EDİTÖR

AK PARTİ İYİ YÖNETİLEMİYOR!.

Dünyada “ALGI OPERASYONLARINA” yenik düşen Türk ve Müslümanlar, ülkemizde de Algı Operasyonlarına yenik düşen AK Parti ve MHP dir.

AK parti Ankara ve İstanbul’da seçim kaybetti ise bunun en önemli nedeni kendisine yapılan Algı Operasyonlarını iyi iyi anlayıp, sağlıklı yönetememesidir.

AK Parti içten içe yenilme sürecine girdiğini görüyoruz, AK Partinin kaybettiği en önemli nokta Algılar karşısında kendisini savunamamasıdır.

TV lerde AK Partiyi savunduğu görülen, savunuyor gibi gözüken kişiler konuşurken konuya ya tam hakim olmadan konuşuyor, karşısındaki cin gibi adamlar hemen sözü alıp, olayları çarpıtarak ve ısrarcı şekilde yalanları doğru gibi anlatıyorlar, kavgadan kaçmak isteyen AK Parti savunucuları doğruyu da sağlıklı izah edemeyince  karşı tarafın yanlışları ortaya doğru gibi sunuluyor.

Geçtiğimiz gün İstanbul büyük şehir meclis toplantısı gerçekleşti , toplantıyı gerçekleştiren sayın Ekrem İmamoğlu yaptığı toplantıyı cep telefonundan canlı olarak yayınlamaya başlayınca pek çok kişi yapılan yayını izleme imkanı buldu.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi belediye meclisi toplantısının canlı yayınlandığını CHP dışında bilen var mı? idi bilmiyoruz, ama yapılan toplantının kameralara çekildiğini her üye bilmesi gerekiyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin yaptığı toplantı canlı yayından verilmesi güzel, bunu her belediye başkanı yapabilir ama her toplantının canlı yayınlanacağını hatta her toplantının basına açık olacağını da sanmıyoruz, keşke her belediye başkanı toplantılar basına açık tutsa ve basına toplantı öncesinde gündem maddelerini bildirse çokta güzel olur.

İstanbul Büyük Şehir belediye meclisinin canlı yayınlanması AK Partinin yine iyi yönetilmediğinin bir göstergesidir!.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclisi toplantısı başladı, gündem maddelerine geçildi, gündem maddesinin bir tanesi “uyuşturucu ile mücadele komisyonu önerisini” idi bu öneri tartışılmadan hemen komisyonun kurulması teklifi yapıldı, yapılan teklif “Evet” diyenler ve “hayır” diyenler şeklinde oylandı CHP li üyeler “evet” dedi, AK Partili üyeler işin yapılmaması için değil ama, yapılan oylamam komisyonun kurulması ile ilgili olunca, AK partili üyeler “hayır”  dediler, oylamadan sonra kıyamet koptu!…

Neden mi?, AK Partililer  halen güç sarhoşu olmaya devam ediyor; “yani güç bende” diyor, yani “Meclis çoğunluğu bende” diyerek, toplumda sıkıntıya  düşecek hatalar yapmaya devam ediyor.

CHP belediye başkanının getirdiği teklif bilerek ve isteyerek gelen bir teklif, gündem maddesini yapan belediye başkanı ve personeli bu maddenin içeriği ile ilgili “Sosyal Hizmetler Komisyonunda” bu çalışmaların var olduğunu bildikleri halde gündeme “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KOMİSYONU” ismi ile geliyor, yani seçimlerden önce başlattıkları “ALGI OPERASYONLARINA”  devam ederken, AK parti yaşadıkları seçim yenilgisinden halen ders çıkartamamış, halen muhalefetten gol yemeye devam ediyor.

Ya kardeşim Anadolu’nun bir köşesinde bir gazeteci veya iş yeri sahibi olarak yapılan çalışmaları, yaşanan süreçleri takip ederken AK partinin ekmeğini yiyen, suyunu içen, sayın Cumhurbaşkanımızın sırtına kene gibi yapışıp saltanat süren, makam ve mevkiler kazanan, makamlarda oturanlar, neden olaylara sağlıklı bakmıyor, sürekli hatalar yaparak ALGI OPERASYONLARINA maruz kalıyorlar?.

Siyaseten “Uyuşturucu ile ilgili komisyon kurduk” demek için çalışma yapılmamalıdır.

“CHP’nin uyuşturucu ile mücadele komisyonu önerisini Ak Parti ve Mhp reddetti” diyerek algı oluşturuyorlar.. Gerçeği ise şu,  İBB meclisinde Sosyal Hizmetler Komisyonu içerisinde uyuşturucu ile mücadele de var. Ayrıca Ak Parti konu ile alakalı araştırma teklifinde bile bulunuyor, ama oylamadan sonra yapılan hiçbir şeyin anlamı yok, neden mi?, “Atı alan Üsküdarı geçti” sosyal medyaya, AK Parti uyuşturucu ile ilgili mücadelenin yapılmasını istemiyor” algısı yansıdı bile!.

İstanbul Büyük Şehir Belediye meclisinde konu hakkında düşüncelerini ifade eden AK parti grup başkanı sayın Mehmet Teyfik Göksu, oylamadan sonra hemen ve sonraki günlerde yaptığı açıklamalar yapsa da “ok yaydan çıktı” AK Parti yine ciddi bir gol yedi.

Bizler AK Partide yönetici falan değiliz, ama sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye ve insanlarına yaptığı güzel hizmetleri bilen, gören, dün ile bugünü karşılaştırmasını yapan insan olarak, sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bütün güzelliklerin birileri tarafından, özellikle AK Partili gözüken insanlar tarafından zayi olmasına gönlü razı olmayan, hatalara artık tahammül edemeyen bir sıradan insanız.

Bu ülkede insanların en zayıf noktası, özellikle okumuş kesim, 10 sene, 15 sene, 17 sene öncesini unutmalarıdır.

Dağdaki Çoban, sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye ve insanlarına ne kadar değer kattığını biliyor ve her seçimde oyunu sayın Cumhurbaşkanımıza veriyor, ama sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde Milletvekili olanlar, bakan olanlar, en güçlü makamlarda oturanların çoğu dağdaki çoban kadar sayın Cumhurbaşkanımızın kıymetini bilmiyor, onu koruyamıyor!.

AK Partinin patronu sayın Cumhurbaşkanımız ama, teşkilatlar sağlıklı çalışmaz ise, kendisi adına yetki kullananlar işin havasında olmayıp gerçekleri görerek çalışma yapsalar, AK Partiyi toplar deviremez, ama teşkilatlarda zafiyetler var, yöneticilerde “güç sarhoşluğu var” halka yansıyan sıkıntılar sonrasında halkımız son iki seçimde AK Partiye; “kendine gel, toparla, seni kurulduğun zamanki AK Parti olarak görmek istiyoruz” mesajını veriyor ama, halen birilerinin aklı havada sayın Cumhurbaşkanımıza sıkıntı yaratıyorlar!.

Bu duygularımız halisane yazıyoruz, sosyal medya üzerinden bizlerde suçlanıyoruz, hesaba çekiliyoruz!, neden mi?, sayın Cumhurbaşkanımızı ve bu ülkeye ve insanlarına yapılan güzel hizmetleri anlattığımız için, yazdığımız için, savunduğumuz için.

Tarihte en büyük algı operasyonuna maruz kalan Türk ve Müslümanlardır. Nasıl mı? buyurun bir kısmını yazalım;

Türkler tarihte en fazla soykırıma uğrayan millettir.

Ama soykırım yapmakla suçlanır!

Aşağıdaki yazıyı okuyun! Böyle yüzlerce olay. Taşnak faşistlerince tam 529 bin Türk bu şekilde katledilmiş. İsim isim belli.

Balkanlarda 4,5 milyon insan 20 yüzyılın başında soykırıma tabi tutulmuş. Bakın Justin Mc Carty, “ölüm ve sürgün”.

Kırım’da 2,5 milyon Türk 1944’te sürgüne tabi tutulmuş, pek çoğu yollarda can vermiş!

Daha 25 yıl önce Karabağ’da soykırım yapıldı Türklere…

Bunu nesillerimiz biliyor mu?

Bunlar bize öğretiliyor mu? Hayır!

Bilmeyen nasıl anlatsın!

Adam yalanı gerçek diye dünyaya kabul ettiriyor sonra!” değil mi?, aynı düzen AK Partinin başına geliyor!, neden uyanmıyorsunuz?.

Günün Sözü: MAKAMLARA LAYIK OLMAYANLAR, MAKAM SAHİBİ OLMAMALIDIR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.