Cemalettin Bilgin

5 kilo Yağ + 5 kilo Patates!…

Türkiye Cumhuriyeti 5 kilo Sıvı yağ, 5 kilo Patates kapmak için kurulmadı!.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulurken atalarımız bizlere bıraktığı vatan topraklarını 5 kilo Sıvı Yağ kapmak için kavga etmek için teslim etmediler.

Atalarımız Kuru Ekmekle bu vatanı düşman istilasından kurtardı bizlere emanet etti.

Bizler; atalarımızın kanları ile sulanan bu kutsal toprakları 5 kilo Yağ, 5 kilo Patates için kurban vermeyeceğiz, kardeşi kardeşe düşürmek için çırpınan hainlere fırsat vermeyeceğiz.

Defalarca dile getirdik; komşuda yangın varken, sen yan tarafta bu ateş sıcaklığından etkilenmemen mümkün değildir.

Rusya ve Ukrayna savaşırken, ülkemizde hiçbir ürünün sıkıntısı yaşanmazken, bazı AÇ GÖZLÜLER, Gözleri doymak bilmeyen kara kalpliler, ülkemiz insanını tahrik ederek 5 kilo Sıvı Yağ almak için marketlere hücum etmeleri asla kabul edilemez.

Vatansızlığın ne olduğunu bilmeyen bu insanlar, Suriye’de yaşananlardan, Libya ve Irak’ta yaşananlardan ders almamışlar.

Ülkemize sığınan Suriyeliler için “Suriyelileri istemiyoruz”  diyerek tempo tutanlar, Suriye katil Esat’ın kendi insanını katletmesine göz yumarken, kiminle savaşacağını bilmeyen insanlar ülkemize sığınırken, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi karşısında sessiz kalırken, Ukrayna halkının kendi topraklarını işgal etmeye çalışan Rusların bulunduğu bölgeleri biliyor olmalarına rağmen Ukrayna’dan milyonlarca insan topraklarını terk etmek zorunda kaldılar, bunları görmeyenler, bugün ülkemizde Yağ sıkıntısı olmadığı halde “Yağlar pahalanacak” yalanına kanıp marketlere hücum etmeleri asla kabul edilemez.

12 Mart gününü kutladık, yani İstiklal Marşı’nın kabulünü.

İstiklal Marşı’nı okudukları halde ne anlama geldiğini bildikleri halde ülkemizde kaos çıkartmak isteyenler bu ülke insanı asla olamazlar.

18 Mart tarihinin Çanakkale Destanı’nın yazıldığını bilenler, bugün Hükümeti başarısız gibi gösterip halkı tahrik etmeye çalışanlar amaçlarına inşallah asla ulaşamayacaklardır.

İstiklal marşının kabul edildiği ve Çanakkale destanlarının yazıldığı şu günlerde halkı yalanları ile kandırarak sokaklara dökmeye çalışanlar Türk milletinin düşmanlarıdır!

Vatanlarından sürgün edilen insanlardan ders almayanlar, sıcak konutları ve iş yerlerinde çalışanlar, günlük hayatlarında hiçbir sıkıntı çekmeyenler, sanki ülkemizde gıda sıkıntısı yaşanacakmış gibi hareket edenler, bu ülke insanı asla olamazlar.

Ülkemizde yaşayan herkes haline şükür etmelidir.

Allah’a şükürler olsun Güvenlik Kuvvetlerimiz 24 saat görevleri başında bizleri iç ve dış düşmanlardan koruyor, evlerimizde iş yerlerimizde bizlerin huzurunu sağlıyor.

Hükümetimiz, sayın Cumhurbaşkanımız 24 saat ayakta nerede ise dinlenmeden bizlerin sağlıklı, mutlu huzurlu olması için gece gündüz demeden çalışıyor.

Rusya-Ukrayna savaşı ülkemiz üzerinde oynanan bir oyun olduğunu görmeden, her an ülkemizi savaşa sokmak için başta ABD ve bazı AB ülkeleri gayret ederken, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, hem ülkemizin savaşın bir parçası olmaması için, hem de masum çocukların ve kadınların kanlarının akmaması için olağanüstü gayret sarf edip pek çok ülke devlet başkanı ile savaşın son bulmasına gayret ederken, bazı satılmış beyinler Hükümeti sıkıntıya sokmak için, 5 kilo Sıvı Yağ kuyruğuna sokarak Marketlere hücum edilmesine gayret etmeleri asla kabul edilemez.

Vatansızlığın ne olduğunu, Suriye halkı anlatamadı, Afgan halkı anlatamadı, artık Ukrayna halkının şu soğuk kış günlerinde yaşadıklarını anlatması gerekir.

Koltuklar vatan aşkının önüne geçiyorsa bu koltuklarda oturmak isteyenlerin iyi niyetli olmadıklarını bilmek zorundayız.

İstiklal Marşı’nın nasıl ve neden yazıldığını anlayamayanlar, her zaman Türk Milletine ve Türkiye Cumhuriyeti devletine ihanet içinde olmuşlardır.

Bu ülkeyi, 5 litre Sıvı Yağ almak için kaosa sürüklemek isteyenlere, bu ülkede yaşayan vatanseverler asla izin vermeyecektir.

Ülkemizde hayat pahalılığı vardır ama, ülkemizde huzur vardır.

İşte Ukrayna halkı çok açık ve net örnektir.

Paran olsa ne olacaktır?.

Parası var ama vatanlarından olmuşlar, paran olsa ne yazar? Alacağın ürün yoksa!..

Türk  milleti asla vatansızlara fırsat vermeyecektir.

5 kilo Sıvı Yağ almak isteyenler ve alıp evlerinde stok yapanların içinde mutlaka pişmanlık duyanlar olacaktır.

Hani atalarımız ne demiş; “MAL SAHİBİ MÜLK SAHİBİ HANİ BUNUN İLK SAHİBİ” demiş ve eklemiş; “MALDA YALAN MÜLKTE YALAN AL BİRAZDA SEN OYALAN” diyerek insanlığa, aç gözlülere ders olsun diye sözler sarf etmiş.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşamanın onurunu yaşamalıyız, mutluluğunu yaşamalıyız.

Vatan; asla 5 kilo Sıvı Yağ ve 5 kilo Patatese satılamayacak kadar kıymetlidir, değerlidir.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “EY TÜRK GENÇLİĞİ” diyerek başladığı sözleri asla ve asla Türk gençliği unutmamalıdır.

EY TÜRK GENÇLİĞİ!.

BİRİNCİ VAZİFEN, TÜRK İSTİKLALİNİ, TÜRK CUMHURİYETİNİ, İLELEBET MUHAFAZA VE MÜDAFA ETMEKTİR.” Diyerek başladığı mükemmel nutkunda devamla;

“EY TÜRK İSTİKBALİNİN EVLADI! İŞTE BU AHVAL VE ŞERİAT İÇİNDE DAHİ VAZİFEN, TÜRK İSTİKLAL VE CUMHURİYETİ KORUMAKTIR!.

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR”. Sözleri ile son buluyor.

Evet; gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emanet ettiği bu vatanı, asla ve asla 5 kilo Sıvı Yağ için feda etmeyeceğiz, edilmesine asla müsaade edilmeyecektir.

Günün Sözü; Zorlu beladan, bedbahtlıktan, kötü kaderden ve düşmanların şamatasından Allah’a sığınırım…

 

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.