Uzun zamandır beklenen Tokat- Ordu yolunun Niksar Akkuş Ünye kısmı 2022 yılı Ulaştırma Bakanlığı bütçesine kondu.

Yol yapım ihalesinin müjdesini AK Parti Tokat milletvekili Avukat Yusuf Beyazıt verdi.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin ile telefonda görüşerek şunları ifade etti.’’ Hayırlı olsun 2022 yılı Ulaştırma Bakanlığı bütçesine Tokat -Ordu yolu, yani Niksar -Akkuş – Ünye kısmı ihalesi yapılmak üzere çalışmalar devam ediyor ve 2022 yılı bütçesine dahil edildi, bölgemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun” dileklerini iletti.

“Tokat- Ordu yolunun Tokat -Niksar kısmı halen inşaatı devam etmekte, Yağmurlu köyü ile Niksar arasında yarım kalan bölgenin yapılması için ek ödenek ulaştırma bakanlığı tarafından 1 milyar 400 milyon ₺ ödenek ayrılarak yolun kısa zamanda bitmesi sağlanıyor.

Halen Dönekse mevkiinde sanat yapıları devam ederken, Niksar Dörtyol mevkii , Dönekse önü (Boğazbaşı mahallesi –köyü) ile Niksar Hamidiye Köprüsü arasındaki alanda yol çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu  güzergah yapıldığında İç Anadolu’dan,  Karadeniz’e ve  Doğu illeri  bölgelerine gidecek olan araçlar, sürücüleri çok rahat bir şekilde yollarına devam edecekler.

Tokat- Ordu yolunun 2022 yılı bütçesine konması müjdesini  veren AK  Parti  Tokat milletvekili Av. Yusuf Beyazıt ile görüşen gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin kendisine şehrimiz adına, bölge insanı adına teşekkür etti.

Tokat- Niksar yolunun kısa sürede tamamlanması ile birlikte Tokat Boğazbaşı (Dönekse) bölgesindeki yolu kullanan araç sürücüleri ve yolcular yolun yapılması ile birlikte keyifli bir yolculuk yapacağı bilinmektedir bu nedenle kısa sürede yolun yapılması bölge halkının en büyük istekleri arasında görülmektedir.

AK parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt konu hakkında daha detaylı açıklamayı ilerleyen zamanda yapacağını,  Tokat ziyaretini kısa kesmesinin nedeni Maraş Milletvekilinin vefatından dolayı cenazeye katılmak isteğinden kaynaklandığı ifade etmiştir.