Amasya,Yozgat,Tokat ve Erzurum’a ÇOK ACİL UYARI

Yol Durumu ve Kapalı

Yol Durumu ve Kapalı Yollar Bülteni

11.07.2024

1             Anadolu Otoyolunun Bolu (Doğu) Kavşağı-Yeniçağa Kavşağı Kesimi 11-13.km.leri arasında üstyapı onarım çalışması nedeniyle Ankara istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır. Çalışma süresince 1 şerit İstanbul, 2 şerit Ankara istikameti açık olacaktır.

2             TEM Otoyolunun Avcılar Kavşağı-Çatalca Kavşağı 0-20.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde fiber optik kablo haberleşme altyapısı çalışması nedeniyle sürücüleri trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

3             İzmir-Çeşme Otoyolunun Urla Kavşağı Çeşme istikameti 25-27.km.leri arasında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sağ ve emniyet şeridi trafiğe kapatılarak ulaşım sol ve orta şeritten sağlanmaktadır.

4             TEM Otoyolunun Gümüşova Kavşağı-Kavacık Kavşağı 0-193.km.leri arasında bulunan viyadüklerin genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle her gün 22:00-06:00 saatleri arasında şerit daraltması yapılmaktadır.

5             Edirne-Havsa-Babaeski yolunun 37-38.km.leri arasında “Oğulpaşa Köprüsü” yapım işi nedeniyle 11.07.2024 tarihinde yolun güney tarafı trafiğe kapatılarak ulaşım bölünmüş yolun diğer tarafından iki yönlü olarak sağlanacaktır.

6             Havza-Merzifon yolunun 56-58 km’leri arasında üst yapı çalışmaları nedeni ile bölünmüş yolun bir bandı kapatılmış olup, ulaşım bölünmüş yolun diğer bandından iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

7             Yozgat-Sorgun-Akdağmadeni yolunun 32-38.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

8             Yedisu kavşağı-Mercan-Erzurum yolunun 19-20.km.leri arası Kütür köprüsünün Erzurum istikameti sağ şerit de yapılan bakım onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

9             Dinar-Dazkırı-Çardak yolunun 0-4.km.leri arası üstyapı çalışmaları nedeniyle sağ yol kapatılıp trafik sol yoldan gidiş geliş olarak sağlanmaktadır. sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

10           Beşikdüzü-Trabzon yolunun 9.km.sinde (Vakfıkebir şehir geçişi) hemzemin kavşak geçişi yapım çalışması nedeniyle Trabzon yönünde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.