü Uğurlu ve Öğretim Görevlisi, İş Güvenliği Uzmanı, Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı    Yörenin Sesi Canik gazetesi köşe yazarı Emine Uğurlu’nun oğlu Fatih Uğurlu.

Fatih Uğurlu’nun resim sergisini öncesinde hazırladığı kısa bilgi notlarında şunları ifade etmiştir.

FATİH UĞURLU;

Fatih Uğurlu 12/05/1989 Iğdır doğumlu olup, aslen Çanakkale Bigalıdır. İlk, orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı. Özel Asfa Ferda Anadolu Lisesi’ni tamamladıktan sonra Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nda çalışmaya başladı.

Lise yıllarında başlayan gravür merakı onu tanınmış ustalar tarafından yapılan eserleri taklide yönlendirdi. Bu şekilde hazırladığı 29 eserle ilk sergisini açmaya karar verdi.

Fatih Uğurlu, yanlış teşhis ve tedavi neticesi küçük yaşta geçirdiği bir hastalık nedeniyle işitme yeteneğini kaybetti. Ailesinin büyük desteği ile küçük yaşlardan itibaren geçen zor yıllarını başarıyla atlatarak bu günlere ulaştı. Annesi Emine Uğurlu’nun gelişiminde büyük rol oynadığı sanatçı, bu ilk sergisine Anneler Günü’nü de dikkate alarak “Annemle Mucize Çizgiler Gravür Sergisi” adını uygun gördü.

Fatih Uğurlu bir yandan çalışırken, bir yandan da AÜ İşletme Fakültesi’ne devam etmektedir.

ANNEMLE MUCİZE ÇİZGİLER GRAVÜR  resim sergisini açılışı 12 Mayıs tarihinde gerçekleşti, sergi açılışına Ankara Valisi Vasip Şahin,  Yargıtay başkan vekili  Mehmet Kürtül, Yargıtay Baş Savcısı Mehmet Akarca, Yargıtay 1. Başkan vekili ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Abdulhalik Yıldız,  Adalet Bakan yardımcısı Selahattin Menteş ve Cengiz Özer,  çok sayıda bürokrat ve sanat sever katıldı.

ANNEMLE MUCİZE ÇİZGİLER GRAVÜR  resim sergisini açılışı gerçekleştikten sonra misafirler resim sergisini gezdiler, çalışmalar hakkında Fatih Uğurlu ve Emine Uğurlu misafirlere bilgiler verdiler.

ANNEMLE MUCİZE ÇİZGİLER GRAVÜR  resim sergisi 12-17 Mayıs tarihlerinde sanat severlerin ziyaretine açık olacaktır, resim sergisinde sergilenen resimlerin serginin açıldığı gün sanatseverler tarafından satın alınması sergiyi açan Fatih Uğurluyu çok mutlu ettiği dikkat çekti.