6 LI MASANIN İLK İCRAATI, DEVLETİN KURUMLARINDA ÇALIŞAN 9 BİN MAKAM SAHİBİ İNSANLARIN SEÇİMİ KAZANDIKLARININ İLK GÜNÜ “MESLEKTEN UZAKLAŞTIRMAK” OLACAKMIŞ!!!

6 lı masa daha Dereyi Görmeden paçayı sıvamaya başladı!

Yine  CHP’ye yakınlığıyla bilinen Halk TV yazarı Fikret Bila, 6’lı masanın iktidar olmaları halinde ilk yapacaklarına ilişkin konuştu; “RTÜK Başkanı, TRT ve Anadolu Ajansı Genel Müdürlerini değiştirecekler.” demiş!.

Tamamda zaten bu 3 kurum yetkilisi 9 bin maka sahibi insanların arasında değiller mi?

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Belediye Başkanlığı seçimlerinde şunu söylemişti; “Namusum şerefim üzerine yemin ediyorum, seçimi kazanırsak hiç bir çalışanı işinden atmayacağız” demişti, İstanbul seçimlerini kazanan CHP 26 bin insanı işinden atmak oldu.

İstanbul Belediyesini kazandıktan sonra binlerce insanı ekmeğinden eden Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra 9 bin makam sahibi insanı işinden atması bizleri şaşırtmaz ki!!!

Kılıçdaroğlu, “Biz öteden beri partili birisinin Cumhurbaşkanı olmasını istemedik ve karşı çıktık. Eğer parti ile ilişkisini sürdürürse o 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz sadece kendisine oy verenlerin Cumhurbaşkanı olabilir.  Partili birisinin Cumhurbaşkanı olmasını doğru bulmuyoruz. Ahlaki olarak ya da vicdani olarak, adalet açısından da doğru bulmuyoruz.  Eğer olursa nasıl gidecek namusu ve şerefi üzerine yemin edecek?, BENİM namusum ve şerefim bu kadar ucuz mu?.  Ben nasıl ‘Tarafsız davranacağım’ diyeceğim. Namus ve Şeref kavramı bu topraklar için çok değerlidir” demişti!.

Şimdi  6 LI MASA “AYIKLASIN PİRİNCİN TAŞINI” alın top sizde, nasıl oynarsanız oynayın!!!

Bizim memlekette bir söz vardır; KIRK DEFA ÖLÇECEKSİN, BİR DEFA BİÇECEKSİN” denir.

Bir parti genel başkanı konuştuğu sözün nereye gideceğini iyi bilmeli ona göre hareket etmelidir.

Peki, 6lı masanın Pazartesi günü açıkladığı kurmak istedikleri hükümet programında neler var?

Yüzlerce sayfayı hemen okumamız mümkün değil okuyanları dinliyoruz, yapılan açıklamaları dinleyince üzülmemek elde değil!.

Ülkemizin en büyük problemi 40 yıldır TERÖR değil mi?

Terörün olduğu bir ülkeye hiçbir yabancı yatırımcı parasını yatırıp iş kurmaz!.

Güneydoğuda doğum zengin olan insanlar, 20 yıl önce, 10 yıl önce ve hatta 5  yıl önce, Güneydoğuya yatırım yaptıklarını duydunuz mu?.

Kendi doğdukları bölgeye yatırım yapmayan insanlar, batı bölgelerine yatırım yaparak hayatlarına devam ettiklerini asla unutmamak gerekir.

Hiçbir iş insanı bataklığın olduğu bölgeye gitmez, bataklığa kimler gider?, Sivri Sinekler, Bataklıktan faydalanmak isteyen vampir ülkeler!.

Bu ülkenin 40 yıllık geçmişinde en büyük bela TERÖR idi, inşallah 2023 yılı itibaren terör en düşük seviyelere gelir ve ülkemize yatırımların sayısı çoğalır.

Bu ülke terörün bitmesi için devletimiz bugüne kadar 1 TRiLYON DOLAR harcaması, terörle mücadelenin ne kadar bela olduğunu anlatması bakımından önemli değilmi?

6 lı masanın yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünden hiç bahsedilmediğini görüyoruz!.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetecek olan siyasetçiler, kuracakları Hükümette PKK terör örgütü ile mücadeleyi öncelik sıralamasına koymuyorsa, bu kurulacak hükümetin, ülkeyi terör belasından kurtarmak değil, yabancı ülkelerin MANDA yönetimine teslim edilmesini sağlamak için kurulur!.

Terörle mücadelede, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Hür ve Bağımsızlığı noktasında Cumhurbaşkanlığının Çankaya’dan taşınmasında bile önemli hususların olduğunu düşünüyoruz.

Muhalefet Partilerinin “SARAY”  ifadelerini kullanarak devletin en güvenli kurumları içinde olması gereken Cumhurbaşkanlığı makamının “SARAY SARAY” diyerek küçümsedikleri, sanki yapılan hizmet binasının Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın malı gibi sunulması, 6 lı masanın halen ülkemizdeki terörle mücadeleyi bilerek anlamamak istediklerini görüyoruz.

Defalarca dile getirmeye çalıştık, bir ülkenin kalkınması ve yatırımların yapılması için mutlaka TERÖR belasının bitmesi gerekir, aksi taktirde terör devam ettiği müddetçe ülkede demokrasiden söz etmek mümkün değildir.

AK Parti hükümeti AÇILIM sürecini neden başlattı?

Hükümetin AÇILIM sürecini neden başlattığını anlayamayan bir muhalefet, Türkiye Cumhuriyeti devletinin Hür ve Bağımsız olmasını sağlayamaz!!!

Açılım sürecinin tek nedeni Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan insanlar Huzurlu ve mutlu yaşaması için ülkedeki terör hareketlerinin son bulması, terörün bitmesi içinde ülkenin Cumhurbaşkanı “şartlar ne olursa olsun gerekirse ben bandıran zehri içmeye razıyım yeter ki terör ülkemizde bitsin” derken nasıl bir tehlike ile karşı karşıya kalındığını anlatmaya çalışmıştır.

Terörle mücadelede ve ülkenin Hür ve bağımsızlığı noktasında Cumhurbaşkanın Çankaya Köşkünden ayrılıp başka bir hizmet binasında görev yapması bile çok önemlidir.

Şimdi bu sözlerimizi duyanlar çok şaşıracaktır, çünkü Çankaya Köşkünde hizmet yapmakla Cumhurbaşkanlığı hizmet binasının 5 tepede hizmet vermesi arasında çok büyük farklar vardır!!!

Zamanın Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül, telefon dinleme meseleleri gündeme geldiğinde “evet benim telefonlarımda dinlenmiş olabilir” sözleri basite alınacak bir söz değildir.

Ülkenin Güvenliği ve teknolojik dinlemelerin olmaması için Cumhurbaşkanlığı makamının çok korunaklı olması önemlidir, ama 6 lı masanın parti başkanları Cumhurbaşkanlığı makamının saltanat makamı olduğunu düşündükleri için ülke güvenliği konusunda hassasiyetlerinin olmadığını yapılan açıklamalardan görüyoruz!.

6 lı masanın seçim kazanması artık mümkün olmadığını düşünüyorum.

Tabiki menfaat sahipleri 6 lı masanın kazanması için, makam bekleyenlerin şimdiden algı yaratmaya başlamalarına şaşmamak gerekir.

Günün Sözü; “Yüz yüze görüşmek kini yok eder. Çünkü gözler birbirine bakınca kalp yumuşar.”