Diyarbakır da terör örgütüne karşı  başlayan anaların isyanı, her geçen gün büyüyerek devam ediyor.

Diyarbakır HDP il binası önünde başlayan terör örgütü tarafından kaçırılan anaların isyanı devam ediyor, yurdun pek çok bölgesinden eylem yapan analar için destekler devam ediyor.

Çocuklarını terör örgütüne kaptıran anaların isyanı artık dinmek bilmiyor, inşallah bu tepki terörün bitmesi için önemli adımlardan bir tanesi olacaktır.

Diyarbakır HDP binası önünde çocuklarının gelmesini bekleyen analar ve babaların bu hareketini halen anlayamamış geri zekalıların olduğunu görüyoruz.

Diyarbakır da anaların bekleyişini küçümseyenler ve onlar için; “HDP binası önünde ne işleri var gitsinler AK Parti binası önünde beklesinler, hükümetin binası önünde beklesinler” diyerek dolaylı yoldan terör örgütüne destek vermiş oluyorlar bunu asla unutmamaları gerekir.

Memleket sevdasını bilmeyenler, bildiklerini sanarak ahkam kesenler, klavye başında sınırsız özgürlüğün tadına varanlar bu ülke insanına en büyük kötülüğü yapıyorlar.

Çocuklara dağa kaçırılmış anaların eylemi çok yerinde ve doğrudur, analar çocuklarını dağa çıkartanlar veya kaçıranların HDP ile bağlantılı olduklarını biliyorlar, o nedenledir ki analar ve babalar çocuklarını devletin yetkililerinden değil, HDP yetkililerinden istemektedirler.

Güvenlik kuvvetlerimiz teröristleri kırsalda etkisiz hale getirmek için yaptığı mücadelede dağda olan teröristleri yaralı olarak teslim aldıklarında onları bile aileleri ile görüştürüyor, yaraları varsa sarıp tedavi edildikten sonra mahkemeye çıkartılıyor, yani Türkiye Cumhuriyeti devleti hiçbir zaman milletine karşı kötülük yapan tarafta olmamıştır.

Birileri “neden anneler iktidarın kapısına gitmiyor da, HDP binasına gidiyor? Sorusunu sorması devletine olan ihaneti gösteriyor, çünkü devletimiz hiçbir insanı dağa kaçırmamıştır, dağa kaçırılan çocukları ve gençleri terör belasından kurtarıp sağ  sağlım ailelere teslim etmekten başka bir düşüncesi yoktur.

Devletimiz, Diyarbakır da yuvalanmaya çalışan çocuk katili terör örgütünü bertaraf etek için bile çok fedakarlıklar yapmış Diyarbakır insanına  zarar gelmesin diyerek açılan çukurları ve hendeklere girerek teröristleri etkisiz hale getirmiş, vatandaşların canına zarar gelmemesi için kendilerini feda etmişlerdir.

Devletimiz  güvenlik kuvvetleri Diyarbakır da açılan çukurlara ve dehlizlere girmeden açılan yerlere bombalar atarak açılan çukurları içinde kim varsa hepsini gömerek yerleri kapatabilirdi ama güvenil kuvvetlerimiz en zor işi yaptı, aileleri teslim alarak, baskı ve tehdit ederek açılan hendekleri ve çukurlara girerek canları pahasına hem teröristleri bertaraf etti hem de açılan hendekleri ve çukurları sağlıklı bir şekilde kapanmasını sağladı, devletin yaptığı bu önemli çalışmayı Diyarbakır halkı gördüğü  için devletinin yanda yer alıyor, çocuklarını dağa kaçıran terör örgütünün siyasi bağlantısı HDP ‘nin kapısında çocuklarını istiyor.

Siyasi kirlilik, bazı insanların kalbini de kirletmiş, kirli kalpleri ile terör örgütünü protesto eden analara destek vermesi gerekirken, terör örgütü karşısında halen devletimizi suçlamaları ihanetten başka hiçbir şey değildir.

Bazı insanlarda siyasi kirlilik öyle boyutlara çıkmış ki, kirlenen siyasi düşünceleri devletin güvenlik kuvvetlerini dahi sıkıntıya sokacak sözler sarf etmektedirler.

Bugün siyasi kirlilik uğruna AK Partiyi suçlayanlar, terör belası bitmediği sürede, AK Parti iktidarı bıraktığında terör örgütü kendiliğinden teslim mi olacak?, silah mı bırakıp “tamam ben daha silahlı eylem yapmayacağım” diyerek.

Şu unutulmamalıdır, terör örgütü asla ve asla kendiliğinden silahı bırakmayacaktır, güvenlik kuvvetleriz yaptığı terörle mücadele yanında ülkemizdeki siyasi partiler terör örgütünü destekleyen siyasi uzantılarına desteklerini çektiklerinde  tüm yardımları her tarafta kesilen terör örgütü kendiliğinden yok olacaktır.

Bir ülkenin yönetimine talip olan siyasi parti, terör hareketlerini anlamayıp halen “ben gelirsem terör biter” düşüncesi içinde ise yanılıyor, PKK terör örgütü uluslar arası bağlantısı olan bir ihanet şebekesidir, bu ihanet şebekesinin yurt içindeki bağlantıları ve destekçileri saf dışı edildiğinde bu ülke rahat nefes alacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti devletini çeşitli şekillerde çökertmek isteyen devletler, ülkemizi uyguladıkları ekonomik baskılarla çökertemeyeceklerini anladıklarından en kahpe uygulamayı devreye sokarak terör örgütleri vasıtası ile ülkemizi teslim almaya çalışmaktadırlar, terör örgütlerini ellerinde tutan devletler ülkemizde hiçbir zaman terör olaylarının bitmesini istememektedirler.

Bizim derdimiz şu siyasi düşünceyi veya bu siyasi düşünceyi kötülemek değildir, ülkemizin gerçeklerini ortaya koyup, huzurun sağlanmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz, hiçbir zaman siyasi körlük içinde olmadık.

İnsanların en büyük hatası  siyasi körlük yaşamalarıdır.

AK Parti terör belasından bu ülkeyi kurtaracaktır buna şüphemiz asla yoktur ama, bu beladan kurtulurken bu ülkenin temel taşlarını oluşturan siyasi partiler bu işin içinde olmasını arzu ediyoruz.

Diyarbakır HDP binası tepki veren ailelere sonsuz destek veriyoruz, oradaki anne ve babalara söz söyleyenler, terörle ilgili onları suçlayanlar kesinlikle ihanet içinde olanlardır.

Günün Sözü: HAKİKAT KARŞISINDA HAKKI SAVUNMAYAN DİLSİZ ŞEYTANDIR