ADALET AKADEMİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

Adalet Akademi çalışmarına devam

Adalet Akademi çalışmarına devam ediyor, Akademi başkanı  Muhuttin Özdemir Akademinin çalışmalar hakkında paylaşımlar yaparak  yurt içi ve yurt dışı eğitimler hakkında kısa bilgiler sunuyor.

Adalet Akademi çok önemli toplantılar düzenleyerek Hukukun üstünlüğünün varlığına dikkat çekiyor.

ABD Kıdemli Hakim ve Onursal Mahkeme Başkanı Sayın J. Clifford Walleci Yargıtay Başkanlığının düzenlediği etkinlikler çerçevesinde Türkiye Adalet Akademisinde 6 Eylül 2019 tarihinde hâkimin dava yönetimi, arabuluculuk, ceza pazarlığı konularında sunum yapmıştır. (resim)

Adalet Akademisi önceki yıllarda görev yapan ve halen gözevli olan hukuk insanlarını bir araya getirerek Türkiye de Hukukun üstünlüğünün var olduğunu  ve her zaman Hukukun üstün bir ülkenin var olacağına dikkat çekiliyor.

Türkiye Adalet Akademisi önceki dönem başkanı, başkan yardımcıları ve daire başkanları ile “Türkiye Adalet Akademisinin dünü, bugünü ve Geleceği” hakkında verimli bir toplantı yapılmış, sonrasında Akademi Başkanı Muhuttin Özdemir  tarafından, önceki dönem Akademi başkanı ve Danıştay 10. Dairesi Başkanı Yılmaz AKÇİL’e plaket takdim edilmiştir.

Türkiye Adalet Akademisi Kişisel Gelişim Eğitim Merkezi faaliyetleri kapsamında,Ankara Üniversitesi Hizmet İçi Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. İnayet Aydın, İletişim Uzmanı ve Eğitimci Fatih Akbaba ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Emre Kaya’ nın katılımlarıyla kişisel gelişim alanında müfredata eklenecek derslerin belirlenmesi, içeriklerinin tespiti ve ders saati ile eğiticilerinin görüşülmesi konularında  toplantı yapılmıştır.