image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

21 Temmuz Pazar günü Niksar Çamiçi Yaylasında saat 11.00’ da, 4.Geleneksel Niksar-Korgan Kültürleri Buluşması Etkinliği gerçekleşti. Etkinlik oldukça kalabalıktı ve Sanatçılarla birlikte eğlenceliydi.

Program Şehitlerimizin anısına Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Okuyan, Maraşlı Camii İmam- Hatibi Bekir Çakmak idi. Daha sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

4.Geleneksel Niksar- Korgan Kültürleri Buluşması Etkinliğine binlerce Korgan ve Niksarlı vatandaşlarla birlikte AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, AK parti Tokat İl Başkanı Metin Bolat, Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP İlçe Başkanı Dursun Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHP 27. Dönem Tokat Milletvekili Adayı Makine Mühendisi Serhat Bilgin, Yargıtay 13. Ceza Daire Başkanı Vuslat Dirim, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, CHP Niksar Yönetim Kurulu üyeleri, Niksar İlçe Jandarma Komutanı, Çamiçi jandarma Karakol Komutanı ve binlerce vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını Korganlılar Yardımlaşma Dayanışma Dernek Başkanı Şaban Kalaycıoğlu yaptı. Dernek Başkanı Kalaycıoğlu şu sözleri ifade etti; “Saygıdeğer konuklar, 4. Niksar Korganlılar Kültürleri Buluşması Etkinliğimize hoş geldiniz sefalar getirdiniz, 4.süsünü düzenlediğimiz etkinliğimize bu sene yoğun bir katılımın olduğunu görüyoruz. Korgan İlçemizden Niksar İlçemize gelerek bizleri yalnız bırakmayan siz değerli hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Korgan’da doğduk, Niksar’da yaşıyoruz, bu güzel 2 İlçenin insanlarını bir arada buluşturmak, bizlerin asli görevleri arasındadır. Bu topraklarda kardeşçe birlik beraberlik içeresinde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kardeşçe yaşamak için her türlü fedakârlığı ve çalışmayı yapmaya kararlıyız, bu duygu ve düşüncelerimizle hepinize tekrar teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum” dedi. Sonra 2018 Güreş Ağası Selahattin Köklü selamlama konuşmasını yaptı, Köklü şunları söyledi; “ Değerli hemşehrilerim, yeni bir şenlikte yine birlikte olduk, 2018 Güreş ağalığı bana nasip oldu, aslına buradaki Güreş ağalığı bana düşmemeli, Korgan’ın zenginleri yapılan bu tür etkinliklere katılmıyor ve destek vermiyorlar, bizler gibi alın teriyle geçimlerini sağlayan insanlara ağalık kalıyor, memleket meselesi bir sevdadır çok paramız yok ama memleket aşkı ve sevdası bizleri buralara kadar getiriyor. Memleketimizi seviyoruz elimizdeki imkânları memleketimiz için harcıyoruz, bu şenliğe katıldığınız içi hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan konuşma yaprak etkinliğe katılan ve düzenleyenlere teşekkür etti ve başarılar diledi sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat Milletvekili Mustafa Arslan kürsüye Davet edildi, Arslan şunları ifade etti; “ Saygıdeğer hemşehrilerim bu güzel etkinliği tertip ettikleri için tertip komitesine bu güzel günde etkinliğe katılarak destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. AK Parti iktidarı olarak kültürlerin buluşması insanların bir araya gelerek, dostça kardeşçe kendi kültür ve geleneklerini birleştirme çabalarını takdirle karşılıyoruz, iyi eğlenceler temenni ediyorum” dedi. Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın konuşmasından sonra Yücel Bulut kürsüye davet edildi. Bulut şunları ifade etti; “ Değerli hemşehrilerim, hepinizi sevgi saygı muhabbetle selamlıyorum. Anadolu’nun cennet köşeklerinden bir yerde bölge insanlarının bir araya gelerek kültür etkinlikler yapmasından dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum, emeği geçenleri kutluyorum. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi vekilleri olarak sizleri seçimde seçime değil her zaman andığımızı yapılan etkinliklere katılmak için tüm şartları zorladığımızı bilmenizi isterim, bu güzel günde bu güzel yerde gerçekleşen etkinliğin milletimize hayır getirmesini diliyorum. Bundan sonraki yaşantınızda başarılar temenni ediyorum” dedi.

Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut’tan sonra kürsüye Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz davet edildi. Kiraz’ da kısa ko0nusşmasında birlik beraberliğe vurgu yaptı. Etkinliği tertip eden yönetim kuruluna teşekkür etti ve başarılar diledi.   Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz kürsüye davet edildi Şunları ifade etti; “ Değerli hemşehrilerim, 4. Niksar Korgan kültürleri etkinliğinde sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum, bölgeler arası göçlerin güzel tarafını burada yaşıyoruz. Çok güzel bir etkinlik, binlerce bölge halkı bir araya gelerek bu etkinliğe destek vermenizden dolayı teşekkür ediyorum ”dedi.

Daha sonra Niksar İnce Çalgı Saz Ekibi ve Ordulu Yasemin konser verdiler, katılan kişileri eğlendirdiler. Konserden sonra Program sona erdi.