EDİTÖR

31 MART YEREL SEÇİMLER

2019 mahalli seçimler için partiler adaylarını belirlediler.

En son 20 Ocak 2019 Pazar günü Adalet ve Kalkınma Partisi Tokat’ta Hüseyin Akbaş Kapalı Spor salonunda çok kalabalık bir katılımla Tokat ve ilçelerinde 5 yıllığına görev yapacak Belediye başkan adaylarını açıkladı. Niksar’da İnşaat mühendisi Özdilek Özcan, Yolkonak’ta Musa Atasoy’u tekrar aday gösterdi. Gürçeşme’de Mehmet  Çorak’la, Serenli de Mevlut Somuncu, Gökçeli de Mustafa Koyuncu, Yazıcık’ta Erol Ertan la seçime katılacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Niksar’da Emekli Yarbay Duran Yadigar, Yolkonak Süleyman Özgür, Gürçeşme Şevket Yücel, Serenli’de Nurettin Keleş’e tekrar görev verildi. Gökçeli’de Atanur Acar, Yazıcık Ayhan Kayışkıran olarak belirlenmiştir.

İyi Parti Niksar İşadamı Emrah Köknar’la seçime katılacaklardır.

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar’da iyi parti ile seçime katılacak olup İyi Parti adayı Emrah Köknar’ı destekleme karara almıştır. Yolkonak’ta Nurettin Dinç, Gürçeşme , Serenli, Gökçeli de aday göstermeyecek, Yazıcıkta Tuncer Uzunoğlu ile seçime katılacaktır.

Demokrat Sol Parti sadece Yazıcık’ta Zafer İnanç’la seçime katılacaktır.

Büyük Birlik Partisi Yolkonak’ta Muammer Aksay’la seçime katılacaktır.

Sadet Partisi Niksar’da Mehmet Somuncu ile seçime katılacaktır.

Partilerde Niksar ve Belde  Belediye Başkan adaylarının belirlenmesinden sonra hızlı bir çalışma temposuna girmişlerdir.

Adalet ve Kalkınma Partisi seçim çalışmalarına Tokat’ta yapılan aday tanıtım toplantısından sonra çalışmalara başlamış olup, Belediye Meclisi ve İl Genel Meclis adayları önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi ise Milletvekili Yücel Bulut’unda katıldığı bir toplantı ile adaylar ve belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclis adaylarının tanıtımı ile çalışmalara start verilmiştir.

İyi Parti de çalışmalar aralıksız devam etmekte aday tanıtım ve Belediye meclis üyeleri 9 Şubat’ta yapılacak toplantıda belli olacaktır.

Seçimlerin Niksar’a, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.