MİLLET İTTİFAKINI oluşturan 6+1 parti  henüz Cumhurbaşkanı adayını belirleyemedi.

2023 seçimleri yaklaşırken MİLLET İTTİFAKINI halen  yuvarlak masa etrafında toplanıp bir iki kelam ettikten sonra dağılıyorlar.

7 siyasi partinin genel başkanları bir araya gelip ülkemizin çıkarları için her toplantı sonrasında önemli açıklamalarda bulunmaları gerekirken, her toplantı sonucu “Dağ fare Doğurdu” misali küçük ayak oyunları ile halkın ilgisini çekmeye çalışmaları artık kabak tadı vermeye başladığını ifade etmek isterim.

Peki 6+1 Partinin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

Bizim açımızdan MİLLET İTTİFAKINI oluşturan partilerin Cumhurbaşkanı adayı CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmalıdır.

Şu aklıma geliyor.

Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak için bir araya gelen 7 benzemezler, neden halen adaylarını açıklayamadılar.

İttifakın ismi MİLLET İTTİFAKI ama, 7 benzemez parti bir araya geldiği için bir birlerine güven sağlanamıyor, son dakikada adaysız kalmamak için bir adayın ismi ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

Amaç ve hedef Türkiye Cumhuriyetini 5 yıl yönetmek ise neden halen aday açıklanmadı?

Adayın açıklanmamasına gerekçe olarak; “efendim erken açıklar isek Cumhurbaşkanı adayı yıpranır”.

Allah Allah ne ilginç bir aday seçimi.

Türk milletinin önüne son Dakka Cumhurbaşkanı adayı getireceksiniz, oda defolu olacak!!!, yani yıpranması muhtemel bir isim ortaya çıkacak!

Ülkemizi yurt içinde ve dışında temsil edecek insanın defolu, yani yıpranacak aday olması çok düşündürücüdür.

Bizlerin düşüncesi, CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu MİLLET İTTİFAKININ Cumhurbaşkanı adayı olmalıdır, bu konuda samimiyiz.

Çünkü; ana muhalefet partisi genel başkanı, çok seçimlerde seçim yenilgisi almış olsa da, sonuçta Ana Muhalefet partisi genel başkanı, AK Partiden sonra en çok oy alan siyasi parti genel başkanıdır.

Daha öncede ifade ettim. CHP halktan alması gereken desteği yabancı ülkelerin yetkililerinden almaya çalıştığı için, haltan destek istemediği için ve %1 oyu dahi olmayan parti liderleri karşısında ezik kaldığı için en büyük hatayı yapıyor.

CHP yıllardan beri iktidar partisi karşısında yenik düşüyor, çünkü halktan alması gereken desteği yabancı ülkelerden bekliyor %1 oyu olmayan siyasetçilerden medet umuyor, Güneydoğuda halktan alması gereken destek yerine PKK terör örgütünün siyasi uzantısı siyasetçilerden bekliyor ve sonuç tabiki hüsranla son buluyor.

Yazımın başlığı “ADAYLIK HAKKI KİMİN?” dedik ve düşüncemizi açık ve net ifade ettik.

Şu sorunun cevabını Millet İttifakını oluşturan partiler vermelidir.

MİLLET İTTİFAKI; “2023 seçimlerinde seçilme şansı olan bir aday ile seçimlere katılmak istiyoruz” diyorlar.

TAMAMDA 6+1 siyasi partiden oluşan büyük ittifak kimi aday gösterse seçme sıkıntısı çekmemesi gerekir,  birleşmekteki amaç tek aday ile seçime girip kazanmak hedef ise neden aday arayışı devam ediyor?

MİLLET İTTİFAKI bundan sonra hangi adayı çıkartırsa çıkartsın asla seçimde başarılı olamayacaktır, bu nedenle hiç değilse CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu aday olsunda genel başkanlığı garanti altında tutsun!!

Ama burada bir ince ayrıntı var.

İP genel başkanı Meral Akşener, CHP genel başkanı sayın Kılıçdarooğlu’nun CHP genel başkanı olarak kalmasını istiyormu?.

İlginç bir soru değilmi?

MİLLET İTTİFAKI içinde İP genel başkanı Akşener CHP genel başkanına samimi olsa idi bugüne kadar CHP genel başkanının adaylığı netleşirdi!

6+1 MİLLET İTTİFAKI siyasi partiler son dakikaya kadar aday belirleyemeyişinin altında ki gerçek “samimiyet” yokluğudur.

7 siyasi parti genel başkanının hedefi Ülkemizi ve milletimizi sağlıklı yönetmek değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmektir, tabiki bunun yanı sıra eskiden olduğu gibi Türkiye’yi ABD nn ileri karakolu posizyonuna getirmektir.

Devamında Vecihi Hürkuş’un, Nuri Demirağ’ın, Şakir Zümre gibi vatan sevdalısı insanların önü yılar önce nasıl kapatılıp Atatürk’ün kurduğu Uçak fabrikası nasıl kapandı ise, Nuri Demirağ’ın Uçak fabrikası nasıl kapatıldı ise, bugün ülkemizin MİLLİ VE YERLİ olarak üretilen İnsansız hava araçlarının kapatılmasıdır!.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan 20 yıl önce siyasi parti kurduğunda kendisini halka teslim etmiş halkın düşüncelerinin hayat bulacağını ifade ederek seçimlere katılmış, Halka güvenen siyasi lider, halkın güvenini alarak 20 yıldır iktidardadır.

Halka güvenerek yola çıkanlar asla yolda kalmazlar.

Aklımıza takılan çok soru var tabi ki.

Peki AK partide Dış İşleri Kakanlığı, Başbakanlık yapan bir siyasi parti genel başkanı, yani kendi ifadesi ile “AK Partide seçim kazandıran siyasetçi” peki bu kadar kendisine güveniyorken neden, 6+1 masada sığıntı gibi yer aldı?

İlginç bir söz daha hatırlatalım; AK Parti davasına ihanet edersem, yanlış yaparsam benim yüzüme tükürün” diyen bir siyasetçi sayın Ahmet Davutoğlu, bugün PKK terör örgütünün desteklediği siyasi partinin şemsiyesi altına girmiş seçimde AK Partiyi yıkmaya çalışıyor!!!!!

En büyük hakem Türk Milletidir.

Türk milleti Vatana ve millete olan ihanetleri asla affetmez, ama küçük siyasi hataları affeder ve ona bir imkan sunar.

Millet İttifakının adayı sürprizler içinde eski DSP genel başkanı olan isimlerden çıkabilir mi?

MİLLET İTTİFAKI partilerin tarifene uygun, bir iki kişiden birisi Masum Türker olabilir mi?, hem Maliyeci, hem siyasi tecrübesi var, sürekli TV lerde konuşuyor, halkın tanıdığı yüz!!!!

Eh;  bizden de bu kadar olsun artık.