Tokat valiliğine atanan Doktor Ozan Balcı Tokat’a atandığı günden itibaren Tokat’ta üretimin ileri seviyelere çıkması için yoğun gayret sarf ediyor.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı  Niksar ziyaretinde köy ve kasaba halkına yönelik yaptığı toplantılar içinde; “arkadaşlar üretmek zorundayız, Tokat çok verimli topraklara sahip, bunu değerlendirmek zorundayız, sizler üretmek isterken bizlere Tokat valiliği olarak her imkanlarımızı sizler için seferber ederek halkımıza hizmet yapacağız, yapılacak hizmetlerde asla engel tanımıyorum, mazeret istemiyorum” diyerek Tokat ve ilçelerinde yaşayan insanları üretim yapmaya teşvik ediyor.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı Niksar’da gerçekleştirdiği toplantıları kasaba ve köylerde de  devam ediyor, Serenli beldesini ilk ziyarette belde belediye başkanı Nurettin Keleş Vali balcının toplantısına katılarak halkın taleplerini dinleyerek Serenli kasabasında halkın; “sayın valimiz sizler Ceviz konusunda destek verirseniz bizlerde beldemize Ceviz dikmek istiyoruz” istekleri karşısında vali Balcı; arkadaşlar sizler yeter ki üretin bizler bu toplantıyı üretimin artırılması için yaptık, tamam o zaman Valilik olarak bu sene 1000 dönüm Ceviz dikimi için sizlere destek veriyoruz, hayırlı olsun” sözleri karşısında Serenli halkının coşkulu alkışları ile cevap verildi.

Tokat Valisi Serenli halkına verdiği 1200 dönümlük Ceviz dikim işinin yapılması çalışmalarını yerinde incelemek üzere Serenli beldesini ziyaret yaptı, saha çalışmalarını yerinde gören Vali Dr. Ozan Balcı Serenli belediye başkanı Nurettin Keleş’e; “başkan sen çalışkan bir arkadaşsın 1200 dönüm çalışmaları tamamlanmak üzere başka alanların varsa sana 5 bin dönüm alana Ceviz dikecek kadar destek vereceğim, bu konuda ne diyorsun?” dediğinde başkan Keleş; “sayın valim 5 bin dönüme kadar ceviz dikimine hazırız, halkımız b konuda çok istekli, biz hazırız” sözleri üzerine Tokat valisi Ozan Balcı beraberinde bulunan kurum amirlerine yönelik olarak; arkadaşlar Serenli beldemizi 5 bin dönüm alana Ceviz dikimi için çalışma yapın, çalışmaları yapın bana gerekli bilgileri getirin çalışmada mazeret istemiyorum, başkan beldene hayırlı olsun, siz çalışın kardeşim destek vermek bizlerin görevi” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan balcı Serenli beldesi ziyaretinde çocukları ihmal etmedi Vali balcının yanına gelen her çocuğa seviyesine göre çeşitli kitaplar hediye etti, bir süre Serenli beldesi halkı ile sohbet yaptıktan sonra Niksar’a dönerek, Niksar’da yeni yapılması düşünülen Hükümet Konağı bölgesine gelerek burada yetkililerden bilgi aldı, daha sonra Niksar’dan ayrıldı.