Bazı arkadaşlarla sohbet yaparken, sohbetin sonundaki sonuç şu çıktı!. AK Parti’mi?, AKP mi?

2023 seçimlerine girerken, AK Partinin en büyük zafiyeti ve sıkıntısı, AK Parti içinde bulunan AKP’liler olacaktır!!!!

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ olarak Türk siyasi tarihindeki yerini alan siyasi hareket, konuşma ve yazma tekniğinde AK Parti olarak ifade edilmektedir.

Bazı arkadaşlara bu yazdıklarımız ilginç gelebilir ama, bir siyasi parti içinde yer alanlar ve önemli yerlerde yer bulanlar, ekmeğini yediği bir siyasi oluşumu içinesindiremiyorsa, “AK Parti” ismini değil de AKP diyorsa bu AK Parti siyasi hareketini içine sindirememiş, ama onun sırtına basarak belli makamlara gelmiş veya onun imkanlarından faydalanan şu veya bu kişilerdir.

2023 seçimlerine giderken, AK Partinin en büyük zafiyetleri içinde parti içinde şu veya bu nedenle, şu veya bu kişilerin telkinleri yer alan kişilerin AK Parti hareketini allayamamış, anlamış gibi gözüken kişilerin zafiyetleri ve yaptıkları hataların bedeli AK Parti çekecek ve dolayısıyla sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu hizmetler boşa çıkartılmış olacaktır!!!!

Halen AK Parti içinde AKP lilerin söz sahibi oluşu, AK parti genel başkanı sayın Erdoğan’ın yaptığı onlarca hizmetin yok sayılmasına neden olmaktadır!!!!!

Bizler AK Parti yöneticisi falan değiliz, hiçbir çalışma organında da yer almadık, ama ilk öğrendiğimiz ADALET VE KALKINMA PARTİSİ VE onun kısaltılmış şekli AK Parti olmuştur, hiçbir zaman AKP demedik ve de yazmadık!!!

Peki 2023 seçimlerine giderken AK Parti teşkilatları ve teşkilat içinde yer alan kişiler, seçim süresine kadar olağan üstü çalışma sergilemeleri gerekirken halen neden rutin hayat içinde halktan kopuk bir zaman yaşamaktadırlar?

Aslında burada küçük bir örnek vererek, kimin AK Partili?, kimin AKP li olduğunu tespit etmek mümkündür!!!!.

Gerçek AK Partili teşkilatlar ve ona gönül veren insanlar 2023 seçimleri çalışmalarına AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi çalışmalara geçen aydan itibaren başladılar.

Bir partinin genel başkanı gece gündüz demeden hem devletin ve milletin hizmetini yaparken, aynı zamanda AK Partinin 2023 seçimlerinde daha çok başarı sağlaması için çalışırken, teşkilatların ve teşkilatlar içine yakın gözükenlerin halen “laylaylom” düşünceleri için de 2023 seçimlerine doğru yol alıyorlarsa burada sıkıntı var demektir,  yani Siyasi liderin çizgisinden gitmeyen bir çalışmanın başarılı olması mümkün değildir.

AK Parti 2023 seçimlerine giderken asla bir zafiyete düşmemelidir.

AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemize kazandırdığı binlerce esere rağmen, halen hem hizmet, hem de AK parti için siyaset yapıyorsa bunun manası şudur; 2023 seçimlerine kadar asla zafiyete düşmemek, halkın içinde CANLI ve DİRİ olmak ve durmak partiye yeni üyelerin katılmasını sağlar ve devamında kaybolan oyların geri gelmesi ve yeni oyların kazanılmasını sağlamaktır.

Peki ben bu konuya neden takıldım?.

Birkaç gündür Tokat’a  ve Niksar’da çeşitli kesimdeki arkadaşlarla sohbet yapma imkanımız oldu, gerçekleşen konuşmalarda yukarıda yazdığımız zafiyetler öncelik kazandığı için.

İlginçtir ki; kurumda koltuk kapanlar AKP li!.

AK Parti hükümetin desteği ile makamlara gelenler, koltukta oturanların az sayıdaki insanımız AK Partili.

AK Parti ismini temsil eden kişiler asla zafiyet içinde olmamalı, olanları teşkilatların yetkilileri uyarmalı, tüm uyarılara rağmen şu veya bu kişiler hata yapmakta ısrar ediyorsa kesinlikle onların altındaki koltuklar alınmalı ki, “KARARSIN SEÇMENLER” AK Partinin hizmetlerine oy versinler!, aksi taktirde 2023 seçimlerindeki Milletvekilli seçimlerinde ciddi sıkıntılar yaşanacaktır!!!!!

Seçimler 5 yılda bir gerçekleşiyor.

OK YAYDAN ÇIKTIKTAN SONRA ah vah fayda etmiyor!.

Bir örnek vermek isterim.

Niksar’da belediye başkanlığı seçimi yapılır, seçimlerin birisinde seçilmesi gereken bir aday seçilememiştir, bu aday arkadaş seçimlerden sonraki zamanlarda arkadaşlarıyla yaptığı sohbette; seçimi ben kaybetmedim, Niksar kaybetti” diyerek, yanlış ve hatalı bir ifade kullanmıştır!!!

Seçimleri kazanmak için vardır ve seçimlere girilir.

Hizmet edecek adayın seçim kaybetmesinden kimler kaybeder?, bunun cevabını vermek mümkündür ama, seçimi hizmet edecek aday kaybeder, hizmet alacak şehirler seçim kaybetmezler!.

Şehirler HANCI’dır, seçimlere katılan  kişiler, yani siyasetçiler ise YOLCUDUR!.

HANCI, HANINDA KALIR HAYATINI ŞU VEYA BU ŞEKİLDE YAŞARLAR AMA, YOLCULAR BİR DAHA O HANA GELME ŞANSI OLMAYABİLİR!!!!

Bugünkü konumuz; AK Partimi?, yoksa AKP mi?

Günümüzde AK parti halen kaybetmeye devam ediyor.

Ama AKP liler kazanmaya devam ediyor, bu süreç 2023 seçimlerine giderken mutlaka durdurulmalıdır!!!!

AKP lilerin yönetimlerde olması tehlikelidir.

AK Partili insanlar yönetimde hakim olmalıdır.

Bugün muhalefetin ve yabancıların ALGI operasyonları gündem oluşturuyorsa, gündemde Hükümetin yaptığı hizmetlerden daha çok, Hükümet aleyhinde sözler gündem oluşturuyorsa, kesinlikle bunun en büyük nedeni AKP lilerin sayısının çokluğudur!!!!!

Bizler dostça kendi düşüncemizi, daha çok halkın düşüncelerini ortaya koyduk.

Yani; ANLAYANA, SİVRİ SİNEK SAZ, ANLAMAYANA DAVUL ZURNADA AZ demekten başka çare yoktur.

Bizler bu düşüncelerimizi yazdığımızda, birileri bu düşüncelerle alay edebilir, ama onlara tavsiyemiz şudur.

Son gülen AKP liler olmasın.

Son gülenler AK Partililer olsun, yapılan yüzlerce hizmet yerle bir edilmesin!!!!

Günün Sözü; SAKLA SAMANI, GELİR ZAMANI