Uzun bir kış günlerinden sonra, Bahar günlerinin müjdecisi, güzel Nisan ayını yaşıyoruz.

Nisan ayı bereket ve bolluk ayı olarak görüyor ve yaşıyoruz.

Bahar günlerinin müjdesi Nisan ayını bereketli, huzurlu, sağlıklı bir şekilde yaşayarak, Yaz günlerine doğru ilerliyoruz.

2022 yılının ilk aylarında yaşanan sıkıntılar inşallah ilerleyen aylarda daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı günleri yaşayacağımıza inanıyoruz.

2022 yılı hem zorlu geçecek bir yıl olacak, hemde Toprak Ananın bolluk ve bereketli günlerini yaşayacağız.

2022 yılının başlangıcında yaşanan ciddi ekonomik krizler, her üründeki aşırı fiyat artışları, halkımızın canını yakarken,  Nisan ayının sonlarına doğru, yükselen fiyatların aşağıya doğru düşmesi, özellikle sebze fiyatlarındaki düşüşler, halkımıza ikinci bir baharın müjdesi olacaktır.

Her üründe var olan yüksek fiyat artışlarının her geçen gün düşmesi halkımızın yeni bir bahar günleri yaşamasına vesile olacaktır.

Türk insanı olarak dünyada yaşanan sıkıntıları ve ülkemize olan yansımalarını görüyor ve izliyoruz.

2022 yılında yaşanacak olumsuzlukları birileri kullanarak halkımıza algı operasyonları yapacaktır, yapılacak olan her algı operasyonlarına karşı dikkatli olmak zorundayız.

İnsanlarımızın algı operasyonlarına yenik düşmemesi için hükümet çok dikkatli olmalı, halkımızı aydınlatıcı bilgileri mutlaka sağlamalıdır.

Ülkemizi kan gölüne çeviren ve devletimizi milyarlarca TL zarara uğratan Gezi olaylarındaki ihanet şebekeleri nihayet sonuçlanmış artık Gezi olayları ülkemize halkımız tarafından daha fazla konuşulmayacaktır, her ne kadar muhalefet partileri Gezi olaylarını bahane derek algı yaratmak istese de.

Ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyenler halkımıza ve devletimize ciddi sıkıntılar yaşaymış idi, çok şükür halkımızı kin ve nefret duygularına çekmek isteyenlere Türk yargısı gereken cezayı verdi, halkımız  tarafından Gezi olayların baş rol oynayanlara verilen cezalar taktirle karşılandı, ama muhalefet partileri CHP ve İP her ne kadar gezi olaylarını savunmuş olsalar da.

CHP artık kendi şirazesinden çıkmış, ülkemizi yıkmak isteyenleri “özgürlük adına” desteklemeye devam ediyor.

Türkiye Cumhuriyetini kuran irade gitmiş, yerine Türkiye Cumhuriyetini yıkmak isteyen bir zihniyet gelerek, Türk milletini MANDA yönetimlerine tabi tutmaya çalışıyorlar.

Gezi olaylarını halen savunmaya çalışan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu;  “Gezi direnişi; dayanışmaya, barışa, kardeşliğe ve demokrasiye adanmış bir millet hareketiydi. Ülkemize karabasan gibi çöken bu zorba ve hukuk tanımaz iktidar, maalesef hukuku ayaklar altına almaya devam ediyor… Az kaldı; bu zulme son vereceğiz ve adaleti yeniden tesis edeceğiz!” diyerek mesaj attı.

Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran CHP nin hür ve bağımsız iradesi gitmiş, şimdi yabancı ülkelerin MANDA yönetimini isteyen bir zihniye gelmiş.

Her fırsatta “HAK, HUKUK, ADALET” diyerek slogan atan ve konuşan CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’nun, Türk Yargısın vermiş olduğu bölücü ve yıkıcı zihniyete verdiği cezaya rağmen halen Gezi olaylarını yapanları savunması çok manidardır!.

Ve yine İP genel başkanı Meral Akşener, “Gezi direnişi, milli şuurun ayağa kalkmasıdır.” dedi.

2023 seçimleri yaklaşırken ülkemizin ana muhalefet partisi ve diğer muhalefet partisi İP genel başkanlarının Gezi olaylarını halen savunuyor olması, yaklaşan seçimlerin ne kadar önemli  olduğunu, halkımız üzerinde yapılacak olan algı operasyonlarına karşı dikkatli ve uyanık olmamız gerektiğini göstermektedir.

2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri algı operasyonlarına yenik düşmemelidir.

Sosyal medyanın gücünü asla inkar edemeyiz, bu nedenle seçimler yaklaşırken ve sağlıklı günlere  doru giderken yapılacak her hain algı operasyonları tehlikeli boyutlar kazandıracaktır, bizler her ihanet ve algı operasyonlarına karşı dikkatli olmalıyız.

Şu halk tabiri günümüz için geçerli olduğunu görüyoruz, “PİREYE KIZIP, YORGANI YAKMAMAK” gerekir.

Vatandaşlar olarak  küçük meseleleri büyütecek algılardan uzak durmalıyız, bu sözleri derken yapılan hatalara ve yanlışlara karşı “duyarsız olalım” demiyoruz tabiki.

İnsanlarımız sosyal medyayı kullanmakta ve azılan her yazıya karşı ilgi duymaktadır.

Günümüzde algılar çok can yakıyor, çok sıkıntılar yaşatıyor.

Yaşadığımız şu mübarek günlerde bile fitne almış başını gidiyor.

İnsanlar küçük bahanelerle, büyük hatalar yapıyor.

Yaşadığımız şu mübarek günleri bile bile, insanlar halen hata yapmakta ısrar edince, algı operasyonları karşısında “çok dikkatli olmalıyız”, düşüncesinin ne kadar kıymetli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.

Bugün mübarek Kadir gecesini doya doya yaşadık, Kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı ve kıymetli olduğu bilinci ile yaşarken, ertesi günü kadir gecesinin ruhuna uygun olmayan davranışlarda ve sözlerde bulunulduğunu görmek bizleri derinden düşündürmeye sevk etektedir.

Bin aydan hayırlı ayın karşılığı, bu kutsal günü yaşayan her insanın hiç değilse ertesi günü daha dikkatli ve özenli konuşmalı, hal ve hareketlerine dikkat etmeli, giydiği kıyafetlerin bile ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu bilmeleri gerekirdi!…

Zorlu günler yaşıyoruz, sıkıntıları yaşarken, daha büyük sıkıntılara düşmemek gerekir.

İnsanlarımız algılara yenik düşmeseler, insanlık için çok kıymetli günlerden birisi olan Kadir gecesini idrak ettikten sonra ertesi günü Müslüman insana yakışmayan Ramazan günü, hal ve hareketlere dikkat edilmeden giyilen kıyafetler, konuşmalar, çirkin ifadeler asla yaşanmaması gerekir!..

Müslüman Türk milleti olarak çok güçlüyüz, ama bazen bazı insanlarımız algılara yenik düşüyor; ne yapalım onu yaşarız ama, böylede yaşamak istiyorum” diyerek yapılan bir güzelliği, sıkıntıya sokarak heba ediveriyor.

Dünyaya imtihan için geldiğimize göre, imtihandan tam not alamasak bile hiç değilse orta not alarak ebedi istirahatgahımızı aydınlık bir şekilde kavuşmak gerekir!.

Günün Sözü; ‘Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için diriler birbirini yemesin!.