Ak Parti Niksar 7. İlçe Olağan Kongresi ile Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi gerçekleşti.
Niksar Kapalı Spor salonunda yapılan kongreye Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ak Parti Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan, Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum ve teşkilat mensupları katıldı.
Covid-19 pandemi dolayısı ile sınırlı sayıda misafirin katılmasına izin verilen kongrede sosyal mesafe ve maske kurallarına da dikkat edildi.
Yapılan kongreye Divan başkanlığına Erzurum Milletvekilimiz İbrahim Aydemir seçildi, Aydemir kendisine gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür ederek kongre süreci başladı.
Kongre sonucunda Ak Parti Niksar İlçe Başkanlığına tek aday olarak giren Semih Tepebaşı seçildi. Kadın kolları başkanlığına ise tekrardan güven tazeleyen Gülten Ayazlı seçildi.
Kongrede ilk sözü ilçe başkanı Kemal Yılmaz yaptı, Yılmaz görev yaptığı süre içerisinde kendisine gösterilen ilgiden dolayı AK Partili gölün dostlarına ve Milletvekillerine teşekkür etti; “saygıdeğer divan kıymetli yol arkadaşlarım, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada AK Parti davasına hizmet yapmayı bir borç bilirim, nöbet değişim yaptığımız yeni yönetim kurlu başkan ve arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi.
AK Parti eski ilçe başkanı Kemal Yılmaz’ın konuşmasından sonra, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu konuştu, Eyüp Eroğlu Tokat belediye Başkanı; sayın Divan saygıdeğer Milletvekillerimiz, AK partinin gönül erleri hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, bugün Niksar İlçemizde 7.Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz, AK Parti Niksar İlçe Başkanlığı görevini bugüne kadar yürüten Kemal Yılmaz’a teşekkür eder, yeni Başkanımız Semih Tepebaşı’na görevinde başarılar dilerim. Niksar’ımıza hayırlı olsun” dileklerini iletti.
Eyüp Eroğlu Tokat Belediye Başkanından sonra, Metin Polat AK Parti İl Başkanı; “sayın divan, saygıdeğer milletvekillerimiz ve dava arkadaşlarım AK Parti Niksar 7. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bugüne kadar ilçe başkanlığımızı ve yönetim kurulu üyeliği görevini yapan Kemal Yılmaz ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum, yeni
İlçe Başkanı olarak seçilen Sayın Semih Tepebaşı’na, Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Niksar Teşkilatı’mıza hayırlı olsun dileklerimle başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti İl Başkanı Metin Polat’ın konuşmasından sonra, Tokat Milletvekili Avukat Yusuf Beyazıt konuştu. Yusuf Beyazıt; saygıdeğer Divan, muhterem dava arkadaşlarım, İnandığın Yolda Yürü” sloganı ile çıktığımız bu yolda Erzurum Mv. İbrahim Aydemir, Mv. Mustafa Arslan’ın katılımlarıyla Niksar 7. Olağan Kongre sürecimize başladık.
Yapmış olduğu güzel çalışmalardan dolayı Kemal Yılmaz ve ekibine teşekkür ederim, bugüne kadar ilçemizin meseleleri hakkında güzel çalışmalar yaptığımız arkadaşlarımıza bundan sonraki hayatlarında sağlık ve mutluluklar dilerim, İlçe Başkanlığı görevine seçilen Semih Tepebaşı ve ekibine başarılar diliyorum, bundan sonrada yine şehrimizin meselelerini, halkımızın istekleri yapmak için gece gündüz çalışacağız, yeni çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha başarılar temenni ediyorum” dedi.
Tokat Milletvekili Avukat Yusuf Beyazıt’tan sonra, Milletvekili Avukat Mustafa Aslan konuştu. Mustafa Aslan; “7. Olağan İlçe Kongremizi Erzurum Milletvekilimiz İbrahim Aydemir Başkanlığında başlamış bulunuyoruz, şimdiden kongrenin hayırlı olasını temenni ediyorum..
Fedakar hizmetlerinden dolayı Kemal Yılmaz Başkanımıza teşekkür ediyor, bu kutlu bayrağı devralan Niksar İlçe Başkanlığı görevine seçilen Semih Tepebaşı ve Yönetim Kurulu Üyelerimizi tebrik ediyorum. Mevlam güç, kuvvet versin. Niksar’ımıza hayırlı olsun” dileklerini iletti.
AK Parti Niksar ilçe kongresindeki konuşmalardan sonra, AK Partinin ilk kuruluşundan bugüne kadarki süreçte ilçe başkanlığı yapmış olan, Sadullah Karataş, Hacı Murat Keleş, Abdullah Yıldız, Kemal Yılmaz’a yaptıkları hizmetten dolayı yeni ilçe Başkanı Semih tepebaşı günün anısına birer plaket hazırladı, Plaketleri Milletvekilleri ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu eski ilçe başkanlarına sundu.
AK Parti Niksar 7. Olağan Kongre takvimi gereğince, 20 Eylül Pazar günü süreci içinde gerçekleşti, konuşmalardan sonra seçimlere geçildi, yapılan seçimde, İlçe Başkanı Semih Tepebaşı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ekrem Özşen, Akif Karataş, Ekrem Baykal, Gökhan Arslan, Şeyma Öztürk, Tahsin Çavuş, Rahmi Küpçü, Süleyman Keleş, Ömer Yılmaz, Sinan Kola, Nihal Güler, Mesut Çakmak, Naciye Nur Kipeci, Hasan Toktaş, Refik Kani, Enver Demircioğlu, Salih Sönmez, Mehmet Fatih Işık, Dilek Akkoç, seçildiler.

ALPER ASLAN